Mehmet

Sabitlenmiş gönderi
Senden sonra 23 şehir gezdim.... 3 kilo aldım , saçlarımı 6 kez boyadım .... Dünya bilmem kaç 365 günde bilmem dönümünü tamamladı... Darbe oldu , İhtilâl oldu , barış gelmedi , savaş bitmedi , seni özledim... İltica edecek tek yer bulamadım... Gittiğim her yerde senden bir nefes bıraktım... Belki yürürsün aynı sokakta , ayak izime denk düşer ayak izin , belki saçına değer nefesim , belki sen de özlersin diye,.... Seni uzakta bıraktım... Seni uğurladım, sana kavuştum , seni terk ettim... Bilmem kaç kilometre yol gittim... Evren kaydı , sen göğüs kafesimden milim kaymadın.... Ezel Roz Manaz 🌼🌾🖋️
Reklam
Issız yerlerde kendin için bir âlem ol.
Sayfa 34 - İş BankasıKitabı okuyor
Sokrates'e birisi için, seyahat onu hiç değiştirmedi, demişler. O da: gayet tabii, çünkü kendisini de beraber götürmüştür, demiş.
Sayfa 32 - İş BankasıKitabı okuyor

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Dırdırcılar
Mızmız, dırdırcı insanları hiç sevmem; bu adamlar yaşamanın sevinçlerine yan çizer, dertlere can atar, dertlerle kaynaşırlar; sinekler gibi, cilalı, pırıl pırıl yerlerde tutunamaz, pürtüklü, pürüzlü yerlere abanır, oralarda rahat ederler ya da sülükler gibi kara kan içer, kanla beslenirler.
Sayfa 30 - İş BankasıKitabı okuyor
“Şu anda, sana güzel bir söz söyleyebilmek için, on bin kitap okumuş olmayı isterdim” dedi .. Gene de az gelişmiş bir cümle söylemeden içim rahat etmeyecek: “Seni tanıdığıma çok sevindim kendi çapımda ..”
Oğuz Atay
Oğuz Atay
🌼🌾🖋️
Reklam
'Oğlum' diyordu. 'Sen sen ol, görünüşe aldanma. İnsanlar iki yüzlüdür.'
Yaşar Kemal
Yaşar Kemal
🌼🌾🖋️
Yarın seçim var 😅 İnsanların zorla seçim görevlisi yapılma devri bitmeli bence. 🖋️
Mehmet
Bir kitabı okumaya başladı
Kerkenez
KerkenezBarry Hines
8.2/10 · 59 okunma
208 syf.
7/10 puan verdi
Derz
DerzHakan Günday
7.6/10 · 901 okunma
Sokrates'e göre aşk, güzelliğin aracılığıyla çoğalma arzusudur.
Sayfa 22 - İş BankasıKitabı okuyor
Reklam
İnsan düşünce ile görür ve duyar; her şeyden faydalanan, her şeyi düzene sokan, başa geçip yöneten düşüncedir; geri kalan her şey kör, sağır ve cansızdır.
Sayfa 15 - İş BankasıKitabı okuyor
Kendini beğenmek insanın özünde, yaradılışında olan bir hastalıktır.
Sayfa 19 - İş BankasıKitabı okuyor
...herkes kendisi için bir derstir.
Sayfa 5 - İş BankasıKitabı okuyor
Dünya durmayan bir salıncaktır.
Sayfa 3 - İş BankasıKitabı okuyor
Kanunlar Üstüne
Kanunlar doğru oldukları için değil, kanun oldukları için yürürlükte kalırlar. Kendilerini dinletmeleri akıldışı bir güçten gelir, başka bir şeyden değil. Mistik olmak işlerine gelir. Kanunları koyanlar da çok kez budala ya da eşitlik korkusuyla haksızlığa düşen kimselerdir. Nasıl olursa olsunlar, insandırlar nihayet, her yaptıkları şey ister istemez sudan ve değişkendir. Kanunlardan daha çok, daha ağır, daha geniş haksızlıklara yol açan ne vardır?
Sayfa 14 - İş BankasıKitabı okuyor
Mehmet
Bir kitabı okumaya başladı
Denemeler
DenemelerMontaigne
8.5/10 · 54,4bin okunma
Resim