Yusuf Ziya GÜN'ün Kapak Resmi

Bedenin Tutsaklığı Ve Aklın Özgürlüğü
“Beni nereye kapatırsanız kapatın ben zihnimin sınırsızlığında kanatlanır, bütün dünyayı dolaşırım… Bunları bir hapishane hücresinde yazıyorum. Ama hapiste değilim. Ben bir yazarım. Ne bulunduğum yerdeyim, ne bulunmadığım yerde. Beni hapse koyabilirsiniz ama beni hapiste tutamazsınız. Bütün yazarlar gibi ben de duvarları rahatça geçecek bir sihrin sahibiyim çünkü.”
-Ahmet Altan ;

Neden böyle... ?
"Sözü dağ alır, rüzgâr alır, Can alır... Sözü alanlar değiştikçe dertlerin şekli de değişir. "

Ölüm
"Ölümün gerçekliği tartışmalıdır. Ölen, ölümünü ve onun gerçeğini yaşayamaz. Onu biz yaşarız. Kalanlar. Diktiğimiz mezar taşları bu nedenledir. Ölümü yaşama dönüştürmenin, ölümü yaşamın içine almanın yoludur,
mezar taşı."

İçinde Yaşamayı Seçtiğimiz Hapishaneler
“Bir duvar vardı. Önemli görünmüyordu. Kesilmiş taşlardan örülmüş, kabaca sıvanmıştı; erişkin biri üzerinden uzanıp bakabilir, bir çocuk bile üzerine tırmanabilirdi. Yolla kesiştiği yerde bir kapısı yoktu; orada yerin geometrisine indirgeniyordu: Bir çizgiye, bir sınır düşüncesine. Ama düşünce gerçekti. Önemliydi. Yedi kuşak boyunca dünyada o duvardan daha önemli bir şey olmamıştı. Bütün duvarlar gibi iki anlamlı, iki yüzlüydü. Neyin içeride, neyin dışarıda olduğu, duvarın hangi yanından baktığınıza bağlıydı...”

-Ursula K. LeGuin;

Asla Vazgeçmeyin Ve Her Zaman Kendinize Güvenin
"Çok çalışın, düştüğünüzde kendinizi kaldırın, her fırsatı değerlendirin ve Asla vazgeçmeyin.
Düşündüğünüzden çok daha fazlasını yapabilecek kapasitedesiniz, kendinize güvenin."

Insiyatif Kullanın
"Hayat çevrenize tuhaf şeyler fırlatabilir, bunları işinize yarar hale getirmek için inisiyatif kullanın. "

Dirençli olun
"Bir şey sizi yere sererse, ki bu hayatınız boyunca çokça olacak, önemli olanın tekrar ayağa kalkmak olduğunu unutmayın. "