Selman Ç., bir alıntı ekledi.
41 dk.

Kadınlar
Kadınların kendilerine has dünyaya küsüşleri vardır. Saçları kadar ince matemlerini gözlerinden okursunuz. Omuzlarında yaşamın tüm yükü, geçmiş ve geleceklerinde hep bir bekleyiş vardır. Umut edişleri de, çektikleri acılar da hep kendine hastır. Sırtları dönüktür mesela dünyaya veya bir türlü açılmak bilmeyen koca kapılara. Yüzlerinin en ücra köşelerinde bir rüzgar uğultusu dolanır da uzaklık nedir öğretirler bize.

İnsan Çürümeye Başladığında, Mustafa Becit (Sayfa 16 - Küsurat Yayınları)İnsan Çürümeye Başladığında, Mustafa Becit (Sayfa 16 - Küsurat Yayınları)
A. Levent IŞIK, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten de, sevginin dokunulmazlığına andolsun; bu yazdıklanmla "mutluluk” dolu bir yol mu, yoksa "acılar* dolu bir yol mu yürüyorum, bilmiyorum! Gerçekten de, bu yazdıklarımın "boyun eğmek” mi yoksa "baş kaldırmak” mı olduğunu bilmiyorum! Keşke hepten bilgisiz olsaydım da kendimden kurtulsaydım! Devinim ile durgunluk anlarında birtakım yazılar yazınca onlardan dolayı inciniyorum, çok! Tanrı'nın yolunda birtakım yazılar yazınca da inciniyorum.

Sevenlerden söz etsem de olmuyor, düşünenlerden söz etsem de olmuyor, yazdıkça yazsam da olmuyor, hiç yazmasam da olmuyor, söylesem de olmuyor, sessiz kesilsem de olmuyor, bunu açıklasam da olmuyor, açıklamasam da olmuyor, suskun dursam da olmuyor!...

Kevir/ Bir Tarih Olarak Beliren Coğrafya, Ali ŞeriatiKevir/ Bir Tarih Olarak Beliren Coğrafya, Ali Şeriati
Cengiz, M., bir alıntı ekledi.
 7 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

“... Doktorun söylediği gibi şiddetli ağrılar içindeydi İvan İlyiç. Ama çektiği manevi acılar, bedensel ağrıdan çok daha fazlaydı. Acı içinde kıvranmasının asıl sebebi de buydu. Manevi acısının sebebi ise ‘Ya yaşadığım sürece hiçbir şey gerçekten gerektiği gibi değildiyse ?!..’ ...”

İvan İlyiç'in Ölümü, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 94)İvan İlyiç'in Ölümü, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 94)

Ekseriyetle yaşanılan güzel anılar gün gelir insanda derin acılar bırakır. Kalbimizdeki yaraların sebebi de yaşanılan güzel şeyler  değil midir zaten?

Tolstoy
"Eğer insanlar Tanrının oğulları olduklarını anlayabilselerdi, birbiri karşısında ne köle ne de düşman olabilselerdi, hükümetler denilen o hastalıklı,gereksiz, yıpranmış ve zararlı örgütlenmeler ve neden oldukları bütün acılar, ihlaller, verdikleri zararlar ve işledikleri suçlar sona ererdi"

zehra, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

Istırap ve acı geniş vicdanlarla derin yürekler için her zaman zorunludur. Bana öyle geliyor ki, gerçekten büyük insanlar şu dünyada büyük acılar çekmek zorundadır.

Suç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 340)Suç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 340)
Güler Deniz, bir alıntı ekledi.
11 saat önce

Hüzünler acılaşıyor Hilmi bey
Geceler katı ve parlak
-Ansızın yere düşen
Laciverdî bir kestane sesi-
Acılar da acılaşıyor gittikçe
Sanki
Bir azarlanmayla ölümünü düşünen çocuklar gibi.

Şairin Seyir Defteri, Edip Cansever (Sayfa 202 - Adam)Şairin Seyir Defteri, Edip Cansever (Sayfa 202 - Adam)
CARPE DIEM, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okuyor

Yaşanmış ve unutulmamış acılar, ümitsizlik ve hüzünler bizim ruhumuzu bizimle sırdaş olan ruha bağlayan birer bağdan başka nedir ki aslında?

Vadideki Zambak, Honore De BalzacVadideki Zambak, Honore De Balzac

Hayat tek taraflı Rus ruleti misali; oynasam öleceğim oynamasam yine öleceğim
Ya belki daha çok yaşarım diye çekeceğim o tetiği yada acılar öldürecek beni....