1000Kitap Logosu
Ahmet Demir
TAKİP ET
Ahmet Demir
@ahmetdemir0163
Mardin Artuklu Üniversitesi Felsefe Yüksek Lisans
MEB Lise Matematik Öğretmeni
Yüksek Lisans
Şanlıurfa
14 okur puanı
09 Şub 2019 tarihinde katıldı.
15
Kitap
6
İnceleme
0
Alıntı
5
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Okumak başkasının zorlaması ile olacak bir eylem değil değildir. Kişi okumayı kendisi istemeli ve arzu etmelidir. Dışarıdan yapılacak yönlendirme çabaları belki bir dönem etki eder gibi görünse de genellikle başarıya ulaşmaz. O yüzden kimseye okuma listesi vermem. Sadece ihtiyaç hasıl olan zorunlu durumlar ile özel olarak sorulan sorulara karşı yönlendirme yaparım. Burada ise karşıdaki kişinin istek ve azmi benim için çok önemlidir.
2
240 syf.
·
Puan vermedi
Yaratıcı Yazarlık
Kitap sadece yazar olmak isteyenler için değil, her türlü yazı çalışması yapacaklar için dahası cümle kuracaklar için cesaret verici ve yazmayı profesyonel seviyede yapmaya yarayan bilgiler barındırıyor. Yazar kendi yazma sürecinden de örnekler vererek okuru ve müstakbel yazar olacakları yazmaya teşvik ediyor. Yazmak nedir, nereden başlanır, özellikle kurmaca edebiyatın unsurları nelerdir giib konular ile gayet zengin ve okuması kolay bir metin. Bu açıdan okunmasını şiddetle tavsiye ettiğim bir çalışmadır
Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık
Okuyacaklarıma Ekle
2
371 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Anlamın Mantığı
Deleuze felsefesinde mihenk taşlarından biri olan kitapta Deleuze, Lewis Caroll' un Alice Harikalar Diyarı kitabındaki Alice' i felsefesinin açılımda kullanıyor. Kitap deneme niteliğinde ve yorucu bir kitaptır. Deleuze felsefesine başlamak isteyenler için ilk okunacak kitaplardan değildir. Düşünürün Felsefe Nedir? kitabı ile başlamak daha iyi olabilir. Anlamın Mantığı Deleuze' ün her zaman yaptığı gibi ve felsefesine uygun olarak ortadan başlar. Paradoks, Önerme, Anlam, Anlamsızlık, Saf oluş gibi kavramlara temas eder girişte. Kitapta felsefesini bu kavramlar üzerine oturtur. Zaten Deleuze' e göre felsefe yapmak kavram yaratmaktır. Bu kitabı okurken tavsiyem François Zourabichvili nin Felsefe Sözlüğü' nü de yanınızda bulundurmanızdır.
Anlamın Mantığı
Okuyacaklarıma Ekle
4