CaNSeL  1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ'ın Kapak Resmi
CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Paranoya'yı inceledi.
19 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

#kitapyorum
#paranoya

2 yıldır o kadar çok adını duydum ki kitabın gerçekten de çok merak ediyordum sonunda büyük tanışma gerçekleşti. Açıkçası Türk fantastik tarzı okuduğum kitap sayısı çok az ama bu kitabı bu kategoriye almayacağım çünkü uluslararası bir çapta kitap olmuş. Son zamanlar da okuduğum en güzel fantastik kitaplardan birisi. Yazarı tebrik ediyorum gerçekten umarım daha da iyi işler ile karşımıza çıkar. Serinin 2.kitabını merakla bekliyorum

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş'u inceledi.
17 Mar 01:02 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

#kitapyorum
#ölümbirvarmışbiryokmuş

José Saramago'nun hayal gücü bana hitap ediyor: İlk sayfadan itibaren Ölüm'ü yaşıyorsunuz. Bu sadece yazarın inanılmaz yaratıcılığı ya da ustaca yazmasından dolayı değil, aynı zamanda burada tüm insanlara çok yakın bir şeye değinmesinin gerçeğiydi: ölüm. Sonuçta, hayatın bir noktasında kim, neden ölmek zorunda olduğumuzu sormadı mı? Ölümsüzlük hayali sonsuza kadar insanlığı büyülemiştir. açıklanmayan küçük bir Avrupa ülkesinde, herhangi bir mantık ya da habercisi olmadan, insanlar aniden ölmeyi bırakırlar. Gerisini kitabı okuyunca öğrenirsiniz.
Saramago'nun düz yazısının olduğu yerde, kitap büyüleyici bir dönüşüme uğrar kesinlikle. sağlam metin blokları, dolambaçlı başakları ve sonsuz garip noktalanmış cümleleri var. Kalemini çok seviyorum. Kesinlikle tavsiye edeceğim çok güzel bir kitap.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Babil'in Kadınları'ı inceledi.
14 Mar 21:30 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

#kitapyorum
#babilinkadınları

Hem tarih hem de sanat açısından antik mezopotamya'daki kadınlık meselesinden çok daha fazlasını inceleyip anlatan harika bir kitap. Kitapda erkek iktidarlarının kadınlara olan bakış açısını, mezopotomya'da cinselliğin ve bunun nasıl şekillendirildiğini anlatılıyor. Yazarın, yakındoğu sanatına yüzyıllar süren çalışma avantajı ile Klasik dünyayı derinlemesine ve tedavi hassasiyeti ile yaklaşmış gibi. Okunması gereken mükemmel bir kitap.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Kamyon'u inceledi.
10 Mar 22:02 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

#kitapyorum
#KamyonSeçmeÖyküler

Sabahattin Ali'nin bende ki yeri çok ayrı. Kaleminin ben de bıraktığı etki bambaşka başka hiç bir kalem bende bu hisleri yaşatmıyor. Kitapta daha önce'den yaşanmış halen yaşanmakta olan insanın içini burkup acıtan öykülere yer vermiş büyük üstad. Kitapta daha çok konya anlatılıyor, sanırım Sabahttin Ali'nin 1930'lu senelerin başında bu şehirde öğretmenlik yapmasının etkisi var. Her öyküden sonra tadını çıkarası geliyor insanın fakat daha sonra ki öykünün cazibesi daha ağır basıyor ve hemen okumaya devam ediyorsunuz. "anadolu'yu kısaca anlatın deseler sorusunun cevabı kesinlikle bu kitaptır.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, 10 Numaralı Kamara'yı inceledi.
10 Mar 16:27 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

#kitapyorum

#10numaralıkamara


Bu kitap vahşi bir yolculuktu. Sakinleşmem biraz zaman alacak. Yazar, Ruth Ware, son derece canlı bir atmosfer yaratma konusunda harika bir iş çıkarmış. Kitabı okurken öyküyü seyreden gemiyi gezen bir yolcu olduğumu hissettim. Seyahat muhabiri Lo Blacklock'a muhteşem bir görev verilir, özel bir lüks gemide bir hafta sürecek bir yolculuk. İlk başta gezi çok güzel devam eder, ama Lo'nun eğlencesi, bir kadının komşu kabinden denize atladığını gördüğü zaman sona eriyor. Eğer gerilimden hoşlanıyorsanız, kesinlikle kontrol etmeniz gereken bir kitap.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Din ve Seks'i inceledi.
09 Mar 09:04 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Ana- erkil dönemden, ata-erkil döneme geçişi kadının yerini çok güzel anlatmış.Derin ve değişik bilgiler barındıran ve yararlandığı diğer kitaplar da dipnot olarak belirtilmiş çok güzel bir kitap. Kurandan ziyade Tevrat ve incilden alıntılar yaparak konuyu anlatıyor.
Okuduğunuz veya yeni bilgiler duyduğunuz da inancınızdan şüpheye düşüyorsanız, bu kitabı kesinlikle okumayın .fakat ilk işiniz bir gece kendi kendinize kalıp ya bugüne kadar doğru bildiklerim yanlışsa diye bir düşünüp sorgulama yapın bir şey kaybetmezsiniz. yanlış demiyorum sadece beyin jimnastiği yapın zararı olmaz.