CaNSeL  1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ'ın Kapak Resmi

Glenn Meade'in Huzursuz Hayalet Kitabının imzalı olarak kazanmak isteyenleri
https://www.facebook.com/groups/1521014871524850/ grubumuz da yapılacak çekilişe bekleriz...

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Ters Kanatlı Şahin'i inceledi.
Dün 09:52 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

#kitapyorum

Osman BALCIGİL'in okuduğum 2.kitabı oldu ve yine kalemini konuşturmuş Yeşil Mürekkep kitabın da olduğu gibi. Kitap da bir çok karakter olmasına rağmen karıştırmadan size okuma kolaylığını sunuyor. İkinci dünya savaşı öncesi, savaş döneminde yaşananları istanbul da yaşayan farklı Uyruğa sahip karakterlerin dilinden anlatıyor. Yahudi ırkının o dönem de sağ çıkması gerçekten çok ilginç her yerde istenmeyen öldürülmek istenen bir ırk olmuş. Ülkeler arası yaşanan siyasi krizlerin ajanların iç içe olduğu harika bir tarihi roman. Kesinlikle okumanızı tavsiye edeceğim bir kitap.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Şeytan Tohumu'yu inceledi.
11 Kas 08:28 · Kitabı okudu · 3 günde · 1/10 puan

Şeytan tohumu sanırım şimdiye kadar okuduğum en kötü ve en kötü yazılmış kitap olmalı. Bu kitap yayınevinden nasıl geçip de yayınlanmış akıl alır gibi değil. Sırf kağıt israfı. Yazı yazma ve hikaye anlatma becerisine gelirsek, Koontz en son cümleye kadar sınıfta kaldı kesinlikle. Yazarın okuduğum ilk ve son kitabı olmuştur... Kitabın konusuna gelirsek bir kadının evine giren kötü niyetli bilgisayarla ilgilidir. Sonunda da tekrarlamak da fayda var bu kitabı görürseniz arkanıza bakmadan koşarak kaçın

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Ölüm, Ruhlar ve Sonrası'ı inceledi.
08 Kas 21:55 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

#kitapyorum

Theresa Caputo ölülerle konuşuyor, erken yaşta bu "hediyenin" farkına varmış, ancak otuzlu yaşlarına kadar kabul etmemiş. Katolik inancında çok dindar olan bir İtalyan ailesinden geliyor. Bunun başına nasıl geldiğini ve ona verilen "yeteneği" nasıl kullandığını anlatıyor. Kitabı okurken Cennetin neye benzediği ve meleklerin ve rehberlerin hayatımızdaki rolü hakkında bir fikir edineceksiniz. O, yaşam denemeleri ve sıkıntılarıyla baş etmeyle ve burada dünyada ne yaptığımızın bize ömrümüz boyunca nasıl bir etkisi olacağı konusunda çok sayıda iyi bilgi sunmakta. Daha önce okuyup gördüğüm şeyleri burada da görüp okuyunca açıkçası şaşırdım fakat bu bilgileri ilk defa okuyup öğreneceklerin tepkilerini merak ediyorum. Okunması gereken ama sadece bu kitapla kalınmayıp bu tür kitapları okuyup araştırmalı diyorum kesinlikle.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Savaş Günlükleri 1'i inceledi.
06 Kas 20:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

#kitapyorum


Orwell'in " İkinci Dünya Savaşı'nda tuttuğu günlükler. Asla önüne geçilemeyecek gibi gözüken Hitler faşizminin ilerleyişinin ardından Fransanın teslim olmasıyla alt üst olan dengeler, aylarca devam eden Londra'nın bombalanması ve Almanya'nın SSCB'ye saldırması gibi pek çok önemli sürece tanıklık etmemizi sağlayan Orwell, ayrıca işgal altında ki halkın da psikolojisini gözler önüne seriyor. Vatanını savunmak için milis kuvvetlerine katılan Orwell o dönemin önemli edebiyatçısı ve siyasetçilerine dair izlenimlerine de yer vermiş. Okuduğum ilk Orwell kitabını çok beğendim sizlere de tavsiye ederim... ️

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Alman Sonbaharı'ı inceledi.
04 Kas 09:07 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

#kitapyorum
Alman sonbaharını okuduktan sonra Hitler kadar alman tarihi de ilgimi çektiğine karar verdim Kitap da yazar ikinci dünya savaşından sonra yaşadığı dramı, yemek bulan insanların şanslı sayıldığı yokluk günlerini, şimdi hiç kimsenin yaşamayı başaramıyacağı su basmış bodrumlar ve tuvaletler de yaşanan hayat mücadelesini, bu çetin şartlar da var olma savaşını anlatmış. Okuduklarınız gerçekten insan oğlunun görüp görebileceği en büyük acılar yaşanmışlıklar. Yazarın okuduğum ilk kitabı fakat kalemini çok sevdim çok sade akıcı ve objektif bir anlatımı var. . Savaşta yaşananları değil de savaştan sonra yaşananları merak edenler varsa kesinlikle önerebileceğim bir kitap.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Kurşunların da Rengi Var'ı inceledi.
02 Kas 22:35 · Kitabı okudu · 3 günde · 3/10 puan

#kitapyorum

Kitap bir çocuğun gözünden Bosna savaşını anlatıyor fakat Bosna savaşına dair en son okunacak kitap bu olur kesinlikle. Resmen ticari amaçlı çıkarıldığı belli. Yazar gazetecilik de yapıyor kitabı kendi gözünden anlatmak yerine savaşın gerçek kahramanları ile röportaj tadında yapabilirdi. Ayrıca kitabın sonu bile yok bağlanmamış havada kalmış. Kısacası kitapsız kaldınız ve elinizde sadece bu kitap varsa okuyun derim.

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Kadın Yok Savaşın Yüzünde'yi inceledi.
01 Kas 10:25 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kadın Yok Savaşın Yüzünde İkinci dünya savaşı zamanın da sovyet ordusun da görev yapan kadınlar ile yapılan röportaj sırasın da anlattıkları gözlemlerini anıları kendi ağızlarından aktarılmasını anlatıyor. Kitabı okurken gerçekten çok üzüldüm arada güzel gülümseten anılarda var. Yazar gerçekten çok başarılı bir iş çıkarmış ortaya. Bugüne kadar savaşları hep erkeklerin gözünden ağzından okuduk dinledik. Yazar, Sovyetler birliği dağılmadan önce kitabı çıkartamamış maalesef çünkü yayıncı, kitabın 'anti-militarist' ve 'askerleri küçük düşürücü' olduğundan dolayı kitabı basmayacağını söylemiş (bunun nedeni de şu: bazı Rus erkek askerlerin Alman kızlarına tecavüz etmesi bizzat erkek anlatıcıların diliyle aktarılmış bazı bölümlerde). Yazar kitabı ancak SSCB yıkıldıktan sonra bastırabiliyor.Rus kadınlarının da ne kadar koca yürekli olduklarına şahit oldum, sırf bizim kadınlarımız da yokmuş böyle vatan sevgisi. Herkese okumasını tavsiye ederim.