"Resim, dünyayı yorumlar, onu kendi diline aktarır. Oysa fotoğrafın kendine özgü bir dili yoktur. Ayak izlerini ya da kardiyogramları okumayı öğrendiğimiz gibi öğreniriz fotoğraf okumayı. "
Sayfa 38 - MetisKitabı okuyor
“seni bulmaktan önce aramak isterim, seni sevmekten önce anlamak isterim, seni bir yaşam boyu bitirmek değil de sana hep hep yeniden başlamak isterim.”
Özdemir Asaf
Özdemir Asaf
Reklam
+320
Bendeki eksikliğin bazan yalnız sen değil, bütün dünya olduğunu düşünüyorum. Başkasının acısını, aşkını anlamak ne kadar mümkündür?
Jansenist Pirard'ın değişmez ilkesi şuydu: Bir insanın gözünüzde değeri olup olmadığını anlamak için, arzuladığı, giriştiği her işin önüne engel çıkarın. Gerçekten değerli biriyse, bu engelleri aşmayı ya da çevresinden dolanmayı bilecektir.
Damdan düşenin halini damdan düşenin anlayacağına çok inanırdım ama bu inancımı o günlerde tamamen yitirdim. Damdan düşenler kimin canı daha çok yandı, kim daha çok çekti, kimin yarası daha büyük yarışına girerlerse, birbirlerini anlamak bir yana dursun en büyük zararı birbirlerine verebiliyorlar.
Sayfa 67 - Okuyan Us Yayınevi
İkinci önemli nokta, çoğu insanın teselli edilmekten önce doğru anlaşılmaya ihtiyaç duyduğunu hatırlayın. Anlamak için de dinlemeniz gerekir.
Sayfa 62 - Okuyan Us Yayınevi
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.