Giriş Yap
Baylar, yemin ederim ki, her şeyi fazlasıyla anlamak bir hastalıktır; gerçek, tam manasıyla bir hastalık.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Aklın Cesareti Akılsızlığın Terbiyesinden Gelir
Cesaret etmek çıplak gözlerle güneşe bakmak, ayıpları örtmek için ayıpsızları feda etmek, sevmek suç. Çok yüzü güzel çirkin gördüm, tuzağına çekmek için teninin arkasına saklanan, aramak kan gölüne dalmak, bir pişmanlık öyküsüdür yazıma mürekkep olan, kimse kendi olduğu için sevilmiyorum, hayalimiz de yarattığımız ruhları posterli bedenlere katıp buna sevmek diyoruz. Ben yüzü güzel, gülüşü çirkin insan gördüm o an başlamadan vazgeçtim sevmekten, artık dünüme bugünü kurban etmek. Onları da anlıyorum yaşamak için yaşatmamak kolaydır bunu anlamak kolaycılığa kaçanları yargılamıyorum, bir senede nasıl 6 saat fazlasıysa bende o 6 saatim tuzağa düşmek için her zaman bir yem bırakılır onlarda o yem. Esirgemek başkasından üstün olmamız önemli değildir, bırakıp gitmeler falan değil bildiğin halde yüzüne gülen insanları üzmeyin çünkü onlar baştan esirgemiştir gerçeği sizden, baştan kabul ettiğin şeyin sonradan Rabbe şikayete tabi olmamalı, sen baştan yıkmışsan kurumuş his duvarını sarmaşık açmıyor diye balyozla yıkamazsın, kimseyi de suçlayamazsın kışa kızamazsın sen yazsan koşullar eşit değil ve eşit beklemek akıl tutulması değil akılsızlığın ispatıdır. Yeminlerini satanlardan adalet satın almak, eğer bir şey alınıp satılıyorsa nefsi harbiye değil nefsine yenik düştüğüm insanlar için fazla neşeliyim galiba ben bir deliyim. Bir çiçeğe binlerce şarkı, şiir, hikaye yazılır lakin o çiçeği biricik kalan şey hepsi birine yazılmıştır budur onun eşsizliği. Hür Dava şarkısına karşı sulh karşına ceza çıkar. (SEN ÖZGÜRLÜĞE AŞIKSIN HAPİSHANENİN PARMAKLIĞINA TUTUNMUŞ UÇURTMAM) NEEK
Anlamak, anlaşılmak ya da anlaşmak zor değil.Zor olan, konuşabilmek ve dinleyebilmek.İnsan hâlâ, konuşmayı ve dinlemeyi bilmiyor.
Son “gece - yarısı”nı ertesi sabah anlamak.. Ve “son salı”yı çarşamba sabahı sezmek.. Ve bütün bunları perşembe günü düşünmek..
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Yanlış anlamak için tetikte bekleyene, doğruyu anlatamazsın.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17