Gizem

Gizem
@anneokurist
Bir öğretmen gözünden çocuk ve yetişkin kitapları
Öğretmen
Üniversite
552 okur puanı
29 Tem 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Bu dünya hiç adil değil. Sadece hak ettiğim kadar dayak yemiş olsam hiç umrumda olmazdı ama benim payıma düşen dayaklar dayanılamayacak kadar fazlaydı.
Sayfa 70 - koridor yayınlarıKitabı okudu
408 syf.
·
Puan vermedi
Melek Terörist Fahişe
Melek Terörist FahişeOsman Balcıgil
8.6/10 · 1.033 okunma

Okur takip önerileri

Tümünü gör
408 syf.
·
Puan vermedi
Cehennemin yolları iyi niyet taşlarıyla örülmüştür. Evi camdan olan, başkasının evine taş atmamalı! Arkadaşlar, ben ne okudum, arkadaşlar!!!! Dönem romanı denilince akla #osmanbalcıgil geliyor malumunuz. Çok ustaca hazırlanmış, özenle bir araya getirilmiş bilgilerle dolu. Muhteşem bir
Melek Terörist Fahişe
Melek Terörist FahişeOsman Balcıgil · Destek Yayınları · 20221.033 okunma
Cehennemin yolları iyi niyet taşlarıyla örülmüştür.
Sayfa 348Kitabı okudu
Evi camdan olan, başkasının evine taş atmamalı!
224 syf.
·
Puan vermedi
Bir çocuğun annesine olan sevgisinin ve daha sonrasında yaşadığı kaybının onun gözünden anlatıldığı derinliği olan bir kitap. Saara annesine o kadar düşkün ilk başlarda annemin el ve ayakları, annem iş yerinde gibi gözlemlerinden de bahsediyor. Hiç beklemedikleri anda gökten düşen bir buz parçasının annesinin canına mal olmasıyla hayatı da değişmiş olur. Babasıyla Annu Halanın köşküne taşınırlar. Annu Hala da normal değil üst üste iki kez piyangoyu kazanır. Annu Hala daha sonra beş kez yıldırım çarpan bir adamla tanışır. Gökten düşen şeylerden payını alanlar… Böylesine olaylar kimin başına gelir ki? Neden gelir? Bir açıklaması olabilir mi? Yaşarken hiçbir şey elimizde olmayabilir. Kim bilir belki de gökten payımıza bizim de bir şeyler düşer. Sevginin gücünü elinizde sıkı sıkı tutmayı unutmayın. Ben çok sevdim. Tavsiyedir.
Gökten Düşen Şeyler
Gökten Düşen ŞeylerSelja Ahava · Timaş Yayınları · 2021236 okunma
Zamanla geçmeyen şeyler var. Solmaz, yumuşamaz veya anıya dönüşmezler. Her zaman sert ve büyüktürler, bir insanın karnında ve göğsünde bir heykel gibi dururlar ve orada gürlerler. Unutulmuş olabilirler ama onları hatırlayınca şu ana taşınırlar ve her zaman sanki tam şimdi meydana geliyormuşçasına büyüktürler.
184 syf.
·
Puan vermedi
#aminmaalouf bu kitabı 60’lı yılların sonuna doğru tanıştığı bir kişinin hayatından esinlenerek yazdığını belirtir. Yapıt Lübnan'da doğan, sonra Fransa'ya giderek direniş hareketlerinde görev alan, tekrar Lübnan'a dönen ve kahraman olarak karşılanan bir kişinin öyküsü olarak sunulur. Bu kişinin annesi Ermeni, babası müslüman. Kendi de bir Osmanlı prensi. Babası gibi kendi de hiç ırk ayrımı yapmaz ve ileride kendi de bir yahudi ile evlenir. Öyle bir kitap ki hem tarihi bilgi öğretiyor, hem aşkı anlatıyor, hem insanı insan olmasından dolayı sevmek gerektiğinden bahsediyor, hem doğu-batı ikiliğinden, hem de Arap-İsrail ilişkilerinden bahsediyor… Yok yok… Sayfa sayısı bakımından çok olmasa da derinliği fazlaca mevcut. Buna rağmen bir solukta da okunuyor. Bir sonraki sayfayı merak etmeden de duramıyorsunuz. #semerkant kitabıyla tanıyıp sevdiğim yazarın belli ki tüm kitapları okunacak
Doğu'nun Limanları
Doğu'nun LimanlarıAmin Maalouf · Yapı Kredi Yayınları · 202130,6bin okunma
Aşk ilk günkü gibi kalabilir, heyecan da öyle. Aylar da geçse, yıllar da geçse. Hayat, insana bıkkınlık verecek kadar uzun değildir.
Sayfa 109Kitabı okudu
Korkaklık hiç kuşkusuz hor görülesi bir şey ama gene de yaşamın düzenine dahil. Tıpkı boyun eğmek gibi, o da hayatta kalmanın bir aracı.
Sayfa 151Kitabı okudu
Hayat kendi yolunu çizer hep; yatağından edilince hemen bir yenisini kazan nehirler misali.
Sayfa 160Kitabı okudu
160 syf.
·
Puan vermedi
@seraysahinerr ile tanışma kitabım oldu #ülkerabla veeee bayıldım Diğer kitaplarına da mutlaka bakacağım. Babasından gördüğü şiddetten kurtulmak için kocaya kaçar Ülker. Tam bir yağmurdan kaçarken doluya tutulmak olur ama bu onun için. Kocasından gördüğü şiddet ise babasını aratmaz maşallah. Hatta kat be kat fazlası olur. Yıllarca dayanır buna ama en son oğlu askerde olduğu zaman dayanamaz artık ve kaçar evden. Parası ve gidecek kimsesi olmayan bir kadın ne yapar peki evden kaçınca? Üstelik öyle bir yere gitmeli ki kocası onu bulamasın. Hastaneye gider önce. Daha önce yediği dayaklardan dolayı yattığı hastaneye bu sefer refakatçi olarak gider. Hem sıcaktır orası hem de günde 3 öğün bedava yemek var. Kimsesi olmayan kişilere yardım eder. Ördüğü örgülerle de 3-5 kuruş kazanır. Peki bu işin sonu nereye varır ki? O artık herkesin Ülker Ablasıdır, kimsesizlere yardımcı olur ama ya kendisi? Kendine yardımı dokunabilir mi acaba? Dili zaman zaman mizahi bir tarafı vardı kitabın. Gülsen mi ağlasan mı bilemiyorsun okurken. Ya Ülker ablalar varsa birçok yerde ve biz göremiyorsak. Of ki ne of
Ülker Abla
Ülker AblaSeray Şahiner · Everest Yayınları · 20211.700 okunma
Öğren artık Ülker, insan kısmı iyilik yapıyorsa mutlaka bedeli olur. Karşılığında en bir şey almayanı bile böyle kendine vazife çıkarıp akıl verme ayağına bir bardak çayın verdiği huzuru alır götürür.
1.706 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.