Burcu Büyükköse, bir alıntı ekledi.
18 May 15:03 · Kitabı okuyor

Eğer insan kendi yaptığını doğru buluyorsa, diğer insanların buna saçmallık ya da aptallık demelerinin bir önemi yoktur...

Clarissa, Stefan Zweig (Sayfa 33)Clarissa, Stefan Zweig (Sayfa 33)
NigRa, bir alıntı ekledi.
18 May 01:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Para, hedefleri hem büyütüyor hem de yakınlaştırıyor doğru. Yani aptalları sevince boğacak gelişmelere zemin teşkil ediyor. Nakdiniz çoksa aptallık peşinen yapışıyor yakanıza.

Dublörün Dilemması, Murat Menteş (Sayfa 141 - A.P.R.I.L Yayıncılık, 2.Baskı : Ağustos, 2016)Dublörün Dilemması, Murat Menteş (Sayfa 141 - A.P.R.I.L Yayıncılık, 2.Baskı : Ağustos, 2016)
mmmrymmm, bir alıntı ekledi.
17 May 11:47

"Sadece güzelliğin değil, iyiliğin, masumiyetin veya nezaketin, aslında her türlü iyi şeyin onu sinirlendirdiğini, yeryüzünde her şey bu kadar acımasız ve korkunçken iyi bir şeylerin varlığına inanmanın aptalca bir iyimserlik, iyimserlik bile değil, düpedüz aptallık, kendinden hoşnut olmanın ise ahlaksızlık hatta suç olduğunu, insan denen varlığın kendinden hoşnut olmaya hakkı olmadığını söyledi. "

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 30)Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura, Ayfer Tunç (Sayfa 30)

Peyami Safa ` Matmazel Noraliya'nın Koltuğu
Delilik şüphesiz aptallıktan iyidir. Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur; aptallık, var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir. Deliliğin hiç olmazsa mazisi şanlı. Aptallığın şerefli bir tarihi bile yok.

Veysel Kadir Şeker, bir alıntı ekledi.
16 May 05:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ve uğraşım
Faydasız bir aptallık
Ya da küstahça bir kusur sanıldı...

Kendine Ait Bir Oda, Virginia WoolfKendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf