Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
"Allah aşkına söyle, yeryüzünde yeni bir şey oldu mu?"
Sayfa 107 - Kaknüs YayınlarıKitabı okuyor
Niye?
"Böyle telaş içinde ömrümüzü harcayarak yaşamak niye?"
Sayfa 107 - Kaknüs YayınlarıKitabı okuyor
"Dürüst insanları saymak için el parmaklarından fazlasına ihtiyaç yoktur."
Sayfa 106 - Kaknüs YayınlarıKitabı okuyor
"Masal, uzun zaman önce insana dönüştüğümüzü söylese de, hala karıncalar gibi, alçakça yaşıyoruz; cüceler gibi devlerle savaşıyoruz; hata üstüne hata işliyor, yama üstüne yama yapıştırıyoruz; sonuçta en iyi meziyetimizin ödülü gereksiz ve kaçınılabilir bir sefalet oluyor."
Sayfa 105 - Kaknüs YayınlarıKitabı okuyor
"Sabah, uyanık olduğum ve içimde bir şafak doğan her andır."
Sayfa 103 - Kaknüs YayınlarıKitabı okuyor
Ancak yüreği, pes etmeyen, kavgacı bir başkaldırı içindeydi.
Sayfa 96 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okuyor
Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim. Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim. LÂ: Olumsuzluk eki. Başkaldırı serbestîsi. Ama değil mi ki Tevhid kelimesi de LÂ ile başlar: LÂ ilâhe. Bilinçli kabul kelimesi onun ardından gelir: İllallah.
LÂ SAHİFESİKitabı okuyor
Çünkü suçun ve günahın, bazı anlarda başkalarınca yok sayılmaya karşı,içinde utanç saklayan bir başkaldırı biçimi olduğunu, kınamanın ayıplanmanın bir ceza olmaktan çıkıp varoluşun ispatına dönüştüğünü keşfettiğimden bu yana gizli bir rahatlama içindeyim.
Sayfa 19 - Doğan KitapKitabı okuyor
Psikoterapi duyguları içselleştiriyor ve içedönüklüğe vurgu yapıyor. Adaletsizliğe isyan ve başkaldırı gibi toplumsal dayanışma sağlayan, bize anlam ve gaye duygusu veren güçlü duyguları endişe/düşmanlık/depresyon gibi içsel duygulara dönüştürüyor. Psikoterapinin sırtını dayadığı gelişme kuramları, kişilik ve davranışın temel belirleyicisi olarak çocukluk dönemi aile ilişkilerini gösteriyor.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.