Giriş Yap
''Batı uygarlığı Antik Yunan’la başlar. Antik Yunanlar birçok konuda öncü olmuşlardı. Öyle ki ağzımızı her açtığımızda onlara duyduğumuz minneti dile getiririz. Anarşi, astronomi, atletizm, bale, biyografi, biyoloji, komedya, demokrasi, diplomasi, drama, ekoloji, ekonomi, erotizm, maraton, matematik, müzik, oligarşi, felsefe, fizik, strateji, taktik, teknoloji, tragedya, tiranlık, zooloji sözcüklerinin tamamı Antik Yunancadır. Antik Yunanlar kendilerinin icat etmediği kavramları dahi tanımlamışlar ve bugün anlayabileceğimiz biçimlere sokmuşlardır. Antik Yunanlar olmadan modern dünyamız var olamazdı.'' Antik Yunan, Nigel Rodgers, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Ah ana, anacığım! Haydi kalk da gidelim, yılları arkada bırakıp geriye dönelim.Bütün şu sefalet üstümüzden uzaklaşıncaya kadar gerilere, sana, bana ve kendimize dönelim, anacığım.
Hey, Allahım, benim için kutsal bir şey kalmadı ki!…
Kelimeler, kelimeler ve kelimeler.Fakat hiçbirinin bana ulaştığı yok.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Kitap sırtları yan yana duruyorlar.Onları henüz unutmamışım.Benimle konuşsanıza, beni alsanıza, ey geçmiş zaman beni alıp götürsene, tasasız ve güzel günler beni yine aranıza alsanıza der gibi, gözlerimle yalvarıyorum, kitaplarıma.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.5