Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Begüm Çakır

Sabitlenmiş gönderi
2023!
Geleneksel yıl sonu videom YouTube'da yayında! 2023'te Okuduğum Tüm Kitaplar ve 2023 Favorilerim: youtu.be/7G6psEFKbYA?si=...
Reklam
Tüm büyük ilerlemeler -yazı, matbaa, internet...- kıyamet tellalı istemezükçülerle başa çıkmak zorunda kalmıştır. Kuşkusuz tekerleğin de yoz bir alet olduğunu söyleyip ölene kadar sırtlarında taş taşımayı tercih edenler çıkmıştır.
Sayfa 104 - Bilgi Yayınevi
İlyada ve Odyssia, asla kutsal kitaplara sahip olmamış bir toplumda İncil'e en yakın şeydi.
Sayfa 96 - Bilgi Yayınevi

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Olağanüstü güzellikteki bir eseri meydana getiren parşömen ve mürekkebin arkasında, varlığı inkar edilen ikiz kardeşleriymiş gibi duran yüzülmüş deri ve kan gizlidir, barbarlık, medeniyetin kör noktalarına saklanır. İlerleme ve güzelliğin acı ve şiddetle içerdiğini bilmezden gelmeyi tercih ederiz.
Sayfa 89 - Bilgi Yayınevi
Kitaplar da belleğin bir uzantısıdır; yakın belleğin ulaşamadığı zamanların ve mekanların -her ne kadar bazen eksik ve muğlak olsalar da yeri doldurulamaz olan- tek tanığıdır.
Sayfa 87 - Bilgi Yayınevi
Reklam
Begüm Çakır tekrar paylaştı.
Bu yazarları tanıyor musunuz? Yıllar içerisinde pek çok kitabını okuduğum bu yazarların, anneleriyle olan ilişkilerini anlattıkları birer kitapları var ve çok etkileyiciler. Videoda sizin için derledim. Şifa olsun. youtu.be/M_AcKlmGrIA?si=...
Bireycilik arttı; yalnızlık duygusu daha keskin bir hale geldi.
Sayfa 53 - Bilgi Yayınevi
Kitap, Umberto Eco'nun dediği gibi, kaşık, çekiç, tekerlek veya makasla aynı kategoride yer alıyor. İcat edildiğinden beri daha iyisi yapılmadığı için.
Sayfa 17 - Bilgi Yayınevi
Yaşam, insanlar öyle her istediklerini elde edemedi diye değil, arzuları kendilerine hasar vermeye başladığında, istedikleri şey katlanılmaz kayıplara gebe olduğunda trajik bir hal alır.
Sayfa 12 - Metis Yayınları
Bazen hayat o kadar uzun bir süre dümdüz ilerler ki rotan değiştiğinde kimse fark etmez.
Sayfa 133 - Sia Kitap
Reklam
Hayat yavaşlıyor, sence de öyle değil mi, diyor Mimi. Bence gitgide yavaşlıyor. Bir bakıma hoş bir şey değil. Ama sana, sahip olduklarını düşünecek zaman veriyor -önüne koyup düşünecek. O zaman neye ihtiyacın olduğunu anlıyorsun. Neden vazgeçebileceğini.
Sayfa 80 - Sia Kitap
5,6bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.