Peki ya UMUT?
Hâlâ yalnız mısın? 
Sadece özgür. 
Peki mutsuz? 
Sadece alışmış.

Peki ya aşık? 
Sadece eksik. 

Peki ya sen? 
Hâlâ bekliyor musun? 
Beklemek, şimdi hiç duymayan birine, 
Dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız. 
Peki ya umut? 
Umut, şimdi hiç görmeyen birine, 
Gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız...

Zeynep Erdemir, Kusursuzlar'ı inceledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kadinlarin erkeklere hizmet etmeleri ici  yaratildigi bir dunyada butun kizlarin ilk gorevi guzel olmaktir. Artik dogal yollarla dunyaya gelmiyor ozel olarak tasarlaniyorlar. Sonra da resit olana kadar okullarda, gelecekteki eslerini memnun etmek icin yetistiriliyorlar.
Es olarak secilemeyenler icin ise geeiye kalan secenekler cariye veya Okul'da ogretmen olmak...

Konusu itibari ile zaten can sıkıcı olan kitap, bir de uzerine Freida eklenince iyice cekilmez oldu. Kadinlarin yapay ortamlarda muhendisler, genetik uzmanlari vs tarafindan dunyaya getirilmesi yetmezmis gibi, hanim kizlar arasindan bencillik, onyargi, kiskanclik, sadakatsizlik, ikiyuzluluk, yalancilik gibi butuuun kotu ozellikleri Freida nin kimselere kaptirmamasi ve basarisizligini birilerini arkasina saklanarak kapatmaya calismasi kucuk dusurucuydu. ama isabel oyle miydi? Iyilik yap denize at misali.. sessizligini koruyarak, sadakatini hic bozmadan Freida hak etmesede hep onun iyiligi icin kendinden vazgecti.. tabi biz bile bunlari ogrenmek icin son sayfalari beklemek zorunda kaldik. Ah isabel! Senin sonun uzucuydu.. Freida ise hak ettigi sona ulasmis oldu. . .

nihâl, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

...
Elim eline değse kalbim perişan
Ağlamaklı olurdu gözlerim sonra
Bütün gecelere seni anlatırdım
Resmini çizerdim bütün duvarlara

Açık dururdu kapım gelirsin diye
Bir umuttu beklemek hiç gelmesen de
Her geçen gün özlemim biraz artardı
Bulduklarım yetişirdi bana sende

O kadar güzeldi her şey bir zamanlar
Çağlar yaşamıştık o bahçede sonsuz
Sen yoksun o güller yok, boşuna değil
Şimdi baştan başa keder olduğumuz
...

Şiir Denizi 2, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 432 - Everest Yayınları)Şiir Denizi 2, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 432 - Everest Yayınları)

Gözün görmediği anlar vardır işte o zaman insanın sol yanı tamamlar o eksiği.Yarısı olan her şeyin bir bütünü vardır bir bütüne aittir.Yürek eşini bulduğunda gökyüzü bile şükredermiş.Oysa kolay değil beklemek ? Zaten kolay olsaydı vuslat için gökyüzü bile şükreder miydi ?Belki vuslata şükreden gökyüzü bir yağmuruyla buluşturur iki yüreği..Bilemezsin karşılaşmana sebep olacak şeyleri.Bilemezsin sevdalı renkleri doğa bile iki çiçekle bir dağın yamacında buluşturur.

Fatih Caner Olguncan, bir alıntı ekledi.
13 saat önce

Geçecek, her şey geçer, hepsi geçer. Hatta sonra, çok sonra anılar hükmünü yitirdikten, onu iyice unuttuktan, içindeki acının yerini kocaman bir boşluk aldıktan, keşke geçmeseydi dedikten sonra, keşke acısını bir hastalık gibi yüreğimde taşısaydım desen bile geçer. Zaman insanla oynamayı seven hem zalim hem de merhametli bir tanrıdır. Ona karşı çıkamazsın, yapman gereken beklemek. Onun, derin bir unutuşla bizi rahatlatacak örtüsünü üzerimize örtmesini beklemek...

Aşk Köpekliktir, Ahmet ÜmitAşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
Betül, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

Beklemek, hayatın dışında akan başka bir zamandı.

Butimar, Kaan Murat Yanık (Sayfa 162)Butimar, Kaan Murat Yanık (Sayfa 162)
Ebru oğuz, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

"Acı, insanları gövdelerinin dışına kaçırır. Acının gövdelerinden geçmesini beklemek için etlerinden giderler insanlar."

Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 21)Muz Sesleri, Ece Temelkuran (Sayfa 21)

Alıntı
       ‘‘Kelimeler güçlüdür Veysel. Çünkü insanı ayakta tutan beden değil, ruhtur. Ve kelime denen mermiler, işte o ruhu kolaylıkla parçalayabilir. Sorarım sana: elli kalibrelik bir kurşun mu, yoksa sevdiğinin dudaklarından çıkan bir ‘‘elveda’’ mı daha öldürücüdür?

        Kelimeler Veysel; bir kırbaca veyahut bir lavantaya dönüşebilir. Demem o ki, dudaklarımızın gücü tahmin ettiğimizden çok daha fazladır. Lakin ortada bize verilen bir değer varsa… Çünkü sevmek denen şey, -bir başkasına- ruhu yaralama ayrıcalığını vermektir. Ve insan, sevenini kırmayı, -sevilmeyi her şeyden çok isterken üstelik- her nedense çok iyi bilir. Ve pişmanlık gibi kalp kırığı da modern tıbbın çaresiz kaldığı bir durumdur. Özür dilemek ise, bir kuşun kanadını kırıp, akabinde ondan uçmasını beklemek gibidir.’’

Beklemek; gerçekleşmeyeceğini bildiğin her şey için kendine verdiğin tesellidir..