Hakan YILDIRIM, bir alıntı ekledi.
 44 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

Son yüzyılın en büyük sesini bilen, tanıyan var mı?
"Bir defa dinlediği koskoca ayinleri anında hafızasına alan, yıllar önce geçtiği eserleri ilk günkü gibi hatırlayan, son elli yılın müzik tarihinin birçok önemli olayını acı tatlı bizzat yaşayan, İstanbul’un son saray veya tekke görmüş müzisyenlerinden aldıklarını bugüne taşıyan, birçok eserin unutulmamasını sağlayan Kâni Karaca acaba Türkiye'de değil de Almanya, Fransa veya Amerika'da yaşasa nasıl olurdu diye zaman zaman merak da ederim. Herhalde bizdekinden çok farklı olurdu."

Tanbur ile, Refik Hakan Talu (Sayfa 30)Tanbur ile, Refik Hakan Talu (Sayfa 30)
Alperen Çapraz, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

"Descartes'ı bilen ama,Gazali'yi hiç duymamış bir Türk genci düşünülemez."

Bye Bye Türkçe, Oktay Sinanoğlu (Sayfa 92 - Bilim+gönül Yayınları)Bye Bye Türkçe, Oktay Sinanoğlu (Sayfa 92 - Bilim+gönül Yayınları)
Burçin Korkmaz, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Demek sıfat her şeyden üstün geliyor.
Yazık yazık! Ama kızcağız ne yapsın. Dünyanın kuralı böyle.

Çok Bilen Çok Yanılır, Recaizade Mahmut Ekrem (Sayfa 61)Çok Bilen Çok Yanılır, Recaizade Mahmut Ekrem (Sayfa 61)

Bilen var mı?!
Ya ben bir yerde bir yazı okuyordum.. Ara vermem gerekti.. Şimdi hiç hatırlamıyorum nerede okuduğumu.. Ben girişi yazayım.. Bilen varsa devamını yazsın.. Merak ettim sonunu..

Adamın biri bir çalışma yapıyor (hikâye kahraman bakış açısı) orta yaşlı bir adam gelip sandalyeye oturmak istiyor.. "Öğretmenlik hakkında yardımcı bir kitap mı yazıyorsunuz?" diyor.. Adam kafa sallıyor falan.. "Boşuna yazıyorsunuz, kimse almaz" diyor yaşlıca adam.. Tabi diğeri sinirleniyor sakince soruyor niye diye.. Adam "Öğretmenler ikiye ayrılır, mecburiyetten öğretmen olanlar ve her şey olabilecekken öğretmenliği tercih edenler.. Ben öğretmenim ve yöneticilik de yaptım.. Kimin neyi niçin seçtiğini anlarım.."
Bunun devamı ne ya?!

Fetava-yı Hindiyye (16 cilt)
Bu eserin şamua kağıda baskısını arıyorum. Bilen duyan olursa lütfen haber versin.

Rakıyı gören suyu, kadını gören yatağı düşünür olmuş… Oysa; ne içmesini bilen var, ne de sevmesini…

Rakıyı gören suyu, kadını gören yatağı düşünür olmuş… Oysa; ne içmesini bilen var, ne de sevmesini…

salih, bir alıntı ekledi.
12 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi

Ne işi vardı ne de konuşacak biri.
Toplu, örgütlü ve coşkulu direnmelerin ötesinde, ışıklandığın boşlukta tek başına yaşamak için direnmenin korkunçluğunu bilen kaç kişi vardı?..

Küçük Bahçe, Çetin Altan (Sayfa 166 - Özgür Yayınları 2. Baskı 1984)Küçük Bahçe, Çetin Altan (Sayfa 166 - Özgür Yayınları 2. Baskı 1984)
ÖZTÜRK, bir alıntı ekledi.
13 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Türk kadını kalemini, kafasını kullanmayı bildiği gibi sırasında da sırtında cephane taşımayı, kahpe kurşun yaralarını onarmayı ve yiğit Türk çocuklarını yetiştirmeyi bilen yüksek bir yaratılıştır.

Çanakkale'ye Yürüyüş - Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferi, Hüseyin Nihal AtsızÇanakkale'ye Yürüyüş - Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferi, Hüseyin Nihal Atsız