Can Konak, bir alıntı ekledi.
48 dk. · Kitabı okuyor

Aşk böyle bir şey. Seni sevene değil sefil edene gidiyorsun. Elindekiyle yetinmeyip daha fazlasını arıyorsun. Değer vermek öyle herkesin yapabileceği bir şey değil.

Söz Mühendisi, Hasan Çep (Sayfa 122)Söz Mühendisi, Hasan Çep (Sayfa 122)
Ceyda Soyocak, Aşk Tatili'yi inceledi.
1 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Azra'nın İstanbuldan Selanik'e kadar uzanan aşkı buluş hikayesine hoşgeldiniz...
Evettt esas kızımız Azra Birgen ona göre hayatında ki şanssızlıkların yalnızlığının bugüne kadar aşkı bulamamasının baş sebebi isminin anlamı hele bir de soyismi ile birleşince tamammm
Ama onun da hayatının değişme noktası anneannesinin gideceği Yunan Adaları Tatilinden vazgeçip benim yerime sen git demesiyle başlıyor.
Gemiye bindiğinde de herşey normal yalnız tek bir problem var gemi de kin varsa yolcuların hepsi 80 yaş üstü insanlar bir hafta ne olacak ki dayanırım diyor ama asıl olay Panayota isimli bir kadının sen Selanik de bu gemiden in deyip torunu Taki'nin numarasını vermesiyle başlıyor.
Azra gemiden iniyor ...Ee sonra mı sonrası kitap sayfaların da...
Ekin Ataların kalemin den muhteşem bir komedi sıcacık bir hikaye...Bana kalırsa mutlaka okuyun...

Biten bir aşk için
Söylenecek söz şu olmalı:
- Güzeldi yine de

Ahmet telli

Yarıda bıraktığım şiirleri tamamlarım
Aşk da bitti diyordu ya bir şair
Aşk bitti işte tam da öyle

Ahmet telli

En güzel şey sensin hayatta,
Şiir gibi şarkı gibi,
Umut gibi düş gibi.
Bir parçam sende,
Bunun adı düpedüz aşk,
Ve sen sevilen
Aşkın kendisisin..

Özgecan YILDIRAN, Denemeler'i inceledi.
 2 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde

-herkes önüne bakar ben içime bakarım bütün derdim kendimledir.
-alışkanlık çok yaman bir öğretmendir ve hiç şakası yoktur. Ağır ağır sinsi sinsi içimize sızar.baslanhicta sevimli ve alçak gönüllüdür.fakat yerleşti mi kendisini elestirmemize bile izin vermez.
-İnsanın doğuşunu görmekten herkes kaçınır ama ölümünü görmeye koşa koşa gideriz. İnsan öldürmeye gün ışığında , onu yaratmak için karanlık köşeler ararız.
-Hiç kimseye fazla sevgiyle bağlanıp bir köle gibi olmayı istemem. Çünkü insanı ihanete alet etmeye kalkar.kendine ihanet eden efendisine hayli hayli eder.
- en az bildiğimiz şey en çok inandigimizdır.
-Doğuşumuz, nasıl ki bizim için her şeyin doğuşu olduysa olumumuzde her şeyin sonu olacak .öyleyse yüz sene daha yasamayacagiz diye ağlamak, yüz sene önce yasamadigimiza ağlamak kadar deliliktir.

Kitaptan pek çok alıntı yaptığımın farkındayım. Okurken sürekli elimde kalem bir çok yerin altını çizip içimden de onaylamanın keyfini yaşadım resmen. Her denemede, birşeyler buldum sanırım kendimden.
Ve son bir alıntı .

-Dostluk ve aşk rastlantilara ve çevremizdeki diğer insanlara bağlıdır. Dostluk aramakla bulunmaz kolay kolay , aşk ise zamanla solar gider. Kitaplarla kurduğumuz ilişki daha sağlam ve daha çok bizimdir. Her yerde ve her zaman elimin altında ve hayat boyu yanı başımdadır. Kitaplar yaşlılığımda ve yalnızlığımda oyalar beni.

Aysss, bir alıntı ekledi.
 2 saat önce · Kitabı okuyor

"...Kullanıma sokulamayacak, haddini bilen aşk. (Bazıları, gerçek olmayan diye tanımlayabilirdi, çünkü asla tepetaklak olma, bayat bir espriye
dönüşme ya da hazin biçimde tükenme tehlikesini göze almayacaktı.) Hiçbir tehlikeyi göze almadan damla damla tatlı bir akış, bir yer altı pınarı gibi canlı kalacak bir aşk.
Üzerinde bu yeni kıpırtısızlığın ağırlığıyla, bu mühürle."

Nefret, Arkadaşlık, Flört, Aşk, Evlilik, Alice MunroNefret, Arkadaşlık, Flört, Aşk, Evlilik, Alice Munro
Gül, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

İnsan ırkının bir üyesi olduğunuz için şiir okursunuz, insan ırkı da tutkuyla doludur! Tıp, hukuk, bankacılık- bunlar hayatı sürdürmek için gereklidir. Peki ya şiir, romantizm,aşk, güzellik? Bunlar ise uğruna hayatta kaldığımız şeylerdir!

Ölü Ozanlar Derneği, N. H. Kleinbaum (Sayfa 36 - Bilge yayıncılık)Ölü Ozanlar Derneği, N. H. Kleinbaum (Sayfa 36 - Bilge yayıncılık)