'Breaking Bad'
Belki de siz iyi biri değilsinizdir , belki de şartlar içinizdeki kötü insanı henüz ortaya çıkarmamıştır.

fatmanur tuğlu, bir alıntı ekledi.
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

sevimli paranoya
peki ya tam Uyuyan Güzel'in kulesinde bağırarak bir kavgaya tutuşursak,ya da Nevada'da bir çölün ortasında her şeyi bitirmeye karar verirsek? Breaking Bad'in sezon finali gibi olur.Tabi silahlar olmadan.

Kızlar Firarda, Nicola Doherty (Sayfa 91 - yakamoz)Kızlar Firarda, Nicola Doherty (Sayfa 91 - yakamoz)

-Sizin yaptığınız metamfetamin ılık ve dusuk kalite bir kola; bizim ki ise Coca Cola.

+Seni vurursam Coca Cola'da olmaz.

-Emin ol Coca Colasiz bir dünyada yaşamak istemezsin.

-Breaking Bad

Pavel Fyodoroviç Smerdyakov, Acı Hayat'ı inceledi.
 11 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

"Az bilinen mükemmel kitaplar" listesi oluşturulsa zirveye oynayabilecek bir kitap Acı Hayat. John Steinbeck'in dehasını iyiden iyiye hissettirdiği müthiş bir eser. Herhangi bir beklenti içine girmeden okumaya başladığım bu eserlerin şahı, baştan sona kendisini hayranlık içerisinde okutturdu. Böyle bir eser nasıl kıyıda köşede kalırda, Hikmet Anılların, Azra bilmemnelerin eserleri başucu kitabı olur inanın ki anlamak mümkün değil. Düpedüz çılgın olmak gerekir herhalde. Bırakın artık elinizden şu popüler olan matbaa ürünlerini. Kitap okuyun biraz!

Ethan adamımsın Ethan! Seni çok sevdim. Karına olan aşkını, bağlılığını, iyi bir baba olmanı sevdim. Evliliğinin üzerinden yıllar yıllar geçmesine rağmen Mary'im, Civcivim demeni sevdim. Aşkının hiç eksilmemesini sevdim.

Ethan'ın tezgahtarlık yaparken dükkandaki ürünlerle konuşması, bana yazarın Aşk Otobüsü kitabındaki Alice'nin kendi kendine konuşmasını anımsattı. İki karakter bir araya gelebilseydi iyi anlaşacaklarını düşünürdüm:)

Ethan dürüst bir insan. Bütün dürüst insanlar gibi hayatı zorluklar içerisinde. Mary'si ve iki çocuğu var ve bunlara bakma yükümlülüğü üzerinde. Kıt kanaat geçiniyorlar. Çünkü Ethan'ın gözü daha açılmamış(!)
Çevresindekiler gözünü açmaya uğraşıyorlar, nasihat verip duruyorlar.

Kitabın işleyişinde; Breaking Bad dizisindeki Walter White karakterin geçirdiği değişimin- bu kadar radikal olmasada- benzerini Ethan karakterinin geçirdiğini gördüm.

Hülasa; okunması gereken bir eser, zorla okutulması gereken bir eser...