1000Kitap Logosu
Rowenarbook
Rowenarbook
Rowenarbook
TAKİP ET
Rowenarbook
@bunnymery
Kitaplarda yaşayan kaçışları olan hayat akarken sadece bekleyen biri
25 Mayıs
29 okur puanı
04 Tem 19:15 tarihinde katıldı.
45
Kitap
24
İnceleme
10
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Rowenarbook
bir alıntı ekledi.
İyi eğitimli öğretmenlerin hepsi, çocukların neyi niçin istediğini bilmedikleri konusunda hemfikirdir; ama yetişkinler de yeryüzünde çocuklar gibi sendeleyip duruyorlar aslında, onlar da nereden gelip nereye gittiklerini bilmiyorlar; sahici amaçlar için uğraşmıyor, havuç ve sopa yöntemiyle yönetiliyorlar: Ama kimse buna inanmak istemiyor, oysa bana göre bu gayet açık.
3
Rowenarbook
Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu'yu inceledi.
96 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İnançlara hiçbir zaman bu kadar sıkı sıkıya bağlanamadım. Ama küçücük bir kızın inandığı şey uğruna bu kadar çabalaması beni gerçekten çok fazla etkiledi. 11 yaşındaki sadako için bütün bunlar çok zor olmalıymış nasıl hissedeceğimi hala bilemiyorum. Ben bu yaşıma kadar ölümden bu kadar korkarken onun son zamanlarında bunu kabullenmiş olması ama bir yandan da asla umudunu kaybetmemesi. 1000 turnaya yaklaşık 300 turnası kalması. Anlatamıyorum hislerimi o daha küçücüktü. Sadakonun anısına her yıl dönümünde turna kuşu katlamaya karar verdim göründüğünden daha zormuş ama asla pes etmeyeceğim.
Sadako  ve Kağıttan Bin Turna Kuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Rowenarbook
Çemberin Altında'yı inceledi.
320 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
ÇEMBERİN ALTINDA 1
Geleceği görebiliriz bazen 5 dakika sonrası bazen 5 ay sonrasını. Peki geleceği değiştirebilir miyiz? Çemberin altında aşırı fantastik olmayan akıcı bir kurgu. Kitaba ilk başladığım anda beni neler beklediğini asla bilmiyordum ve ilerledikçe bir şeyler çözüme ulaştıkça daha da hızlandığını söylemeliyim. Yazarın anlatımı, kullandığı dilin akıcılığı kitabı daha da sürükleyici kılmış. İyi ki iki kitabı birden almışım çünkü çok can alıcı bir yerde bitiyor. Kısaca konusu ana kızımız Hera Antalya'dan ailesinden ayrılıp İstanbul'a yerleşir. Garip giyinimli herkesten uzak yaşamak isteyen kızımız en yakın arkadaşı Gizem'i kıramayıp basketbol maçına gider. Hayatına bir 10 numara girer. Artık onun 10 numarasıdır. Çemberin Altında Gamze Aydeniz
Çemberin Altında
8.6/10
· 702 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4