1000Kitap Logosu
Burcu Anli
Burcu Anli
Burcu Anli
TAKİP ET
Burcu Anli
@burcu7582
Lisans
İstanbul
İstanbul
32 okur puanı
15 Ara 2017 tarihinde katıldı.
15
Kitap
1
İnceleme
41
Alıntı
53
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Burcu Anli
bir alıntı ekledi.
“Yol, evimdir benim. Yoldayken tüm dertlerim pul olur ama yeni dertler de edinirim.Çünkü “dert” güzel kelimedir lügatimde:”Bir derdim var dedinmi;bu bir sıkıntım var demekten farklı manaya gelir. Bir derdim var demek, benim lügatimde “Bir inadım, iştahım, heyecanım, hevesim, hikayem, arayışım var.” demektir. Tutkum capcanlı demektir. Amacım var; sorularım, aradığım yanıtlarım, varacağım şehirlerim, gerçekleştireceğim hayallerim, öğreneceğim yepyeni şeyler, önümde yeni keşifler, yeni bir hayat var demektir. Tadına bakacaklarım, koklayacaklarım, içime çekeceklerim, ilham alacaklarım, dinleyeceklerim, dokunacaklarım, bağrıma basacaklarım.. Uzaklaşacağım ve kavuşacağım bir şeyler..
18
Burcu Anli
tekrar paylaştı.
Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey, Dünyanın en güzel sesinden En güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey... Fakat artık ümit yetmiyor bana, Ben artık şarkı dinlemek değil, Şarkı söylemek istiyorum. Nazım Hikmet
2
32
Burcu Anli
tekrar paylaştı.
Bir kitabımı benim için aşırı değerli birine vermiştim, Ertesi gün bana şöyle dedi : "Altını çizmek için sabırsızlandığım cümleleri, altı çizilmiş şekilde bulmak ; bu dünyaya karşılaşmak için değil, kavuşmak için geldiğimizin resmi kanıtıdır."
3
39