hiekinci, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Sevmek bir anlamda sende olmayana ulaşmak bunun için çabalamak değil midir?

Bab-ı Esrar, Ahmet Ümit (Sayfa 59 - Everest)Bab-ı Esrar, Ahmet Ümit (Sayfa 59 - Everest)
Sonbahar Yaprağı, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

Şimdi İstek ve Umut Vadisi'ndeyiz.
Sonra Aşk Vadisi'ne geleceğiz.

Seyahatin üçüncü bölümü Marifet Vadisi'nden geçiyor ve dördüncüsü tüm ihtiyaçlarımızı terk edeceğimiz İstiğna Vadisi olacak.

Kat edeceğimiz beşinci vadi çok açık ve çok saf olacaktır:Tevhid.
Altıncısı en zor ve korkunç olanıdır: Hayret Vadisi.

Ve nihai istasyon artık yok olacağımız Fakr ve Fena Vadisi'dir ki daha fazla yürümek ya da çabalamak olmayacak burada.
Rabbimiz bizi kendisiyle birlikte evine götürecektir ve damla okyanus olacaktır.

Gönül Çerağını Uyandırmak, Tosun Bekir BayraktaroğluGönül Çerağını Uyandırmak, Tosun Bekir Bayraktaroğlu
Tuğçe Bayrak, bir alıntı ekledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bizlerden geriye leş kokusundan ve kurtlardan başka bir şey kalmayacaktı.Er ya da geç yaptığın işler, her neyseler unutulacak ve ben var olmayacağım. O halde daha fazla çabalamak niye? İnsan bu gerçeği nasıl olur da göremez? Nasıl yaşamaya devam eder? Şaşırtıcı olan işte budur! İnsan ancak hayattan sarhoş olmuşsa yaşamaya devam edebilir. Kişinin ayılır ayılmaz her şeyin basit ve aptalca bir aldatmacadan ibaret olduğunu görmemesi imkansız. Bunda ne eğlendirici ne de nükteli bir yan var. Bu sadece zalimce ve aptalca

İtiraflarım, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 25)İtiraflarım, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 25)
Mustafa KUVA, Beyaz Zambaklar Ülkesi'ni inceledi.
22 May 23:32 · Kitabı okudu · 117 günde · Beğendi · 7/10 puan

Harika bir kitap değil ama idealleri olan bir kişinin yarı gerçek yarı hayal gücünü ortaya koyduğu ufuk açan bir yapısı olan yer yer sıkan ama farklı açılarda sunan bir eser. Yazarı özellikle duruşuyla etkileyici bir kişilik din adamlarının genelde durağan olduğu bir yapıda sistemin çok fazla içinde ve çok fazla eleştirel yaklaşımlarla sivrilmiş ateşleyici biri. Mücadele eden adamların geride bıraktığı eserler mutlaka bir değer ifade edecektir. Finlandiya gerçekten de örnek alınabilecek bir ülke eğitimde her dönem zirvede olması ekonomisinin üretimle kuvvetli olması refah düzeyinin yüksek olması bulunduğu coğrafyaya nazaran hayret verici bir durum. Biz jeopolitik olarak ülkemizle sürekli gururlanıyoruz herkesin gözü burada diyoruz dört mevsimi yaşayan çoğu bitki türüne hayvan türüne değerli maden yataklarına sahip olan bir ülkede yaşıyoruz ama görüyoruz ki bizim zihinlerimiz çorak, fikirlerimiz değersiz, bağlarımız zayıf. Bu kadar imkana sahipken liseyi bitiren çocuk henüz bir şey üretmeden ülke için bir fidan dikmeden şartların kötülüğünden yurt dışına gitmekten bahsediyor gelin görün ki kardeşlerim insanlar kendi çabalarıyla oluşturdukları medeniyetlerine sizi boş yere ortak etmekten elbette ki kaçınacaklardır. Naçizane tavsiyem üretmek için çabalamak kendi değerlerimizi oluşturmak için istekli bir nesil oluşturmak için ortaya atılmamız gerektiğidir. İdeoloji, siyaset, vb. rant kapıları sizi kapıcı kılmaktan öteye geçirmeyecektir. Bugün Apple'ın sahip olduğu bütçe Türkiye'nin bütçesinin 80 katıysa bu bir çabanın sonucudur. Diğer bir deyişle bizim durağanlığımızın sonucudur. Bu site genelde öğretmenlere ev sahipliği yapıyor ve eğitimcinin öncelikli hedefi ülkesine faydalı üretebilecek bir nesil yetiştirmektir. Yoksa ayın 15'inde cebine giren 3000 lira için eğitimci olunmaz. Olunsa da onun adı başka bir şeydir. Son olarak : Gelecek asla pes etmeyenlerindir.

Kasap Bahrettin, Martı Jonathan Livingston'u inceledi.
21 May 12:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir yolculuk kitabıydı benim için öğrendiğim tek bir şey vardı belkide asla pes etmemek seçimler için çabalamak ve fedakarlık etmek . Okumanız şiddetle tavsiye edilir 500T ve ya 7/C ye binip ilk duraktan son durağa kadar okursunuz

Nazmiye Barut, bir alıntı ekledi.
19 May 17:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Annesi babası ayrılan çocuklar için, o sıralar bilmediğim başka tehlikeler vardı: Güven ve belirlilik kavramlarının güdük kalması!Yaşam boyu insanlara güvenmemek, aşka inanmamak ve belirsizlikler içinde kaygan bir zeminde tutunmaya çabalamak!...

İki Yeşil Susamuru, Buket Uzuner (Sayfa 23)İki Yeşil Susamuru, Buket Uzuner (Sayfa 23)

·
İnsan, hakkında kafa yormadığı, kaygılanmadığı, çözümlemeye çalışmadığı birini niye sevsin, ona niye değer versin? Sevmek bir anlamda sende olmayana ulaşmak, bunun için çabalamak değil midir?
Bab-ı Esrar, Ahmet Ümit

Cemal Bay, bir alıntı ekledi.
19 May 09:46 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İnsan, hakkında kafa yormadığı, kaygılanmadığı, çözümlemeye çalışmadığı birini niye sevsin, ona niye değer versin? Sevmek bir anlamda sende olmayana ulaşmak, bunun için çabalamak değil midir?

Bab-ı Esrar, Ahmet Ümit (Everest Yayınları. Kimya.)Bab-ı Esrar, Ahmet Ümit (Everest Yayınları. Kimya.)
Bikotti, bir alıntı ekledi.
18 May 13:02 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Hayatta kalmak, başınıza olabilecek en korkunç şeylerin gelmesi ve buna rağmen hayatınıza devam edebilmek demektir. Erişilmez göründüğünde, her şey size karşı geliyormuş gibi göründü­ğünde bile en çok istediğiniz şey için çabalamak demektir.

Seni Ben Uydurdum, Francesca Zappia (Sayfa 403 - Tucker)Seni Ben Uydurdum, Francesca Zappia (Sayfa 403 - Tucker)
Anıl Kaya, bir alıntı ekledi.
18 May 12:16

"..Bunca şeyden sonra geçmişe dönmeye çalışmak dilinin üzerindeki karın erimemesi için çabalamak gibi bir şey. Bu kesinlikle mümkün değil.."

Efsane Tanrıçası, P. C. CastEfsane Tanrıçası, P. C. Cast