꧁ İzzeddin el Kassam ꧂

Sabitlenmiş gönderi
ÜMMETİN SUSKUNLUĞUNU ALLAH'A ŞİKAYET EDEN ADAM (DERİN SPOİLER İÇERİR)
Filistin Direnişinin Unutulmaz Lideri ve Hamasın Kurucusu Şeyh Ahmed Yasin; İzetli bir yaşamın ardından șehadete erișen Şeyh Ahmed Yasin, şehit edilmeden bir yıl önce ümmetin gazzede ve filistinde yaşananlara karşı sessizliğini, o hafızalara kazınan mektubunda Allaha işte böyle şikayet ediyordu: ✅️ Bırakın savaşçı onuruyla ölelim! Allah'ım!
Reklam
kadının bekar, doğurgan ve dindar olanı efdaldir
Rasûlullah ﷺ şöyle buyurdu: “Size bekârları tavsiye ederim, onların ağızları daha tatlı (dilli), rahimleri daha hareketlidir. / Şefkatli(sevecen), doğurgan kadınlarla evlenin. Çünkü ben kıyamet gününde diğer ümmetlere karşı sizinle gurur duyarım. / Kadın dört sebepten biri için alınır: Malı, soyu, güzelliği ve dindarlığı. Sen dindar olanı seç. (Aksi halde) sıkıntıya düşersin." (İbn-i Mâce, K.S.-c.15 s. 517 / Ebu Davud, Nikah, 2; İbn Mace, Nikah,1; el-Fıkhu'l-İslamî, VII, 13 / Buhârî, Nikâh 15, Müslim, Radâ 53. Ebû Dâvûd, Nikâh 2; Nesâî, Nikâh 13; İbni Mâce, Nikâh 6)
sağcı kafirlerin durumu
Rasûlullah ﷺ şöyle buyurdu: "Kıyamet kopmazdan önce gece karanlığın parçaları gibi fitneler olacak. (O vakit) kişi mümin olarak sabaha erer de kafir olarak akşama kavuşur. Mü'min olarak akşama erer, kafir olarak sabaha kavuşur. Birçok kimseler azıcık bir dünyalık mukabilinde dinlerini satarlar." (Hadis-i Şerif)

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
15 temmuz
Mümin şeriat uğruna sala getirir. Münafık da demokrasi uğruna. Göklerin ve yerin mutlak mülkiyeti ve hâkimiyeti Allah'a aittir. Bütün işler Allah'a döndürülür; her konuda nihấi kararı 0 verir. / Kıyâmetin koptuğu gün, evet o gün, şimdi batil davalar peşinde koşan ve gerçeği iptale çalışanlar en büyük ziyâna uğrayacaklardır. (Hadid Suresi 5. Ayet / Casiye Suresi 27. Ayet)
her şirk yönetim allaha savaş açmış bir anarşisttir
Yeryüzünde düzen ve asayiş (Tabiatta olduğu gibi) Yüce Allahın emir kanunlarıdır. Bu düzen ve asayişi bozan her söz fitne, her eylem anarşi ve bozgunculuktur. Her şirk yönetim Allaha savaş açmış anarşist ve bozguncudur. Cihad (Harp) kesilince; Hak ile batıl birbirine karıştı. Sonra Allahın hükümlerinde ayrılıklar başladı. Ve en sonunda insanlar Allaha ortak koşmadan iman etmemeye başladı. (C_i)
Reklam
Reklam
62,7bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.