Giriş Yap
Kitap eminim ki guzeldir ama 5. bolume kadar ancak okuyabildim. İsimler cok uzun ve karmasik. Fazla da karakter var bu yuzden de kimin kim oldugu surekli karisiyor.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Normal şartlar altında kötü olan yağma, tecavüz ve cinayet gibi şeyler; iş "Tanrı adına savaşmak" olduğunda bütün kötülüklerini yitirebiliyorlar. Bu da, inandığımız ve tapındığımız hemen her Tanrı'nın, gerçekte vaftizleştirilmiş bir iblisten başka bir şey olmadığını gösteriyor.
Sayfa 101 - Mitra Yayıncılık
Denizler cinayet işlemezler Aslında kimseyi istemezler...
Harika bir roman okuyun. Suç ve Ceza romanında öne çıkan, Raskolnikov’un ruh halidir. Bu nedenle bu roman psikolojik bir yapıt olarak bilinir. Romanın kahramanı Raskolnikov yoksul bir gençtir. Cinayetin nedeni kendi yoksulluğu mudur, yoksa diğer insanlara iyilik etmek midir? Romandan anlaşıldığına göre, Raskolnikov’u cinayet işlemeye götüren ilk neden, onun yoksulluğudur ama bizce bu yeterli neden değildir. Biz burada birkaç soru sorup yanıtlarını vermeye çalışacağız. Acaba her yoksul insanın içinde bir başkasını öldürüp malını almak eğilimi uyanır mı? Suç işleme eğilimi tüm insanlarda mı vardır ve fırsat bulunca mı ortaya çıkar? Yoksa suç işlemek bireysel bir durum mudur? Ya da yoksullar ceza korkusu yüzünden mi insan öldürüp mallarını almaktan kaçınırlar? Gerçi Raskolnikov’un öldürdüğü tefeci kadın, ona göre bir insan değil, iğrenç bir varlıktır. Bu nedenle öldürülmeyi hak etmiştir.
Suç ve Ceza
9.4/10 · 252,2bin okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Burada, gülmemin en korkunç silah olduğunu kendi deneyimimle görmüş oldum: Gülmeyle her şey öldürülebilirdi, hatta cinayet bile.
Sayfa 216 - İthaki Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14