2000’li yılların ortalarında, eski inanışın aksine çocuklara cinsel istismarda bulunanların sadece kötü kalpli rahipler olmadığını, rahiplerden başka çocuk tecavüzcüleri de olduğunu ve bunların sistemli bir şekilde Vatikan tarafından korunduğunu öğrenmiştik.
(el-İhlâs 112/1-4) 3.CİLD
Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla De ki: "O, Allah'tır, bir tektir." ﴾1﴿ "Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)" ﴾2﴿ Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir)." ﴾3﴿ "Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir." ﴾4﴿
Sayfa 480 - İSAM Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları TurkuvazKitabı okuyor
Çocuk söyleneni değil gördüğünü yapar
Bugün öğrencim soruyor: "Öğretmenim senin koli koli kitabın mı var?
"İnsan doğanın bir parçası. Beyni de öyle. Dolayısıyla insan beyninin ürünleri de doğanın bir parçası. Toprağa karışlayan plastikten doğanın dengesini bozacak kadar şiddetli hidrojen bombasına kadar, her şey doğal. Kimse insanın doğaya zarar verdiğini bana anlatmasın. Çünkü bu imkânsız. Çünkü
Sayfa 157Kitabı okudu
Aslında, Hakan'ın çocuklar ve yetişkinler üzerine kurduğu bir teori de vardı. Yasalar huzurunda yetişkinliğe geçiş yaşının değişmesi gerektiğini düşünüyordu. Hayat şartlarının geçen yüzyıllara oranla rahatlamış olması ve hayat süresinin uzaması nedeniyle çocukluğun bitiş yaşının yirmi üç
Boşluk hissi, bir çocuk olarak duygusal anlamda tamamlanamamaktan kaynaklanır. Ebeveynlerinizle aranızdaki bağın kalitesinde bir şeyler eksiktir.
çocuk sıradışı bir zihinsel gelişmişliğe sahip olmadıkça, kadınlara özgü aptallıkları da kişiliğinin bir par­çası olarak taşımaya mahkûmdur.
Sayfa 261 - Türkiye iş bankasıKitabı okudu
"Nietsche haklı. Kanla yazılan yazılar yaşıyor. Ne kanı? Çocuk kan içinde doğuyor, milletlerin beşiği kan, kapitol'ün harcında kan. Kalbin kanayacak ki yaratabilesin. Ne Luther bir kavga adamı idi, ne Gandi... Meçhul bir dalga umulmadık kıyılara sürüklüyor kayığımızı...”
Ana babaların, ağabey ya da ablanın isteği üzerine bir çocuk yaptıklarını anlattıkları sıkça duyulur; oysa bu doğum kararını almanın büyük çocuğa düşmediği açıktır. Öyleyse, hangi suçluluk duygusundan kurtulmak, hangi arzudan korunmak istiyoruz? … Çocuk ya kardeş istemez ve şöyle der: “Hayır, sağ olun, bir köpeği yeğlerim.” Bu durumda, doğum gerçekleşirse kendini haklı olarak ihanete uğramış sayar ya da çocuğu ister ve kendisini yaşanması zor bir Oidipus karmaşasının içinde bulur.
Sayfa 21 - Kitap YayıneviKitabı okuyor
Günümüzde çocuk ve gençliğe yönelik sigara, uyuşturucu, alkol, kumar ve internet bağımlılığı gibi tehditlere karşı toplumun her kademesinde etkin bir mücadelenin sürdürülmesi zorunludur.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.