Giriş Yap
Biz bu kekliklere " cehş " diyoruz :)
Keklik bu , kendi kavmine düşman Bütün dünya kekliğe düşman eder . Keklik ise kendi kavmine ...
Reklam
·
Reklamlar hakkında
sacrifice
Sana bugün bir abajur aldım: Bir şeyin ucunda durur ya yeşil Chevrolet Kapıları açık, baltimor plakalı, usta işi Teybinde elton john'dan sacrifice Biz sahile doğru yürümüşüz Ayak izlerimizde ölüp erimiş peri pelerinleri Periler birbirine düşman, pelerinler birbirine küs Sana bugün bir mektup yazdım: En çok En çok güllerden söz ettim Saydam, renksiz, özgür güllerden Bir gül olmak korkusundan Nedenini hatırlamıyorum ama ağladım Sağda solda yakılıp unutulmuş sönmüş sigaralar 'Canım..' diye başlanılıp Yarım bırakılmış bir sürü kâğıt parçası ruh parçası aşk parçası buğu parçası haz parçası paramparça içime paramparça bir kış gelmiş biliyor musun ben daima Kışları saklanırım kan Kan ödüldür açıkçası Sana bugün bir kurban kestim Hâlâ ağnyor ve akıyor bileklerim Gelip geçici bir seyahat Üzerinde konuşulmamış bir sevgi Karşılıklı hoyrat kullanılmış bedenler Aynı dalda karşılaşan iki çocuk sincap Dal, ağacına düşman, sincaplar birbirine küs Dudaklarda müstehzi bir hal Yani bir yere vurup kaybolan far ışığı gibi Bir an aklıma vurup kaybolan o fevkalade hayal Vurup kaybolan ruh ve aşk parçalan Beyaz ve terli almmda belirip dolaşan Delikanlı tanrının eli Usulca düzeltirken ıslak kâkülümü Otuz yıllık ömrümde ilk kez düşledim ölümü Bugün sana abajur aldım, bir mektup yazdım Sana, diyorum, bugün bir abajur ve mektup Ben bugün sana öldüm başkasına değil Hani o Chevrolet yeşil, kapıları açık Teybinde elton john'dan sacrifice Avucumda pembe, ziftli bir alyans Vurup kaybolan buğu ve haz parçaları, Biriktirdiğimiz Zamanla biriktirenle biriktirilenin Birbirine karıştığı Ben de bir eşya mıyım diye düşündüğü Üzüldüğü şey Bir tüy gibi yanınıza gelip Bir tüy gibi ürpertip Sonra Sonra geri çekildiği... sacrifice... Koskoca bir aralık ayım müzikle geçirmiştik Sokaklarda elimizde şarap şişeleri Adlarımızın yan yana olduğu Kalpler kazımıştık ağaçlara Modern çağın gereklerine inat, biz romantiktik biz birbirimizi seviyorduk biz ayrılmayacaktık biz arabesktik biz... Bugün bir abajur aldım sana eve geldim yatağın hep sol tarafında yatardın sol taraftaki başucu sehpasına yerleştirdim onu bir ampul taktım sarı soft hep istediğin gibi ışığında bir mektup yazdım sana teypte elton john'dan sacrifice Beni terk ettiğini bildirdiğin o telefon konuşması Gözlerinin gencecik mavisi birden başlayan, o telaşla, bütün gece yağan Yağmur geldi hatırıma Nedenini hatırlamıyorum ama ağladım Yüzüme kapanan ellerin Yüzümü yeryüzüne karşı perdeleyen ellerin O okyanus ellerin geldi hatırıma Kaset sustu kapandı yeşil chevrolet'nin kapıları Tuvalette sarıldım jilete hasretle öptüm Ampul patladı bir anda alev aldı abajur Kan ödüldür Kanımı bu gece dışarı gezmeye çıkarttım tenler birbirine düşman, âşıklar birbirine küs nedenini habrlamıyorum ama utandım utandım
Büyük ihtimalle pişmandı. Ama bazen pişmanlıklar yapılan hataların yok sayılması için yeterli olmuyordu.
Sayfa 138 - Ephesus Yayınları
İnsanlar çok duygusuz ve ruhsuz. Herkes güvensizliğin, sevgisizliğin ve makinelerin esiri olmuş. İnsan kalan yanlarım bana düşman olmuş.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
382 syf.
·
Puan vermedi
Okudukça kitabın kapağının bile anlamı olan bir kitap. Sevginin anlamını arayan kamber can ve onun yıldız kesesi ah!ah! Savaş,Çaldıran şavaşı ne için ne uğruna iki kişi biri şah biri sultan. Bu savaş din için mi yoksa dünyaya hükmetmek için mi yoksa birinin değirine üstünlük savaşı mı? Türk’e Türk’e kırdıran müslümanları sırf sunni ya da kızılbaş diye ayrıştırıp düşman eden ve daha nicesi Kitapta benim okumayı sevdiğim hoşuma giden farklı farklı yaşamlardan insanların hayat hikayeleri ve kitabın sonuna doğru bu insanların bir araya gelmesi ve anlatılan hikayelerin birleşme ile anlamlanması çok hoştu. Üslüp olarak benim pek çabuk okuyup bitiremediğim bir kitap oldu ama sıkılıp bırakacağınız bir kitap değil kesinlikle şans verip okuyun derim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14