1000Kitap Logosu

Eowyn

Ayşe Eşki
bir alıntı ekledi.
Serinkanlı bir acıma duygusuyla krala bakarken gözlerindeki ifade ciddi ve düşünceliydi. Yüzü çok zarif, uzun saçları altından bir nehir gibiydi. Gümüş kemerli beyaz giysileri içinde ince ve uzundu, ama güçlü görünüyordu, çelik gibi sertti; kralların kızıydı. Böyle gördü Aragorn ilk kez gün ışığında Rohan Hatunu Éowyn'i ve onun zarif olduğunu düşündü, zarif ve soğuk; tıpkı henüz erginliğe ulaşmamış soluk bahar sabahı gibi. Kadın da aniden onun varlığını fark etti: Kralların uzun boylu vârisi, geçen birçok kışla bilgeleşmiş, gri pelerinli, gizli ama kadının hissedebildiği bir güç taşıyan biri.
J. R. R. Tolkien
Sayfa 140 - Metis Yayınları On Beşinci Basım: Kasım 2020
3
Hiç Kimse
bir alıntı ekledi.
"Engel olmak mı? Seni ahmak seni. Hiçbir ölümlü adam bana engel olamaz!" Sonra Merry, o saatte duyduğu seslerin en garibini duydu. Sanki Saklımiğfer gülüyordu; berrak sesi çeliğin şakırtısı gibiydi. "Ama adam değilim ki ben! Karşında bir kadın var! Éomund'un kızı Éowyn'im ben. Sen benim ile beyim, hısmım arasında duruyorsun. Yıkıl, eğer ölümsüz değilsen! Yoksa canlı da olsan, kara bir ölmemiş de olsan biçerim seni, eğer ona dokunursan."
Seydanur Yılmaz
Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü'ü inceledi.
428 syf.
·
22 günde
·
Puan vermedi
Okumam gerçekten çok ama çok uzun sürdü neden ben de bilmiyorum. Tolkien'in dilinden kaynaklıydı belki de bilmiyorum çok ara vererek okudum. Gerçekten çok güzel bir serüvendi. Sonunda ben de okuyabildiğim için mutluyum artık 'Lotr okumadım' demem...Kitabın finali benim için aşırı beklenmedikti yani Saruman'ın son hâli hem güldürdü hem de üzdü. En ama en sevdiğim kısım ise Faramir ve Éowyn oldu. Galiba iflah olmaz bir romantizm aşığıyım...Faramir'in sonunda mutlu olması beni de mutlu etti. En üzüldüğüm yer ise Theoden'in ölümü oldu. Merry'nin ağlaması, Éowyn'in babası ile yan yana yatarken Theoden'in kızıyla ilgili konuşması falan okurken yüreğimi aşırı derece de yaktı... Genel olarak anlamadığım kısım Legolas'ın neden bu kadar çok sevildiği çünkü pek ön planda değildi. Okurken hep bunu merak ettim. Şahsen ben Gimli'yi daha çok sevdim. Hem komik hem de iyi savaşçı. Legolas ve Gimli'nin arkadaşlığı da favorilerim arasında.
Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü
Okuyacaklarıma Ekle
12