Matelda, bir alıntı ekledi.
02 Şub 16:08 · Kitabı okudu

Pdf
“Bir kadın, kimliğinin ve bireyselliğinin gerçek olduğunun farkındadır ve yanlış olan tek şeyin başkalarını incitmek ve hayatın anlamının sevmek olduğunu çok iyi bilir.”

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie SolanasErkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas

Bu incelemeyle sevgili manevi ikiz kardeşim Yunus ya selamlarımı iletiyorum. Kendisi öyle ince ruhlu bir insan ki aynı gün doğduğumuzu öğrenince 8 ay sonraki doğum günü hediyemi şimdiden göndermiş. Arada beni dinden imandan çıkartıyor olsa da gözardı ediyorum.

Tolstoy üstad diyor ki; genelevler kötü kötü, sokak kadınları daha kötü, erkeklerin bu kadınlara kanmaları kötüden de öte rezalet. Yine arzular ve günahlar kavga etti ve kitabın aksine kadınları değil yine erkekleri gömüyoruz mecburen. Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu kitabına da selam olsun. Her ne kadar erkeği gömsem de olan her zamanki gibi kadına oluyor.

Kadınların erkeklerle ilgili en büyük şikayeti, erkeklerin kadın ruhundan anlamamasıdır. Pozdnışev kadın ruhundan anladığını göstermek için karısına bir piyano hocası tutar ve karısıyla piyano hocası bir ilişkisi olduğuna kendisini inandırır. Karakterler güzel verilen mesaj açık.

''Cinselliğin doyurulmasıyla aşk tükenmişti ve birbirimizin karşısında gerçek duygularımızla, gerçek ilişkimizle kalmıştık, yani biri diğeri vasıtasıyla olabildiğince fazla doyum sağlamak isteyen, birbirine tamamen yabancı iki bencildik''

Acemi Okur, bir alıntı ekledi.
27 Oca 15:14 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Gelenekçiler toplumun temel biriminin "aile" olduğunu söyler; "hippie"ler ise kabile; ama temel birimin birey olduğunu söyleyen yoktur.

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie SolanasErkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas
Acemi Okur, bir alıntı ekledi.
26 Oca 20:32 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Anın tadını çıkarmaktan aciz olan erilin önüne koyacak bir şeye ihtiyacı vardır ve para ona ölümsüz, bitimsiz bir hedef sağlar. 80 trilyon dolarla yapabileceklerinizi düşünün -yatırım yapın! Üç senede 300 trilyon dolarınız olur!

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie SolanasErkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas

Cinsellik
"Toplumumuz"daki en tatlı kadınlar kudurmuş seks manyaklarıdır. Ama tabii, korkunç korkunç derecede tatlı olduklarından düzüşme düzeyine inmezler -onun yerine aşk yaparlar, bedenleri aracılığıyla iletişir, duyumsal ilişkiler kurarlar;daha edebi olanlar, Eros'un nabzına uyup Evreni ellerine geçirir; dindar olanlar Semavi Duyumsallıkla ruhsal bir komünyon içine girer; mistikler Erotik İlkeyle ortaya çıkıp Kosmosla kıvama gelir ve keşler de kendi erotik hücreleriyle temasa geçer.

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 63 - Sel Yayıncılık)Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 63 - Sel Yayıncılık)

Cinsellik
-ancak dişi bedenini aşıp hayvansılığının üstüne yükseldiğinde, egosu çükünden ibaret olan eril ortadan kalkacaktır.

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 62 - Sel Yayıncılık)Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 62 - Sel Yayıncılık)

Önyargı (Irksal,Etnik,Dinsel vb.)
Çesitli ayrımcılık uygulamalarının, en tepedeki erkeklerin hizmetindeki kukuların sayısını epeyce artırmak gibi pratik bir avantajı da vardır.

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 51 - Sel Yayıncılık)Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 51 - Sel Yayıncılık)

Babalık ve Zihinsel Hastalık
Sonuç olarak, babaların etkisi dünyayı erkeklikle çürütmek olmuştur. Erkeğin uğursuz bir Midas dokunuşu vardır; neye dokunsa boka çevrilir.

Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 37 - Sel Yayıncılık)Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu, Valerie Solanas (Sayfa 37 - Sel Yayıncılık)