Giriş Yap
Evren sisteminin toplam enerjisi sistemin boş halindeki enerjisine eşit.. Bütün bunlar masum bir tesadüf olamaz. Özellikle de evrenin toplam yükü, ışıması ve açısal momentumu için de benzer şeyle­rin geçerli olduğunu düşündüğümüzde.. Hepsi mutlak bir şekilde sıfıra eş. Özetle, evren sıfır enerjiye, sıfır açısal momentuma, sıfır elektrik yüküne sahip. Tüm bu özellikler, onun korkunç bir boş­luğa benzemesine sebep oluyor. Bu noktada bilim insanları pes eder; "Kaza benziyorsa, kaz gibi yürüyüp kaz gibi ötüyorsa, bizim için bu bir kazdır.."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Bir şeyi gerçekten çok istediğin zaman, arzunu gerceklestirmeni sağlamak için bütün Evren işbirliği yapar.
184 syf.
İçeride evrene ait olan bilgileri bir kenara bırakırsak eğer çizimleri bile alınması için yeterli bir sebep. Büyük bir kitap olması da her bir çizimin büyüsüne kapılmayı kolaylaştırıyor. Al bir tane daha yırt, çerçevelet as yani. Bunun dışında kabaca evren hakkında bilgi sahibi olunabilecek kadar bilgide kitap içerisinde yer alıyor.
Belki biri çıkıp diyecek: Evet, içimde kan oluyorsun, bu oda ve bahar seninle doluyor… Neye yarar, bizi tutamaz o da; onun içinde, onun çevresinde eksiliriz. Ya onlar, güzeller, onları kim tutabilir? Yüzlerinde o görünüş aralıksız belirip siliniyor. Bizim olan gidiyor bizden sabah çimeninde çiy gibi, ısısı gibi ısıtılmış bir yemeğin. Nereye, ey gülümseyiş? Ey bakış: Yeni, sıcak, tutulmaz dalgası yüreğin;– yazık: İşte buyuz biz. Dağılıp eridiğimiz evren boşluğunda kalır mı ardımızdan bizim tadımız? Yalnız kendilerinden taşmış olanı mı toplar melekler, yoksa bizim özümüzden de bir şeyler bulunur mu yanlışlıkla arada?
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Her bakış insana her şeydeki hikmet ve ibreti göstermez.Ancak Refet gibi dünyayı bir evren kitabı olarak görenler,her şeye dikkatlice ve ibretle bakanlar o kitabın sayfalarında neler görürler,ondan neler öğrenirler!"
Sayfa 59 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14