Giriş Yap
Kimi buzdağı insanlar vardır, göründüğünden kat be kat daha aptaldırlar. Bizim gözümüze görünen onun aptallığının çok küçük, kayda değmezdir bölümüdür. Onu yakından tanıdığınızda, aptallığının boyutunun el yordamıyla ulaşamayacağınız derinliklere sarktığını fark edersiniz. Ama bunu kavradığınızda onunla tanışmış ve ayaküstü de olsa, belirli bir ilişkiye girmişsinizdir.
Reklam
Yavaş yavaş güveni azalıyordu. İnsanın, tek başına olduğu ve hiç kimseyle konuşamadığı zaman bir şeye inanması çok zordur. İşte tam o dönemde, Drogo, insanların her zaman birbirlerinden uzakta olduklarını farketti, birisi acı çektiğinde, acısı sadece kendisine ait oluyor, hiç kimse o acıyı birazcık olsun dindiremiyordu; bir insan acı çektiğinde, duydukları sevgi ne denli büyük olursa olsun, diğerlerinin bu yüzden acı çekmediklerini ve yaşamdaki yalnızlığı işte bu durumdan oluşturduğunu fark etti.
sonra sen geldin
Sonra sen geldin. Mevsimlerin dörtten fazla olduğunu öğrendim. Günleri saymayı öğrendim, ellerini tutmak için. Şarkılara takılı kalmayı, insanlara dikkat etmeyip,İlk önce seni,sonra seni, en son olarakta yine seni düşünmeyi öğrendim. Bakışlarının fotoğrafını çekmeyi, sonra o fotoğrafı içime asmayı öğrendim. Sonra sen geldin. Gelmenin bir insan için ne demek olduğunu da öğrendim. sonra seni düşünerek yazdığım yazılarımda, benimle konuştuğunu duydum. Bir şehrin bir insan tarafından ne kadar güzelleşebileceğini senin yanında öğrendim. Şu an yanımda değilsin ama, seni beklemenin heyecan verici olduğunu hissettim. ondan sonra dünyanın yarısının, yanaklarına sığdığını gördüm sen gülünce. Masada unuttuğun bir hırkayı ne kadar önemsediğimi hatırlar oldum, sana sarıldım diye. onun üstünde kokun olduğunu hatırlayınca, senin için dünyanın en hızlı adımlarını attığımı da öğrendim. Seni ne kadar sevdiğimi. Sonra sen geldin işte. Geçmişte yaşadığım herşeyi unutmak istediğimi fark ettim. Sırf kalbim gibi aklımda sadece sen ol diye. Ellerimin ilk defa terleyişini öğrendim, ellerini sımsıkı tuttuğumda yanında. Hatta ve hatta baktığın bir insanı özlemenin ne demek olduğunu seninle öğrendim. Sonra sen geldin işte. Yaşanılası en güzel duyguların seninle var olduğunu öğrendim…
176 syf.
Dünyada ahiret mutluluğuna ulaşan nesildi Sahabe..
Kapağıyla kendine hayran bırakan, oldukça sade ve anlaşılır bir dille yazılmış olan bu eser bizlere sahabeyi yakından tanıma fırsatı sunuyor ve "O kutlu neslin kıvamı nasıl yakalanır?" sorusuna cevaplar veriyor. İmam el-Evzâî'nin tesbitince Resûlullah'ın ashabının 5 özelliği vardır. Vahiy öncelikli yaşamak Sünnete ittiba Mescidleri imar Kur'an kıraati Allah yolunda cihad Atılan İslâm tohumunun ilk filizleri sahabe nesli, ilk nesil, ilk muhataplar. Allah'tan gelen her şeye "İnandık ve itaat ettik." ve "Rasûlullah dediyse doğrudur.“ diyebilen o cesur nesil. İlk nesil olmanın ecrini de cefasını da gördü onlar. Elbette onlar da insanlardı onların da hataları günahları vardı. Ama Rasulullah'ın talebeleriydi onlar. Diğer nesillerden tek farkı Rasulullah'ı görmüş olmalarıydı e bu fark da onlara yetti zaten.. Onları Rasulullah da Alemlerin Rabbi de sevdi ve övdü. Onların kıvamı hep takdir gördü. Rabbim bizleri de "Sahabe Kıvamına" eriştirsin ve o kıvamdayken de huzuruna alsın inşallah..
Sahabe Kıvamı
9.1/10 · 260 okunma
Reklam
Çünkü insan kendi özünü ne kadar erken fark ederse, kendisiyle ne kadar erken ilişki kurarsa o kadar yaşıyor demektir.
Reklam
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42