Giriş Yap
Uşak olmayı istemediğim gibi, uşak kullanmayı da sevmem; benim demokrasi anlayışım budur. -Abraham Lincoln
Tarihi Değiştiren Suikastler, Fatih BayhanSayfa 94 - Nesil Yayınları
Reklam
344 syf.
·
5/10 puan
İçerik
Zübeyde Hanımın anlatılma isteği çok güzel. Bu çalışma için yazara teşekkürler. Kitap kısa sürede bitiyor. Ama içerik olarak çok yanlış bilgiler var. Elimde kalem önemli yerleri çizmeye hazırlanırken yanlışları düzelttim ki olurda kitabım birinin eline geçer okursa yanlışları doğru sanmasın diye. Yanlış bilgiler kitapta tekrar edildiği gibi başka konularda aynı cümleler veya alıntılarda da tekrara düşülmüş. Kitap hiç incelenmeden mi basıldı acaba? Mesela 1. Dünya savaşı sırasında Mustafa Kemal Filistin Cephesinde Falkenhaynla çalışmak istemediğinden istifa ediyor yazar bunu askerlikten istifa olarak yazmış ki aksine görevden istifadır. Askerlikten Erzurum Kongresi sırasında istifa ediyor. Mustafa Kemal in Samsuna Damat Ferit Vahdettin ve Enver Paşa tarafından gönderildiğini yazmışki hele bu düpedüz yanlış Enver Paşa o sırada ülkede değil Mondros imzalanınca kaçıyor. Mustafa Kemalin Samsuna gönderilme sebebi de İngilizlerin Samsun ve çevresinde Rum ahali katlediyor orayla ilgilenin yoksa işgal edeceğiz uyarısıyla 9. Ordu müfettişliği oluşturulmasıdır. Bu müfettişliğim yetki alanları Mustafa Kemal ve ordudaki ona güvenen Paşalar tarafından belirleniyor. Kaldı ki yetkiyi verenlerden Cemal Paşa bile niyetini tam bilmiyor ve “Kemal bir planın mı var?” Diye gizliden soruyor. Özetle iyi niyetle yazılmış ama bilgi hatası çok. İki sayfa önce kendi yazdığı bir şeyi iki sayfa sonra farklı yazmış.
Zübeyde Hanım
7.2/10 · 47 okunma
1 yorumun tümünü gör
Bilin ki kul ile rızkı arasında bazı perdeler vardır. Kişi eğer sabrederse yarısı kendisine gelir. Şayet acelecilik gösterirse perdeyi yırtmış olur ve daha fazla rızka nail olabilecek iken daha azı ile karşılaşır
Tarihi Değiştiren Suikastler, Fatih BayhanSayfa 60 - Nesil Yayınları
Dikkat edin! Hak söz söyleme ve hakkı hatırlatma, eceli yakınlaştırmayacağı gibi, rızkı da uzaklaştırmaz. H.Z. Ömer R.a.
Tarihi Değiştiren Suikastler, Fatih BayhanSayfa 60 - Nesil Yayınları
Reklam
Hattab’ın oğlu Ömer’in İslam’ı kabulü işte böyle bir olayın sonunda oldu. Hz. Peygamberi öldürmeye giderken adeta yolda yeniden dirilmiştir.
Tarihi Değiştiren Suikastler, Fatih BayhanSayfa 53 - Nesil Yayınları
Reklam
2
55
541 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42