Giriş Yap

Fatih Bayhan

Yazar
Derleyen
7.7
230 Kişi
Unvan
Gazeteci, yazar
Doğum
Adana, Türkiye, 1975
Yaşamı
1975 Adana doğumlu. İlkokul ve Liseyi Adana’da okudu. A.Ü. Kamu Yönetimi ve Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde okudu. Gazeteciliğe 1994’te İstanbul’da Muhabir olarak Başladı. Daha sonra Adana’da sırasıyla Yeni Ufuk Gazetesi, Zirve Gazetesi, Ekspres Gazetesi, Bölge Gazetesi ve  kuruculuğunu yaptığı Yeni Gün Gazetesi’nde Yazar ve Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. Nokta Dergisi Adana Temsilciliği ve Kanal 7 Çukurova Haber Müdürlüğü yaptı. Aktüel, Siyaset, Tarih-Araştırma ve Deneme türlerinde yazılar yazan Fatih Bayhan’ın çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış ikibin makalesi bulunuyor. ÇUSAM Kurucuları arasında görev alan Yazar, Genç Gazeteciler Platformu Genel Koordinatörlüğünü yürütmektedir. habertakvimi.com Ulusal Haber Portalı’nın Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı’nda; Danışman, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri ve Müşavir olarak görev aldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce; - Vakıf (1997), - Çukurova’da Vakıf Medeniyeti(1998), - Türk-İslam Medeniyeti’nde Vakıflarımız(1998), - Ramazanoğlu Vakfı ve Vakfiyeleri(1998) adlı Araştırma-İnceleme dalında Yayınlanmış 4 kitabı bulunan Yazar’ın, - Altınşehir Adana(1997), - Deprem Güncesi(1999), - Adana Markası(2001), - Kıbrıs Gerçeği(2003), - Satyagraha(2006) - Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderlik Şifreleri (2007) - Kayseri’den Çankaya Köşküne Abdullah Gül (2007) adlarıyla 11 kitabı yayınlanmıştır. Yazar, 2003 Yılında yayınlanan “Kıbrıs Gerçeği” adlı eseriyle İnceleme-Araştırma Dalında “Cüneyt Canver Yılın Gazetecisi Ödülü” nü almıştır.

İncelemeler

Tümünü Gör
320 syf.
·
23 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitabın daha çok başında olmama rağmen şöyle bir şey farkettim. Aynı konu hakkında 2-3 kişinin kitaplarında anlattığı hatıratlar bu kitapta yazılmış. Zaten hangisi doğru bugüne kadar hiç birimiz bilmiyoruz. Sadece doğru olan şudur diye yazar söyleyemiyor maalesef bize. Mesela Atatürk’ün izmir’e geliş ve Latife’lerin evine yerleşmesi hakkında Vecihe hanımın anlattığı hikaye farklı Salih Bozok’un anlattığı hikaye farklı Halide Edip’in anlattığı hikaye farklı. E bu insanlar o dönemi beraber yaşamış insanlar. Evlilik teklifi hikayesi ona keza… Bir doğru vardır. Ama biz hangisine inanalım. Ben yazardan sadece şunu beklerdim evet tüm hatıratlardan bahsetsin ama doğrusu ailesinin anlattığıdır desin. Yoksa biz zaten değişik kitaplarda yıllarca okuduk bunları.Neden farklı anlatmış yazanlar onu da çözemedim ben bu yaşıma kadar naçizane. En yakını Salih Bozok onun anlattıkları doğrudur diyorum tam sonra kızkardeşi Vecihe hanım başka türlü anlatıyor??? Ama kitabın dili akıcı ve sıkılmadan okunabiliyor.
Latife Hanım'ın Kağıtları Açılan Sanduka
7.8/10 · 115 okunma
Reklam
320 syf.
·
5 günde
Latife Hanım
Önce başlamıştım Latife Hanım'ın kitabına sonra önce Fikriye hanım,ı okuyayım nede olsa ilk o vardı mantığı ile yarım bıraktım ve..nihayet bitti.. bitti de Latife hanım çok yanlış yapmış Atatürk'earalarında 23 yaş fark var diye mi yoksa kızdığı zaman "çocuk"diye hitap etmesinden mi defalarca ikaz etse de ,hatta çok sert ayrılık mesajını verse de çocukluğunu öne sürüp bildiğini okumuş fütursuzce..ki 27 yaşında olan bir kadına ne kadar çocuk denirki bence koca kadın.. Latife hanım egosu ve Atatürk'e hükmetme şımarıkliğindan hiç ödün vermeden vazgeçilmez olduğuna inanmış valla Atatürk çok bile dayanmış 2 yıl 6 ay.. mülkü erkân yanında "Kemal ..."diye azarlamalar...ailesinin( babası( boşanma sonrası aldığı kredilerin ötelenmesi için mektuplar yazması, Latife Hanım'ın 50 bin lira(1tirilyon 200bin)gibi mihir alması.. falan filan..hiçte haksızlık etmemiş Atatürk Latife Hanım'a..asıl haksızlığa uğrayan Fikriye hanım hem de Latife Hanım'ın çirkin hakaretleri eşliğinde. Yazar mazur göstermeye çalışıp naif yazma çabasında olsa da Atatürk'ün evliliğini sürdürme çabası dikkatimi çekti...okunur mubu kitap EVET bir belgesel okumak isterseniz tavsiye ederim
Latife Hanım'ın Kağıtları Açılan Sanduka
7.8/10 · 115 okunma
512 syf.
·
10 günde
·
Puan vermedi
Atatürk'ü başka bir yanıyla, sadece devlet adamı, asker, kurtarıcı değil de bir erkek, bir koca olarak anlatmışlar. O kısmını da okumak öyle de tanımak güzel ancak yaşanırken orada bulunmayan bir neslin büyük teyzesinin hikayelerini ve duygularını yorumlaması ne kadar objektif olabilir diye de düşünmeden edemedim. Hikayeleri anlatmaktan çok sorulan sorular ışığında yorumlar belirtilmiş bir röportaj roman çünkü ve aile anladığımız kadarıyla Atatürk'e, kişisel yönüne, özel hayatına kırgın. Yine de Ailede anlatılan efsanelerle, ya da olayların aile içinde tanık olunabildiği için anlatılabilmiş gerçekleriyle karşılaşmak güzel.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42