Giriş Yap
fatih birinci
@fatihbirinc
72 okur puanı
18 Mar 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
fatih birinci tekrar paylaştı.
140 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
(Dikkat, spoiler içeren ifadeler var)
En hızlı okuduğum kitap olabilir. Kitabı ve yazarını burada gördüm, yazarın inceleme yazısını okudum ve bir şans vermeye karar verdim. Gerçekten bu şansı hak eden bir kitap. Öncelikle konu çok enteresan. Ana karakterin hafıza kaybı üzerine odaklanıyor hikaye. Ancak normal bir hafıza kaybı değil. Adamın hafızası belli bir yerden itibaren siliniyor, öncesini net olarak hatırlıyor. (Tıpta gerçekten böyle bir durum var mı bilmiyorum) Hikayeyi enteresan yapan durum da bu. Adam bir uyanıyor ki kendisini yıllar sonrasına ışınlanmış gibi buluyor. Bu da yazara kişinin kendisini, hayatını, aile kavramını, duygularını sorgulama fırsatı sunuyor. Bunu da çok güzel yapıyor. Özellikle duygu aktarımında çok başarılı. Ana karakterin duygularını gerçekten siz de hissediyorsunuz. Ve hikaye bir yerden sonra çok enteresan bir aşk hikayesine dönüşüyor. Bu platonik aşkı anlatmakta da diğer duyguları anlatırken olduğu gibi çok başarılı. Gerçekten aşkın yoğunluğunu hissettiriyor. Ve sürpriz sonlu hikaye sevenler için çok keyif alacakları bir finali var. Hikaye içinde birkaç yerde sezdirse de anlatımın sürükleyiciliğiyle gözden kaçan detaylarla çok başarılı bir sürpriz final yapıyor. Yazarın dil kullanımı ve üslubunu çok beğendim. Net bir şekilde anlatmak istediğini anlatıyor. Uzun cümlelerden oldukça kaçınmış. Bazı yerlerde kullandığı uzun karmaşık cümleler de ikinci kez dönüp okumaya gerek bırakmadan anlaşılıyor. Kitabın sürükleyiciliği biraz da bundan kaynaklanıyor. Hikayenin çekiciliğinin yanında çok da hızlı okunuyor. Eleştirilecek yanlarına gelirsek; Betimlemeler konusunda biraz zayıf diyebiliriz. Mekan/yer betimlemeleri oldukça kısa geçiyor. Bilemiyorum, belki de sürükleyiciliği kesmemek için bilinçli tercih edilmiş de olabilir. Kişi betimlemeleri ise ana karakterin gözünden zamana yayılarak yapılıyor. Ki burada da oldukça başarılı. Son eleştirim ise çok çabuk bitiyor :) Kesinlikle tavsiye edilebilir bir kitap...
Kayıp Zamanlar
8.8/10 · 11 okunma
·
1 yorumun tümünü gör
Reklam
fatih birinci tekrar paylaştı.
Sergen attı, şampiyonluk geldi!
Kitabın ana karakteri hafızasını kaybetmiştir ve arkadaşı mutlaka hatırlayacağını düşündüğü bir sözle onu tedavi etmeye çalışmaktadır: “Tamam, şimdi sana daha sonraki yıllardan bir şey söyleyeceğim ve bunu kesinlikle hatırlayacaksın.” Pınar, belki de içinde bir umut ışığı ile dikkat kesilmişti ama ben de Sinan da Kerem’in bir muziplik peşinde olduğunu biliyorduk. Kerem ses tonunu biraz yükselterek konuştu: “Sergen attı, şampiyonluk geldi.” Hemen ardından ses tonunu değiştirerek ve cümlenin ortasında biraz daha duraksayarak tekrar etti: “Sergen attı, Şampiyonluk geldi!”
Kayıp Zamanlar, Uğur DoğanCinius Yayınları
·
fatih birinci tekrar paylaştı.
Seni unutmak için başka sevgiler aramaya çalıştım; meğer başka sevgililerde seni arıyormuşum, çok geç anladım.
·

Okur takip önerileri

feyzi kavcı
@MaviAdamlarfatih birinci ile benzer
Raskov.️
@rodianfatih birinci ile benzer
Esra
@Bakmaviyefatih birinci ile benzer
Daha fazla göster
fatih birinci tekrar paylaştı.
Gerçekten aşkımdan emin miydim? Yoksa öyle olması gerektiği için mi yazmıştım bunları? Bu aşka kendimi inandırmak mıydı yoksa asıl amacım? Kimsenin okumadığı mektupları yazarken, kendime telkin mi ediyordum bunları?
·
fatih birinci tekrar paylaştı.
Sorun şu ki, ben onu unuttuğumu hatırlamıyordum. Hatırlamadığın şeyi yaşamış sayılmayacağın gibi unuttuğunu hatırlamadığın şeyi de unutmuş olmuyordun.
·
Reklam
22 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42