1000Kitap Logosu
Feride
TAKİP ET
Feride
@ferimah_ayisigi
36 okur puanı
05 Kas 2021 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
48
Kitap
0
İnceleme
157
Alıntı
12
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Donuk Aşk Yine akşam oldu, Yalnızlık omuzlarıma çivisini çaktı yine, Uzaklık aynı gerçi, Heryerdeyken olan uzaklığın pek değişmedi, Yine akşam oldu orda olduğu gibi, Görebiliyorum seni burdan da, Aynısıdır ordayken de, Uzaklıktan korkmuyorum belki de Orada da aynıydı uzaklık gerçi Donuklaşmış oldu artık bu, Bir o kadar hüzünlü romanlar gibi, Galiba ben baştan kaybetmişim, Belki de ben baştan kazanmışım, insanlık kaybetmiş... # Sezai Karakoç #
64
Fas'ın çarşı pazarlarında size İlk söylenen fiyat, akıl erdirilemeyecek bir bilmecedir. Kimse önceden kestiremez bu fiyatı, satıcının kendisi için bile böyle bir şey söz konusu değildir, çünkü aynı mal için pek çok fiyat vardır. Bunlardan her biri belli bir durum, belli bir müşteri ile ilgilidir; günün belli saatlerinde, haftanın belli günlerinde değişir. Fiyatlar vardır, tek olarak satın alınan mallar için geçerlidir; fiyatlar vardır, aynı maldan iki ya da daha fazla alındığı zaman geçerlik kazanır. Kentte hepsi bir gün kalacak yabancılar için fiyatlar ayrı, kente geleli diyelim üç haftayı bulmuş yabancılar için ayrıdır. Yoksullar için uygulanan fiyatlar, varlıklılar için uygulanandan değişiktir elbet; yoksulların en yüksek fiyatlarla çıkılır karşısına. Denebilir ki, dünyada ne çok değişik insan varsa, bir malla ilgili olarak o kadar değişik fiyat vardır.
14
Bir malın üretim sürecine başından beri tanık olabilirsiniz; bu da İnsanın içini açar, keyiflendirir onu; çünkü modern yaşamımızı çoraklaştıran nedenler arasında, kullandığımız tüm eşyaları adeta suratsız büyülü aygıtlardan alıp hazır evlerimize getirmemiz de vardır. Ama Merakeş'te diyelim bir urgancıyı urganlarını harıl harıl örerken izleyebilir, yanı başında da üretilip satışa hazırlanmış urganları dükkanın duvarlarında asılı görebilirsiniz.
16