Giriş Yap
faith deep
@ftht
Sahaf kokusu sinmiş biyografimi mi, aktarda baharat kokuları sinmiş biyografimi mi anlatayım.. Huzur a dosdoğru odun taşıyan der_vişne bulaşığı tüm ruhu.
Türk Dili ve Edebiyatı
Lisans
46 okur puanı
29 Haz 04:33 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
faith deep yorumladı.
Siyasi seçim reklamlarında Sezai Karakoç'un "Ey Sevgili" şiirini kullanan bir politik figürün başarı sonrası balkon konuşmaları yaptığını görmedi babam. Babam şunu da görmedi ki : Sezai Karakoç'un bir de "Balkon" adlı şiiri vardı; "Gelecek zamanlarda / Ölüleri balkonlara gömecekler / İnsan rahat etmeyecek / Öldükten sonra da".
·
2 yorumun tümünü gör
Reklam
faith deep yorumladı.
Ekim'e bir hoşgeldin demediniz ayıp yaw (⁠◔⁠‿⁠◔⁠)
·
4 yorumun tümünü gör
🍁🍂◉⁠‿⁠◉
faith deep yorumladı.
Sen dindarsın diye sana yazdım diyor 🤨🤨🤨 Her yolu deniyor bu abazalar
·
1 yorumun tümünü gör

Okur takip önerileri

Ferîdun Buendîa
@bkr_gngnfaith deep ile benzer
Dünyanın en mutlu kadını
@Karasevdaaamfaith deep ile benzer
Glsm
@Glsmtsfaith deep ile benzer
Daha fazla göster
faith deep yorumladı.
Aklı ve kalbiyle Birlikte hareket eden bir insanın eylemleri eylem değildir. Ya kalbiyle hareket edip aşka yenik düşecek , ya da aklı ile hareket edip eylemleri inşa edecek.
1 yorumun tümünü gör
faith deep bir yorumu yanıtladı.
Büyük Doğu bir mektep...
Entelektüel çevrede, ilhamını Büyük Doğu'dan almayan, karşı çıkarken bile tesirinden kurtulamayan kimse yok gibidir. Kullandığı dil ve diyalektik, Batı tefekkürüne vukufiyetin getirdiği fikirde hâkim tavır, İslâm tasavvufunun kanatları altında yükselttiği bayrak geniş bir topluluğu tesiri altına almıştır. Verdiği yüzlerce konferans, neredeyse her şehirde büyük parti mitinglerinden daha fazla insanın toplanmasına vesile olmuş ve halka halka yayılmıştır. Büyük Doğu Cemiyetleri, birçok şehirde şube şube kurumlaşmaya başlamış ve tesiri pek çok sınırı aşmıştır. Birçok entelektüel, siyasetçi ve âlim, Üstad'ın mektepleştirdiği Büyük Doğu'dan nasiplenmiştir. Örneğin Said Nursi Hazretleri, Büyük Doğu dergisini, yayımlanmaya devam etmesi için yorganını satıp parasını gönderecek kadar önemsemekteydi. Aynı zamanda dergiyi sadece desteklemekle kalmıyor, ondan iktibaslar (Emirdağ Lahikası: "Lozan Hezimeti") yaparak ehemmiyetini de gösteriyordu. Siyasilerden Adnan Menderes, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş, Turgut Özal ve Tayyip Erdoğan, Üstad'ı bilfiil anan ve kendi üzerlerinde Üstad'ın emeği olduğunu açıktan ilan edenlerdendir. Nurettin Topçu, Sezai Karakoç ve Nuri Pakdil başta olmak üzere, bugün İslâmi camia içinde eli kalem tutan, yaşı kırkın üstünde kim varsa, üzerlerinde Üstad'ın emeğinin olduğunu söylemeye gerek dahi yok. Solda Ruhi Su'dan Cemal Süreyya'ya, Nazım Hikmet'ten Atilla İlhan'a, Mina Urgan'dan Oktay Akbal'a kadar neredeyse her kesim onun tesiri altına girmiş ve tersinden onun yaşatıcısı olmuştur.
1 yorumun tümünü gör
Bu link daha iyi oldu.. Çok teşekkürler ederim.. Bir inceleyim hemen.. O yılların ruhunu yakalayalımm.
Reklam