Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Girişimcilik Durağı

Girişimcilik Durağı
@girisimcilikduragi
Sıkı Okur
Girişimcilik, Ar-Ge ve İnovasyon, İhracat, Yatırım Projeleri Devlet Destekleri Konusunda Proje Yönetim Danışmanlık
Sabitlenmiş gönderi
Köy Enstitüleri Dönemi Eserleri Okuma Etkinliği
Modern ve aydınlık bir ülke olabilmenin kendi özünden, kendi değerlerinden güç almak ve kendi kendine yetebilmekten geçtiği gerçeğinden hareketle kurulmuş devrinin çok ötesinde bir eğitim öğretim kurumuydu köy enstitüleri. Faaliyette bulunduğu kısacık sürede toplumun kendi değerlerine sahip çıkarak neler başarılabileceğini göstermiş oldu. Haliyle
Reklam
“Savaşların çoğalması, iklimdeki ısınma, otoriter rejimlerin hamlesi: “Dünya felâkete koşuyor, fakat nefrete direnmemiz gerek”
Edgar Morin
Edgar Morin
Winamp
Eskiler bilir Spotify ve Apple Music yokken en çok kullanılan programdı, bilgisayara format atınca ilk bunu yüklerdik☺️ neyse ki yakında yenilenmiş haliyle iddialı bir şekilde yeniden aramızda…

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
“Tüm mahlukata hürmet etmedikçe dinde hiçbir nasibin olmaz”
“Kriz, tam da eskinin ölmekteyken yeninin doğamaması gerçeğinde yatmaktadır: Bu fetret döneminde, çok çeşitli türden marazi fenomenler meydana gelir.”
Antonio Gramsci
Antonio Gramsci
Reklam
Keşiş Thomas Merton şöyle diyordu: "Ruhani yaşam, sevgiden başka bir şey değildir. İnsan iyilik yapmak, yardım etmek ya da birini korumak istediği için sevmez. Böyle davranırsak, gelecek için basit bir seyi hedeflemis oluruz ve kendimizi eliaçık ve bilge kişi olarak görürüz. Bu davranışın sevgiyle hiç ilgisi yoktur. Sevmek, başkasıyla birleşmek, onda Tanrının kıvılcımını keşfetmektir.
Paulo Coelho
Paulo Coelho
"İnsan bazen hazırlıksız yakalanmaya da muhtaçtır. 'Ben hiç böyle değildim' demeye, 'meğerse ben…' diyerek cümleler kurmaya. Bu kendimizi yeniden, daha önce hiç yapmadığımız bir tanıyış biçimi olabilir."
Yağız Gönüler
Yağız Gönüler
Her şey her zaman yolunda gitmeyebilir ama buna karsi Apple'ın kurucularından Steve Jobs'ın 2007' de bir konferansta söylediği şu ünlü sözü, dönemin ruhunu iyi yansıtır: "Dünü dert etmektense gelin yarını icat edelim."
İktidar ve Teknoloji
İktidar ve TeknolojiDaron Acemoğlu
8.6/10 · 47 okunma
Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan! Sevinin küçükler, övünün büyükler…
Reklam
Günümüz fabrika sisteminin temelindeki insanlara değer biçme ile makinelerin potansiyelini bir araya getirmek bizi tam anlamıyla acımasız bir sanayi devrimine sürükler. Bu süreçten yara almadan çıkmak istiyorsak, havalı ideolojiler yerine hakikatlere bel bağlamaya istekli olmalıyız. Norbert Wiener, 1949
3.521 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.