1000Kitap Logosu
Resim
376 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Eşcinsellik İçeren Bir Kitap
Çok kısa, süslemeden bir baba olarak empati yaparak bu kitapla ilgili bir inceleme yapma ihtiyacı hissettim. Kitabın akıcılığı içeriği üslubu falan oldukça iyi, konusu zaten çoğumuzun izlediği Brat Pitt'in başrol oynadığı TRUVA filmi. Altını çizerek söylüyorum kitabın ilk 160 sayfası Akhilleusun savaşa gitmeden önceki hayatını anlatıyor. Ve ortalama 160 sayfa süren bu bölüm tamamen gey'liğe özendirilecek şekilde yazılmış. Dolayısıyla ergenliğe yeni adım atmış erkek bireylerin bu kitabı okurken eşcinsel eğilimlerinde ciddi manada etki edecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Direk şunu da söyleyeyim kimsenin tercihi beni ilgilendirmez. Lakin bir baba olarak ben bu kitabı asla çocuğuma okutmayacağım. Benim önceden okumam gayet isabet oldu. Böylece çocuklarımın benim okumadığım kitapları okuduklarında içeriğini incelemem gerektiğini öğrenmiş oldum. Herkese iyi okumalar.
Okuyacaklarıma Ekle
166
Beğeni
2
Paylaşım
Sırala
Ben kitabı henüz okumadım, kitap hakkındaki incelemelere bakmak için kitabın adını arattım ve bu yorumla karşılaştım. Tabii ki Akhilleus'un eş cinselliğini yüzyıllar öncesi Homeros'un İlyada eserini okurken gözlemlemiştim, bu şaşırdığım bir durum değil. Antik çağdan felsefi düşünceleriyle ünlü Aristoteles de eşcinseldi. Batı kültürüne ve edebiyatına paralel gidecek şekilde konuşacak olursam William Shakespeare'in eserine de konu olmuş ünlü imparator Caesar da gençliğinde eğitimlerine devam ederken Bithynia Kralı ile ilişkisi vardı. Günümüze yakın konuşacak olursam Fruedun'un sevgilisi Wilhelm Fliess, bir doktordu. Yani bu verdiğim örnekler üzerinden konuşacak olursam eş cinsellik fiziksel gücü ve zekayı etkileyen bir hastalık veya bir suç değil. Bu böyle lanse edilemez ve yasaklanamaz. 1973 yılında ABD bunu akıl hastalığı olmaktan çıkardı. Sonrasında da Dünya Sağlık Örgütü 1990 yılında resmen bunu onayladı.
103 Beğeni
Yanıtla
2 yanıtı gör
🤍!!
1 Beğeni
"eşcinsel eğilimlerinde ciddi manada etki edecek" derken siz biraz etkilenmişsiniz galiba orası kesin.d ama amannn cishet errrkekliğiniz bozulmasın
122 Beğeni
Yanıtla
Keşke inceleme yapma ihtiyacı hissetmeseydiniz, zira hiç gerek yokmuş.
124 Beğeni
Yanıtla
Ağzına sağlık
2 Beğeni
Kimse kitap okuyup eşcinsel olmuyor zaten, eşcinsellik sizin düşündüğünüz gibi bir filmi izledikten ya da bir kitap okuduktan sonra ortaya çıkan bir şey değil. Eşcinsellik çocuğun doğuştan edindiği (kahverengi saçlı olması gibi) ve onun seçme şansı olmadığı bir konu.Tercih değil yönelim.YÖNELİM.Çok basit bir internet araştırmasından bile öğrenebilirsiniz; niyetiniz gerçekten öğrenmekse.Şu platformda kitap okuyan insanların bile bu konuda hala orta çağ zihniyetinde olması beni fıtık ediyor.
26 Beğeni
Yanıtla
4 yanıtı gör
Ben kaynağın kendisini canlı örnek olarak verdim. Kendisi hayatta, hatta kendisi gibi olan pek çok atlet şu an IAAF kararı nedeniyle yarışamıyor. Bunlar kanıtlanmış canlı örnekler, üzerine ne gibi bir kanıt gerekebilir merak ediyorum. Yok bana atlet yetmez derseniz voleybolcu Paola Egonu'yu da örnek verebilirim.
2 Beğeni
Eşcinsellik; bir yönelimdir, tercih değil. Dolayısıyla çocuğunuzun özenmesi mümkün değil. Eğer çocuğunuza eşcinselliği kötü bir şey olarak gösterirseniz çocuğunuz ileride size açılmakta sorun yaşayabilir, ebeveyni olarak onun her daim yanında olduğunuzu göstermelisiniz bence. Kimin çocuğunu nasıl yetiştireceğini söylemek benim haddime değil elbette ama topluma bir bireyin nasıl kazandırılması gerektiği hakkında düşüncelerim var ve hiçbir bireyin başka bir bireyi cinsel yönelimi ya da ırkı gibi düşük kriterler altında yargılamaması benim en önde gelen düşüncemdir bu konu hakkındaki.
216 Beğeni
Yanıtla
Yönelimde erken yaştayken dış etkenlerle oluşabilir diye düşünüyorum en azindan deneyimleme fikri olsabilir erken yaşta okunmasi sakıncalı olmalı
Ne kadar cahilsiniz, ne kadar sığ bakışlısınız. Eşcinsellik özenilerek başlanan (!) bir şey değil. Doğuştan var olan bir yönelim. Sonradan gelişmez.
91 Beğeni
Yanıtla
sen kitap okumasan da olur sil.
92 Beğeni
Yanıtla
Okuyup gay oldunuz herhalde
67 Beğeni
Yanıtla
13 yanıtı gör
Yaptığım hatanın farkına vardım özür dilerim beni affedebilecek misiniz?
Henüz kitabı bitirmedim fakat şunu da söylemeden geçemeyeceğim, çocuğunuza asla okutmama sebebiniz Akhilleus’un babasının annesine tecavüz etmesi de olabilirdi. Cinsel içerikli yazıların erken yaşta çocuğunuzun görmesini istememeniz de olabilirdi. Yorumunuza saygı duyuyorum fakat eşcinselliği bu tür kavramlardan daha tehlikeli görmeniz geleceğimiz için oldukça yaralayıcı. Umarım söylediklerimi yanlış anlamaz ve üzerine düşünme fırsatı ayırırsınız. İyi günler dilerim.
159 Beğeni
Yanıtla
3 yanıtı gör
Bu yorumun keşke alnı olsa da öpsem
11 Beğeni
Bu platformda böylesine sığ bir bakış açısıyla yazılmış bir yorumu görmeyi beklemezdim, yazık. Ya yanlışlarınızın doğrusunu öğrenin ya da insanları da yanlış düşüncelere sevk etmemek için silin bu incelemenizi.
51 Beğeni
Yanıtla
35 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.