Giriş Yap
Mehmet can kılıç bir yorumu yanıtladı.
382 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ben bu kitapla yeniden doğdum... Okumayı sevdim, okur yazar oldum, kendimi buldum... Bu kitabı okuyana kadar yılda dört beş kitap okurdum, bu kitabı okuduğum sene yaklaşık 40 kitap okudum ve 1,5 sendedir aynı tempo ile okumaya devam ediyorum. Farkettiyseniz profil resmimi bu kitabın kapağından aldım, Hayri İrdal olmaktan çıktım Halit Ayarcı oldum... Bu kitap ile bu siteyi buldum, siz okurları tanıdım. Okuduğum kitaplara yorumlar yazdım ama bu kitap benim için özel olduğu için üzerine söz söylemeye sırrımı ifşa etmeye çekindim ve bugün Huzur'u okurken tamam dedim Saatleri Ayarlama Enstitüsü'ne inceleme yazacağım.... Bu kitabı on sene önce üniversitede bir arkadaşım tavsiye etmişti ama okumak yıllar sonrasına nasip oldu. Ama olsun okumaya başlamanın yaşı ve zamanı yok... Biraz da kitaptan bahsedeyim. Konusu Hayri İrdal gibi pasif ve yılgın birisinin Halit Ayarcı gibi aktif ve özgüveni yüksek biriyle tanışıp hayatının nasıl değiştiğini ve Saatleri Ayarlama Enstitüsünü nasıl kurduklarını, başarıyı nasıl yakaladıklarını, o zamanın insanlarını ve toplumunu ince espirilerle hicv ederek anlatıyor. Böyle bir enstitü gerçekten olmayabilir ama bence gerçekten olsa güzel olur. Geçenlerde bir camiiye girdim, camiinin duvarlarında altı tane saat var fakat her biri farklı bir zamanı gösteriyor. Bir müsliman için zaman çok önemlidir. Dakikası hatta saniyesine göre sahuru keser, iftar yaparız. Toplantılara, iş yerlerimize, randevularımıza zamanında gelememe alışkanlığımızdan bahsetmiyorum bile... Zaman tanzimi ve öncekilerin belirlenmesi toplum hayatının düzeni için çok önemlidir. Bu ve benzeri konuları hem deneme hem roman tadında, yer yer tebessümlerle ve yer yer düşüncelerle okuyacağınız güzel bir eser. Mutlaka okumalısınız.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü
8.4/10 · 32,3bin okunma
·
26 yorumun tümünü gör
Kardeşim iyi okumalar diliyorum. ALLAH YARDIMCIN OLSUN Halit Ayarcıyı anlamak çok zor iştir.😊

Bütün Yorumlar

Sırala
İyi okumalar, umarım beğenirsiniz.
Ben bu kitaptan hiçbir şey anlamadım hatta başka birine hediye ettim bende problem var sanırım saygılar
Ben şuan Huzur u okuyorum. Sıradaki kitabım bu. Beş Şehir ı yarım bıraktım. Huzuru okurken de baya zorlanıyorum. Problem ne çözemedim.
Teşekkürler hocam
Bugün almıştım.öyle güzel bir tanıtım yaptınız ki iyiki almışım dedim kendi kendime tşk ederim elimdekiler biter bitmez ilk bu kitabı okuyacagım
Sizi o kadar çeken şey nedir kitapta. Ben de yeni başladım ?
Yorumunuzu okuyunca soluğu kitapçıda aldım ...😊
Kitabı bana sattınız. Yorumunuza sağlık..👏
İyi okumalar :)
Hakikaten sizin dediğiniz gibi.İnsan bu kitabı okuduğu ana kadar eksikliğini hissetmez okuduktan sonra bu kitapla yasar,etrafınızı bu kitapla betimlersiniz insana sadece karekter tanıtmaz aynı Zamanda fikirde aşılar o fikirlere ruhta katar.Yazarin diğer kitabı olan Huzur'u da tavsiye ederim.
2
4
31 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42