1000Kitap Logosu
fazi
Fi'yi inceledi.
600 syf.
·
1 günde
·
5/10 puan
Popüler kültürün eseri desem doğru olur sanırım Fi için. Ben de meraktan, edindim ve sadece iki saat on beş dakikada bitirdim kitabı. Öyle dikkat kesilerek, aman bir şeyler kaçırmayayım diyerek okunan kitaplardan değildi. Sanki yazar bir boşluk yaşarken bu halk ne okur acaba derken yazmış kitabı. O kadar çok okundu ki belki insanların bir bildiği vardır diyerek okudum ben de. Merak etmektense, fikir sahibi oldum diyerek boşa geçen iki saatime üzülmeyeceğim şimdi. Bir dansçı, bir müzisyen ve bir psikolog arasındaki takıntılı ve bir o kadar da bayıcı ilişkiyi anlatıyor Fi. Can Manay karakteri hem hoca hem ünlü hem de tabiri caizse sapık. Duru desen kendi fikirleri olmayan, başkalarının yolundan ilerleyen tipik bir insan. Insanların gözlerinde parıltılarla okudukları kitabın hiçbir tutulacak yanının olmadığını farkederek, okumayın diyorum. Ben yaptım siz yapmayın.
Fi
7.5/10
· 14,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
29
Yorum
8
Paylaşım
242
Beğeni
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En Yeniler
Sevil Ankaralı
Yazarın bu kitap serisine Pi' yi yazarak başladığını, sonra Çi' yi ve en son Fi' yi "size tuzaklar kurdum" diyerek, asıl konuya insanları çekebilmek için basitleştirdiğini, yayınlamaya da tersten başladığını, aslolanın Pi olduğunu biliyor musunuz? Anlatılmak istenen yayınlanan Fi dizisindeki gibi birşey değil. Lütfen daha sakin ve serinin sonuna kadar okuyun. Çok şey kazanacağınızı garanti ederim. Ben ikinci kez seriyi okumaya başladım😉
3
1
3 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
Lala Paşa
fi'de ayrı Çi'de ayrıi Pi'de ayrı sapıklıkları göremiyorsanız sorun size. Yazar öyle dedi diye ha tmm diyip savunmak saçma değil mi sizce de? Pi'de en son başka 1 sapık 1 çocuk fotosuna bakarak sevişti. Azra Kohen denilen insan kadın düşmanıdır. Bunu görmemek nasıl mümkün anlamıyorum. Ha yok aksini iddia ediyorsanız sayfa sayfa kanıtlayabilirim. Her 1 sayfada ya kadınların hep kolay olduğundan ya kadınların kilolarından ya erkeklerin ilgisi için neler yapmaya hazır olduklarından bahsetmiş durmuş. Kitaplarının pek çok yerinde kafasına göre ötekileştirme yapmış. Kendi içindeki sorunları çözememiş ama manipüslasyonu çok iyi becerebilen 1 yazar kendisi.
Kadirtoteles
Enteresan, ağır ağır okumakla aynı keyfi alabiliyor musunuz ? Alabiliyorsanız anlayarak hızlı okuma ile ilgili önerebileceğiniz kitap, kurs vs var mıdır?
1
2
fazi
Evet okuduğumu anliyorum, yani düşünülenlerin aksine hızlı okuma anlamadan okumak demek değildir. Tekniği ile okunursa çok fayda sağlandığını görürsünüz denerseniz. Bulunduğunuz ildeki kursları deneyin derim. İstanbul bunun için biçilmiş kaftan, birçok kurs mevcut. Ayrıca youtube üzerinden hızlı okumanın inceliklerini anlatan videolar da mevcut. Ancak öncelikle, hizliokuma.org sitesinde yapabileceğiniz bir test ile okuma hızınızı aşağı yukarı ölçebiliyorsunuz. Kesin olmasa da doğru sonuç veriyor. Sonra da size uygun online eğitim paketini aylık ya da 3-6 aylık öneriyor. Bir de yine youtubeda mevcut olan anlayarak hızlı okuma eğitimlerini online olarak satın alabilirsiniz. Ben Adana'da bir kursa katıldım. Başlarken 250 kelime okuyordum dakikada, 3 aylik kurs sonunda dakikada 719'a çıkabildim. Şu an benim için yeterli :) İnternette kitaplar da setler de mevcut ancak onları hiç denemedim...
1
Eminkolnikov
52. sayfaya gelince bıraktım. Şu ana kadar okuduğum ve yarım bıraktığım iki kitaptan biri. Bu kadar gereksiz, kâğıt israfı, bomboş bir kitap olamaz diye düşünüyorum. Yarım bırakmak gibi bir huyum yok normalde ama işte. Bir arkadaş okumamı istedi... 52 sayfanın 45 sayfası yiyişmekle ve saçma salak ayrıntılar ile geçti. Polisiye 'hayranı' olan ben onca ensest ilişkiler dahil birçok 'mide bulandırıcı' hikayeler, travmatik geçmişler okumama rağmen bu denli sıkkınlık ve israf bir durumla karşılaşmadım. Bir an önce o tertemiz kütüphaneden çıkarılıp geri gönderilmeli nereden alınmışsa. Ben öyle yapacağım mesela. :) Bu arada 5 puan bile beni şaşırttı. Bu eleştirel inceleme için de parmaklarınıza kuvvet diyorum.
1
8
fazi
Sayfalara, emek edip yazana ve basana verdim 5 puanı :) Haklısınız...
2