1000Kitap Logosu

Gönderi

Nazlı Demir
Yüzyıllık Yalnızlık'ı inceledi.
464 syf.
·
19 günde
·
7/10 puan
Eğer bu kitabı okuduysanız kendinizi tebrik edebilirsiniz. Durağan bir dili, merak uyandırmayan ve sonu nereye gittiği belli olmayan konuyu, isimlerin benzerliğinden dolayı kim kimdi ya diye karışan karakterleri başarıyla atlattınız. Şimdi size ne kattığını düşünmeye geçebilirsiniz. Hristiyanlıkta geçen 7 günahı ve sonuçlarını kesinlikle karakterlerle birlikte tek tek öğrenmiş oldunuz. Ayrıca gerçekte yaşanan muz işçileri katliamına* değinmesi ile birlikte günümüz olaylarından bir facianın nasıl olduğunu artık biliyorsunuz. Ne zorlamalarla, okumak için kendinizi ittirmelerle dolu, acaba bıraksam mı düşünceleriyle başa çıkarak Nobel ödüllü bir kitabı daha bitirmiş olmanın şevkiyle çerez kitaplara yönelip kafanızı dinleyebilirsiniz. * Bu sayede nobel'i almıştır.
Yüzyıllık Yalnızlık
OKUYACAKLARIMA EKLE
70
Yorum
30
Paylaşım
836
Beğeni
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En Yeniler 
OSMAN NURİ EFE
Bu sitede okuduğum en iyi incelemelerden biri, şu an kitabı okuyorum ve gerçekten bırakmak ile bırakmamak arasında gidip geliyorum. Kim asi oldu, kim kiminle evlendi, kim niye öldü....
1
2
ebrar
Bu incelemeyi en iyilerden bulduysanız bırakmanızı tavsiye ederim
2
ebrar
İlk olarak Márquez, bu kitapta katliama değindi diye Nobel almamıştır. Ki ödülü bu kitapla alıp almaması da meçhul. 1982'den önce yazdığı herhangi bir kitapla almış olabilir. Bunun dışında düşüncelerinize saygı duyarım fakat hiçbir eser yada yazarın alaya alınabilecek kişiler yada eserler olduğunu düşünmüyorum.
5
B.H
Okuyamıyorum...
5
2
5 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
B.H
Valla aile tablosuna bakıyorum saniye de unutuyorum. Roman ben okumayınca birşey kaybetmez bence. İllaki seveni vardır ama ben sürdüremedim.
4
R
200 lerdeyim. Kafa dağıtmak için bir roman alayım dedim. Baktım öve öve bitiremiyorlar, ama ben büyülenmedim anlatıldığı kadar. Belki de roman okumaya uzun süre ara vermiş olmamdandır diye düşünmüştüm ama böyle yorumlar görünce rahatlıyorum şimdi. Zaman kaybı olacakmış gibi bir his var içimde herhalde devam etmeyeceğim.
1
Daha Fazla Göster