Nazlı Demir'in Kapak Resmi
Nazlı Demir, bir alıntı ekledi.
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"En saf ruha sahip insanlar en büyük kötülükleri yapabilir. Hiç kimse mükemmel değildir, ne oldukları yada hangi tarafta savaştıkları bu gerçeği değiştirmez."

Kimi Öptüğüne Dikkat Et!, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 141)Kimi Öptüğüne Dikkat Et!, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 141)
Nazlı Demir, bir alıntı ekledi.
 13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Kedi yavruların... olduğuna inanamıyorum." Parmaklarımı eğip büktüm ve ufaklık parmaklarıma ulaşmaya çalıştı. "İsimleri ne ?"
Roth kahkaha attı. "Bunun adı Fury. Beyaz olan Nitro ve siyah da Thor."
"Ne ? Bu sevimli şeyler için böyle isimler seçtin ama dev bir yılana Bambi ismini mi verdin ?"

Kimi Öptüğüne Dikkat Et!, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 202)Kimi Öptüğüne Dikkat Et!, Jennifer L. Armentrout (Sayfa 202)
Nazlı Demir, Kimi Öptüğüne Dikkat Et!'i inceledi.
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sanırım kitap kapakları daha farklı olsaydı bu seri daha çok okunabilirdi. Beni kendine çeken arka kapak yazısıydı. İlginç yerlere gidebilir diye düşünerek başladığım kitabı bir solukta okudum.
Yazarın espiritüel dili, merak ettirici unsurları en doğru yerde kullanışı, ve ikinci kitabı almak için gerçek bir sebep verici o muhteşem sonuyla ben bu kitabı çok sevdim. Fantastik kitap arayanlara tavsiye ederim. Yalnız Dex yayınları kitabı o kadar kötü basmışki okurken ben bu kitabı yırtarım korkusuyla satın almayıp pdf'inden okudum. Bu yüzden satın alacakları buradan uyarayım.

Nazlı Demir, Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi'ni inceledi.
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kendisine güvensiz, ailesinin gözetiminden yoksun, cinsellik adına birşey bilmeden başladığı kitabında kendisini saçma bir şekilde nempomani durumuna düşürmesi, bu durumundan iğrenmesi ve her gece yatmadan saçlarını 100 kere taraması şeklinde hayat örgüsünü anlatan Melissa P.'nin kitabı.
Bir şey katması için değil otobiyografi niteliği taşıması ve farklı yaşamları da görebilmek için okudum. Çok tartışılan anlatılanların kurgu yada gerçek olduğu mevzusu için kendi fikrim ise gerçek olduğu yönünde. Çünkü bu kadar utanç verici olayı gerçek dahi olmadan kimsenin durduk yere yazıp kendini ifşa edebilecek cesarette yada akılsızlıkta olduğunu düşünmüyorum.
Sonucunda arınma halinde Melissa P. yi bırakıp, cinsel bilgilendirmenin ve ailenin öneminin boyutlarını görüp kitabı sonlandırıyoruz.

Nazlı Demir, Ada : Sırlar Çözülüyor'u inceledi.
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Farklı yüzler, farklı kahramanlar yine aşk.. Saçma bir şekilde gelişen saçma olaylar ve saçma bir son. Evet tamamen bunlardan ibaret bir seriyi tamamlamanın üzüntüsündeyim. Keşke hiç okumasaydım dediğim zaman kaybı oldu. İlk kitabı okuduğum için seriyi tamamlayabilmek adına okumuştum. İşte bu yüzden seri kitapları sevmiyorum..

Yazar ortaya attığı gizemlerin ve sembollerin anlamlarını açıklamadan, sonunu da belirsiz bırakarak mutlu görünen bir sonla seriyi tamamlamış. İyikide tamamlamış. Birde üçüncü kitabı olsaydı vah halime.

Nazlı Demir, Ada'yı inceledi.
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Konusuna baktığımda "Lost" tarzı bir Gerilim - Gizem kitabıyla karşılaşacağımı düşündüğüm için çok sevinmiştim. Ama gizemlerden çok yapmacık bir Aşk kitabıyla karşılaşmanın yarattığı üzüntüdeyim. Konusu inanılmaz yerlere gidebilecek kadar güzel seçilmiş. Fakat işleyiş sönük kalmış. Aralara konulan "Çıkmazdaki Adam" gibi gizemleriyse yazar tamamen serinin son kitabında çözmeye bırakmış. Dili ise oldukça akıcı, kendini veren biri bir günde bitirebilir. Ama aşka boğulmuş bir kurgu olduğundan dolayı çoğu zaman sıkıldığım için ben bunu başaramadım.
Kitabın çok satılması amacıyla hazırlanan kitabın kapağını ise bi hayli etkileyici buldum. Konu kadar hatta konudan daha çok, kitabın kapağı okuyucuyu kendine çeker. Kendine çektikten sonraysa arka kapağa yazılan birkaç merak ettirici unsurla da iş bitmiş olur zaten. Bu yüzden piyasa oyununda yerini kaybettirmeden alınmaya ve okunmaya devam eden bir çerezlik kitabın yorumunu okumaktasınız.

Nazlı Demir, Fareler ve İnsanlar'ı inceledi.
 02 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Başından sonunu tahmin edebildiğim bir kitap oldu.
Herhalde inceliği nedeniyle kitabı hemen bitirdiğim için vermeye çalıştığı duygu atmosferine giremedim ve çoğu kişi gibi ağlayamadığımı belirmek istiyorum.
Lennie yumuşak şeylere dokunmayı seven, aklı geriden gelen, ama inanılmaz güçlü bir karakter. Bu yüzdende dokunduğu yumuşak şeyleri (fareler gibi) gücünün farkında olmadığı için öldürüyor. Kitabın tamamı Lennie'nin bu özelliği üzerine kurulmuş ve aralarda ırkçılığın ,yaşlanmanın, engelliliğin yalnızlığa ve öğrenilmiş çaresizliğe insanı nasıl sürüklediği anlatılmış.
Dönemine göre bir başyapıt fakat bu döneme göre zamanın kitaplarının derinliğine ayak uyduramayan bir yıldızın sönük izlerini görüyorum üzerinde. Tabiki bu benim yorumum.. Ama ne yazıkki hala ışıldayabilen bir suç ve ceza, bir sefiller değildi benim için.

Nazlı Demir tekrar paylaştı. 02 Mar 2016

20.03.2016 tarihinde İzmir'de kitap toplantısı düzenlenecektir..
Gelmek isteyenler lütfen bana bildirsinler ona göre kendilerine bir hafta önceden adres yolluyucam.

Kadınların çiğnenen hakları, tecavüze, şiddete uğramaları, dolaylı yada dolaysız yoldan ölüme mahkum edilmeleri, namus kavramını sadece kadınlarda aramalarına inanılmaz derecede sinirliyim. İnanıyorum ki benim gibi düşünen bir çok insan vardır.

"Bin Muhteşem Güneş" isimli kitabın, güncel sorunları da üstünden tartışabileceğimiz, üstünde konuşulması gereken bir konusu olduğunu düşünüyorum. O yüzden onu seçtim.
Katılım ne kadar çok olursa o kadar eğlenceli olur arkadaşlar. Şimdiden iyi okumalar dilerim :)

Kalp midir insana sev diyen, yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek? Bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Şems-i Tebrizi