Gönderi
Asya
Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor'u inceledi.
272 syf.
·
3/10 puan
Böyle kitaplara prim vermeyin. Yazan adamdan daha zekisiniz emin olun!
Böyle kitapları okuyup hayatına güzel şeyler kattığını düşünen insanlar bence berbat kişiliklere sahiptirler. Çünkü kitap zaten hepimizin bildiği son dere klişe mevzulardan bahsediyor. Daha önce Destek Yayınları'na tövbe etmiştim ne halt etmeye gidip tekrar bu salak yayınevinin kitabını edindim bilmiyorum. Kitap hakkında çok olumlu yorumlar vardı heralde etki altında kaldım. Kitabı okurken sürekli içimden "Eee bu zaten bilinen bir şey" diye geçirip durdum şekerim. Kitap hiçbir şekilde hayatıma katabileceğim yeni bir önerme sunmadı. Misal: *Olumsuz düşünceler ve eğilimleri çok çabuk kabul etmeye meyilliyiz. *Hayat sadece siyah ya da beyaz çizgilerden oluşmaz. *İyi ve kötü günler, gece ile gündüze benzer. *Haksızlığı affetmek yüce ruhlu insanların yapabileceği bir büyüklüktür. *İnsanlara bağımlılığınızı en aza indirgeyin, o zaman gerçek anlamda özgürlüğe kavuşursunuz. *Bize kötü davranan birini affetmekle aslında kendi iç sıkıntılarımızdan kurtulmuş oluruz. ve bunun gibi bla bla bla... Vallahi mi ayol? Ciddi misin ya? Yani şu cümleleri sen akıl ettin ve yazdın öyle mi? Biz çünkü hiç duymadık okumadık böyle şeyleri. Çok orijinal fikirker ve tespitlermiş hakkatten yani inanılmaz!!!!!! Dalga mı geçiyorsunuz bizimle kardeşim. Şunları okuyup "Bu kitap bana gerçekten yol gösterdi" diyorsan ne kadar iğrenç berbat bir insanmışsın sen ya. Yani şunların hiçbirini bilmiyordun ve şimdi aydınlandın öyle mi? Pes... Demek ki şu yaşa kadar ot gibi gelmişsin. Böyle kitapları beğenmeyin abi, önermeyin de. Bu kitapları yazanlar binlerce yıldır binlerce filozofun söyleyip tükettiği şeyleri paketleyip paketleyip size satıyorlar. Adamları oturduğu yerden zengin ediyorsunuz onlar da size kopyala yapıştır satırlar sunuyor. Prim vermeyin şekerim. İnanın siz oturup bir şeyler yazacak olsanız bu odun kafalı adamlardan çok daha büyük hayat dersleri çıkartırsınız.
Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Yorum
3
Paylaşım
61
Beğeni
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En Yeniler 
merve.
Okuyup seven kişilere berbat kişilikler demeniz dışında çoğu fikrinize katılıyorum. Sadece birazcık fazla sert olmuş incelemeniz :")
1
Nijat Rahimli
Bu nasıl bir mantıkdır? Hiç utanmıyormusunuz sizin gibi düşünmeyen insanları yargılamaya "berbat kişiliklere sahip" demeye?sizin fikrinizse içinizde tutun söyleyince diğer insanlarada cevap hakkı doğuyor. Asıl kendi gibi düşünmeyenlere hakaret edenler berbat kişiliklere sahipler.
2
15
2 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
Nijat Rahimli
"Kişiliğinize" hayran bırakıyorsunuz resmen
1
kitap sever
1. Kitap hakkında böyle haksız yorum yapmak ve okuyan kişilere igrenc bir insan mışsınız demek hakkını size kim verdi acaba?! Kitabı okuyan ve herkese tavsiye eden kişilerden biri de benim. Ben size benim hakkımda öyle bir küfür kullanmak hakkını vermedim. Kitabı eleştirmek istiyorsanız tamam yapın eleştirinizi. Ama eleştiriyi saygısızlıkla bir tutmayın. Kelimelerinizi secerken de cok dikkatli olun. Uslubunuza dikkat edin. İnsanlar hakkında öyle sözler kullandınız ki bunun da sonunun hukuken nerede sonuçlanacagini siz benden iyi bilirsiniz. Her seyi biliyosunuz ya.. 2. 240 sayfalık Kitaptan köşede kalmış bir kaç cümleyi öne sürmekle ve "aaa ben bunu biliyordum" demekle ne siz Einshtein olamazsınız, ne de o kadar hikayeler, ibretlik sözlerle dolu olan kitabı gömemezsiniz. O kadar kişi okudu. begenen de oldu begenmeyen de. Zevkler farklıdır. Ben her şeyi biliyorum, ben çok okudum- gibi ergen tavırlarla bir kitabı gözden düşüremezsiniz. Çok okuyan mütevazi olur, kendini beğenmiş değil. Kitaplar da genel kütle için yazılır, şahıslar için değil. Sizin bildiğinizi bir kimse bilmeye bilir veya aksine. Yazar kendi alanında akademik bir kitap yazsaydı, o zamanda söz söyleyenler olacaktı. O yüzden bununla bir yere varılmaz. Sözünüz varsa söyleyin, yoksa ben bunu biliyorum, onu biliyorum, ben çok okudum, diğerleri yobazdır, sözler söylemeyiniz. Zira söyledikleriniz kendinize yapışır, hiç fark etmezsiniz
1
16
Asya
Ayol ne tatava yapmışsın şu boş kitap için. Yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım destekleyenler de ortada. İşine gelmiyorsa engelle beni şekerim yorumlarımı görmemiş olursun.
2