Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor

·
Okunma
·
Beğeni
·
339
Gösterim
Adı:
Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor
Baskı tarihi:
Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053116004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Baskılar:
Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor
Çətin Olsa da, Həyat Davam Edir
Sen kimsin? Hangi gizli hazinelere sahipsin? Hayat için bunun bir önemi yok. NE YAPIYORSUN? Başarı sadece hareket halinde olanları sever.

Yaşadıklarınızı nasıl tanımlarsanız tanımlayın yanılmış olmazsınız çünkü hayata hangi pencereden bakarsanız bakın, göreceğiniz şey aslında görmek istediğinizdir.

Zorluk ve rahatlık... Bu iki boyacı ellerine bir fırça alarak ömrümüzü sırayla boyar. Bugün siyah boyasıyla hayatımızın üstünden geçen zorluk isimli boyacının elindeysek, hiç endişelenmeyin, yakında sıra diğerine de gelecektir. Hayatta sürünenlerden olmamak için mutlaka bu pozitif bakış açısına sahip olmalısınız. Bunun için her şeyin en güzel tarafını ve sizin için faydalı olabilecek en üstün amaçları arayıp bulun! İyimser ile kötümserin arasındaki fark buradadır. Aslında iyimserin iyimser olması, durumunun iyi olmasından, kötümserin mutsuz ve üzgün olması ise hayat koşullarının kötü olmasından kaynaklanmaz. Hayır, aralarındaki fark, çevreye bakışlarında, hayat felsefelerindedir.

Azerbaycan’da binlerce okurun hayatını değiştiren bu kitabın çok satanlar listesinde olmasının sırrı burada işte. Geçmişi geçmişte bırakarak başarısızlıklardan nasıl ders çıkaracağınızı, isteklerinizi ve gizli potansiyelinizi hedeflere doğru nasıl yönlendireceğinizi gösterip, kuru nasihat çerçevesinden çıkarak, insana hayatını kökten değiştirme yöntemleri önermekte, becerilerini gerçekleştirmek için özgüven duygusu aşılamakta.
272 syf.
·4 günde
Yazarımız psikolojik danışmanlık mezunu, filozof ve bir doğubilimci. Motivasyon psikolojisi üzerine yazdığı bu eserinden önce yazdığı da 26 kitabı varmış. Benim ilk kez okuduğum bir yazar. Ara ara böyle motivasyon, kişisel gelişim tarzında kitaplar okumayı seviyorum. Dengeye gelmemi, farkında olmamı sağlıyor.
İçerisinde bölüm bölüm hikayeler, birçok kitaptan yapılan alıntılar, psikolojik vakalar, hadisler, hayatta karşımıza çıkan zorluklara karşı nasıl davranmamız, nasıl bir bilince ulaşmamız gerektiği yer alıyor. Bana çok iyi geldi. Sanki bir arkadaşımla konuşur gibi, dertleşir gibi çevirdim sayfaları. Hayata dair umudunuz kırıldıysa, biraz modunuz düşükse, neden hep önümde engeller var diye düşünüyorsanız bence mutlaka size de iyi gelecektir
Hayat hep eğlenceli, güllük gülistanlık değil. Kimse için değil. Yalnız değilsin. Ve hayat zorluklarla, o engelleri aşabilme gücümüzü keşfetmemizle çok daha güzel
Youtube kanalım: https://youtu.be/lxpJu_9VsiA
272 syf.
·Beğendi·10/10
Dünya'ya hoşgeldin!
Belki umduğun gibi bir hayat yaşamıyorsun ya da hayatındaki bazı güzellikleri görmüyorsun. Bu kitap ile hayatınızın önemini bir kere daha anlayacaksın. Haydi en baştan başlayalım. İlk hatıralarından değil. İlk gelişinden. Dünya'ya gelişinden.

Dünya'ya gelebilmek için senin gibi olan milyonlarca spermi yendiğini biliyor muydun? Sadece sen kazandın ve şu an ödülün tadını çıkarman gerekiyor. Ödül ise bu Dünya'daki yaşam.

Şöyle demelisin "Sadece ben Dünya'daki hayata sahip oldum."

"Sen, kendin gibi milyonlarcasını geride bırakarak inançla ilerleyip hayatının en büyük ödülünü kazandın. Bu başarı, sonuna kadar inançla, inatla, durmadan mücadele etmenin sonucudur. O halde şanssız ve başarısız değilsin!"

Aslında hepimiz çok şanslıyız. Çünkü bu hayata gelebilmek için bizim gibi olan milyonlarca spermi yendik. Ve bu hayata sahip olduk.

"Hayatta çeşitli zorluklarla karşılaştığımızda başarısızlık duygusuna kapılırız, korkularımıza esir olur, özgüvenimizi kaybederiz. Bu da hem irademizi hem şevkimizi felce uğratır. Yerimizde sayarız. Fiziksel ve akli dengesi yerinde olduğu halde iradesinin felç olmasından mustarip çok sayıda insan var. İçimizdeki güce yeniden kavuşmak için mucizeye gerek yoktur oysa, unuttuğumuz duygulara sahip çıkmamız yeterlidir. İnançla ve hiç yılmadan hedefimize doğru yol almamız yeterlidir. Tarihin en büyük yarışmasını kazandığımızda uyguladığımız kuralları hedeflerimize uyguladığımızda inanılmaz sonuçlarla karşılaşabiliriz."

Peki bu gücümüzü hatırlamamız için neler yapmalıyız? Hayatımızı nasıl şekillendirmeliyiz? İşte bu soruların cevabını Azerbaycan'da çok satanlar listesinde bulunan Hayat Zor Olsa Da Devam Ediyor kitabıyla bakalım.

Öncelikle kitap kişisel gelişim türünde yazılmıştır. Hayatınızda bazı durumlarda zorluk çektiğinizi hissettiğinizde, hayatın bizi yorduğunu hissettiğimizde, hani her şey üstüme üstüme geliyor dediğimizde okunabilecek bir kitap. Hayatımızın özel olduğunu tekrardan hatırlatan bir kitap. Kitapta yazılan tezleri hayattan örnekler vererek açıklayarak yazmış yazar. Ben bu yüzden severek okudum. Yazarın dili anlaşılır ve sizi sıkacağınız düşünmüyorum.

Kitabın daha anlaşılır ve hayatımızda uygulayabilmemiz için yazarın tavsiyeleri:
- Kitaptaki ayrıntıları kaçırmamak için en az iki kere okumak.
- Her başlık altında verilen bilgilerden vardığımız sonuçları bir yere not almak.
-Kitabı bitirdikten sonra bir kenara atmak yerine çizdiğiniz yerleri tekrardan okumak. Bu size tekrardan güç verecektir.
-Kitaptan beğendiğiniz bölümleri başkalarına da anlatmanız bu sayede kitaptan aldığınız bilgiler belleğinde yer edinecektir.

Gelin şimdi benim kendim için önemli bulduğum kısımları inceleyelim:

"Her çirkinliğin içinde bir güzellik vardır, önce o güzelliği görmek, hayatta her şeye iyi tarafından bakmak gerekir."

"Aslında birçok zorluğu insanın bizzat kendisi uydurur. Çünkü insanlar bazen küçük tepeyi dağ gibi, dereyi nehir gibi görme eğilimine sahiptir."

"Dolayısıyla insanlar sözleriyle, dile getirdikleri düşünceleriyle aslında kendi iç dünyalarını yansıtırlar."

"Zorluk, sıkıntı, problem sırasında dikkatinizi olumlu düşüncelere ve hedefinize yönlendirin. Bütün düşüncenizin hedefte veya önem verdiğiniz bir şeyde olması zorlukların acısını hissetmemenizi sağlar."

"Çevresindeki olaylardan etkilenen insanın başarıdan, kahramanlıktan, gelişimden bahsetmesi anlamsızdır. Çünkü başarı ve gelişme yolu tamamen beyaz değil, siyah beyaz çizgilerden oluşur. İnsan karşılaştığı her siyah çizgiden sonra umutsuzluğa kapılırsa hayattan bıkar, işinden soğur, başladığı işi yarım bırakır ve yolun sonuna kadar gidemez."

"İhtiyaçlarınız, istekleriniz, bağımlı olduğunuzu sandığınız insanların sayısı artıkça ruhsal sıkıntılarınız, endişeleriniz de doğal olarak artar. İhtiyaçlarınızı, insanlara bağlılığınızı en aza indirgeyin, o zaman gerçek anlamda özgürlüğe kavuşursunuz."

"İnsanın mutlu olmasının başlıca sebebi kendini mutlu görmesidir. Zengin ya da fakir olmak önemli değil. Mutluluğu içinizde hissetmiyorsanız, yoksulluk da zenginlik de mutlu olmanızı sağlamaz."

"Zira bilgi ve eğitim olmadan hayatta büyük başarılar kazanamayacağını bilir."

"Haklı olduğun hâlde herkes seni haksız olmakla itham ediyor diye haksız olmazsın. Haksız olduğun hâlde herkesin senin haklı olduğunu iddia etmesiyle haklı olmazsın. Çünkü gerçek biriciktir."

"Demek ki zor hayatı rahat yaşamak istiyorsanız, öncelikle takıntılı düşünceleriniz susturmalı, onları duymazdan gelmeyi öğrenmelisiniz çünkü onlar hayatımızın doğal akışının bir parçasıdırlar ve hep yanımızda olacaklar ancak önemli olan, bizi etkilemesine izin vermemektir."

"Kendini iyi tanıyan insan karşılaştığı durumlardan, güçlüklerden daha başarılı bir şekilde kurtulabilir."

"Rahat yaşamak için, henüz yaşamadıklarımız yüzünden endişelenmeyi bırakmalıyız. Bu durum, yarınki gezi için bugünden hazırlanmaya ve arabayı şimdiden çalıştırmaya benzer ancak sabah olduğunda ise gezinin iptal edildiğini öğreniriz."

"Korku ve kötü bir olayla karşılatığınızda şöyle söyleyin:
"Çok rahatım, sakinim. İçim rahat. Her şey yolunda. Her şeye kayıtsızım ve hiçbir şeyi umursamıyorum. Korkusuzum, mert bir insanım. Aslan gibiyim. Soğukkanlıyım."

Eğer kişisel gelişim türünde bir kitap okumak istiyorsanız bu kitabı öneririm.
272 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Şöyle ki genelde kişisel gelişim kitaplarını pek sevmiyorum ki hele hele şunu yap bunu yap deme üslubuyla kaleme alınan kitaplara ki asla tahammülüm yok .
Bu kitabın şu yönünü çok sevdim hayatta yaşadığımız sorunları dinimiz de ki hadislerle ,ayetlerle ,örneklerle bagdastirip bize sunmuş olması .
Dili ,anlatımı çok akıcı . Asla bir an sıkılmadim okurken .
Psikiyatriste gideceğinize böyle çok sıkıldığınızda yada bunalimlarda olduğunuz da alıp bu kitabı okuyun Derim .
Ki benim şu aralar ihtiyacım olan bir kitapti ve o sıkıntılarımin kalmadığını hissettim böyle bir yük kalktı sanki uzerimden. "Hadi canım bir kitap bu kadar etkili olur mu?" Dediğinizi duyar gibiyim bu kadar etkili olmasının sebebi de yazarın alanında çok iyi olması bana göre . Anlatmak istediğini net cümleler ile anlatması çok hoşuma gitti ki o yüzden azerbaycan da çok satanlar listesinde bu kitap . He bu arada kesinlikle al oku bırak olan bir kitap değil tam bir başucu kitabı .
272 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Harika bir kitap idi. Bir çok kişisel gelişim kitabı okudum . Bu bir kaç tık üstünde idi. Farkındalık yaratmak adına tekrar tekrar okunabilecek başucu kitabı diyebilirim.şiddetle tavsiye ediyorum harika bir ekiple harika bir etkinlikle okumak ayrıca güzeldi.
Hayatında başarı kazanmak isteyen insana en büyük tavsiyemiz “karanlık kısmımızın sesini asla dinlememeniz” olacaktır.
Olumsuz düşünceler ve eğilimleri çok çabuk kabul etmeye meyilliyiz. Olumlu düşünceler zihnimizi her saniye etkileme gücüne sahipken olumsuz düşüncelerin zihnimizi etkileme oranı bunun on katıdır.
Hayatımıza dikkatle bakarsak yaşadığımız ıstırap ve korkuların büyük bölümünün asılsız olduğunu ve endişelerimizin gerçek hayatta herhangi bir karşılığı olmadığını görürüz.
Onurlu insan başkalarına da anlayışlı davranır. Hakaret içeren davranışlar aslında karşıdakinin kendi içinde yaşadığı psikolojik sorunların bir yansımasıdır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor
Baskı tarihi:
Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053116004
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Baskılar:
Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor
Çətin Olsa da, Həyat Davam Edir
Sen kimsin? Hangi gizli hazinelere sahipsin? Hayat için bunun bir önemi yok. NE YAPIYORSUN? Başarı sadece hareket halinde olanları sever.

Yaşadıklarınızı nasıl tanımlarsanız tanımlayın yanılmış olmazsınız çünkü hayata hangi pencereden bakarsanız bakın, göreceğiniz şey aslında görmek istediğinizdir.

Zorluk ve rahatlık... Bu iki boyacı ellerine bir fırça alarak ömrümüzü sırayla boyar. Bugün siyah boyasıyla hayatımızın üstünden geçen zorluk isimli boyacının elindeysek, hiç endişelenmeyin, yakında sıra diğerine de gelecektir. Hayatta sürünenlerden olmamak için mutlaka bu pozitif bakış açısına sahip olmalısınız. Bunun için her şeyin en güzel tarafını ve sizin için faydalı olabilecek en üstün amaçları arayıp bulun! İyimser ile kötümserin arasındaki fark buradadır. Aslında iyimserin iyimser olması, durumunun iyi olmasından, kötümserin mutsuz ve üzgün olması ise hayat koşullarının kötü olmasından kaynaklanmaz. Hayır, aralarındaki fark, çevreye bakışlarında, hayat felsefelerindedir.

Azerbaycan’da binlerce okurun hayatını değiştiren bu kitabın çok satanlar listesinde olmasının sırrı burada işte. Geçmişi geçmişte bırakarak başarısızlıklardan nasıl ders çıkaracağınızı, isteklerinizi ve gizli potansiyelinizi hedeflere doğru nasıl yönlendireceğinizi gösterip, kuru nasihat çerçevesinden çıkarak, insana hayatını kökten değiştirme yöntemleri önermekte, becerilerini gerçekleştirmek için özgüven duygusu aşılamakta.

Kitabı okuyanlar 11 okur

  • Həsənova Güləbəstə
  • İpek Tombak
  • Mine Oral
  • Ayşe Karabacak
  • fulden ufacık
  • Sedanur Çidem
  • Serap dmrkndk
  • Ümran
  • Rada

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (3)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları