Neredesin

7,8/10  (16 Oy) · 
51 okunma  · 
10 beğeni  · 
808 gösterim
Marc Levy, son yıllarda dünyanın en çok okunan yazarlarından biri oldu. Ülkemiz okuru, onu Keşke Gerçek Olsayla tanımıştı. Bu kitapla başlayan serüveni, bugün, onlarca dile çevrilen kitapları, milyonları bulan okurlarıyla devam ediyor. Kitaplarının ikincisi olan Neredesinde, kendine özgü sıcak diliyle Susan ile Philipin upuzun sevda öyküsünü anlatıyor. Birbirlerini çocukluklarından beri seven bu iki insan, belli bir yaşa geldiklerinde hayatta yaptıkları seçimler nedeniyle ayrı düşerler. Susan, kendini insanlığa adayarak Hondurasa, bir kasırganın ardından açlık, yoksulluk içinde kıvranan insanların yanına gider. Philip ise, meslek olarak seçtiği reklâmcılıkta adım adım ilerlemeye başlar. Çok az görüşseler de her ikisi de bunun geçici bir ayrılık olduğunu düşünmektedir. Ta ki Susan seçimini Hondurastan yana yapana; Philip başka bir kadınla kendine bir aile kurana kadar. Aradan yıllar geçer...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789750704611
 • Orijinal Adı:
  Où es-tu?
 • Çeviri:
  Sinem Yenel
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mücahit 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 76 günde · Puan vermedi

Bu kitabı bitirmek bir kahveyi bitirmek gibi, ağzınında acıyla tatlı arasında bir yerlerde bir tat bırakıyor. İçi öyle çok dolu dolu bir roman olmamasına rağmen, hoş bir tat bırakıyor insanda; hem gülümsetiyor hem de dugusallaştıyor insanı...Kitabın ana karakteri Susan, Honduras’daki fekaletzedelere yardım amacıyla gittiği maceradan ne ruhen ne de fiziken dönebilir...Kitabın dili hafif, hikayesi sürükleyici..

Rümeysa Başakın 
23 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aslında konusu çok değişik değil herkes ilk başta aşk hikayesi zannediyor ama tam değil. Derin çocukluktan beri devam eden aşktan...Ama sonrasında yazarın sert bir şekilde konuyu değiştirdiği -tam zamanında bir konuyu değiştirmiş ve harika olmuş- sıkmadan tam tersine ,içtenliğiyle , samimiyetiyle gerçekten çok güzel bir kitap. Tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı