Keşke Gerçek Olsa Et si c'était vrai Serisi 1

8,2/10  (34 Oy) · 
78 okunma  · 
22 beğeni  · 
1.211 gösterim
Hastalarına hayat vermeye çalışırken kendini hasta yatağında derin komada bulan acil servis doktoru Lauren, yaşam ile ölüm arasında sessiz bir mücadeleye girer. Annesi bile farkında değildir bu mücadelenin, servisin bölüm şefi olan hocası ise çoktan fişin çekilmesinden yanadır. Lauren kendini hastanede bırakıp sesine karşılık aramaya başlar, ulaşamadığı yer yoktur ama hiç kimse farkında değildir varlığının/yokluğunun Ve bir gün, artık başkasının oturduğu dairesinde yakalanır. İlk kez görülür, duyulur olmuştur Annesinin evini kiraladığı Arthur, genç ve çok başarılı bir mimardır. Banyo dolabında Laurenı bulmasını, önce yakın dostu ve ortağı Paulün bir sürprizi olarak düşünür. Ancak Laurenın bir süredir gözlemlediği Arthurla ilgili anlattıkları onu ikna eder ve Laurenın var olma savaşına o da katılır Marc Levynin sinemaya da uyarlanan bu çoksatar kitabı (ki sinemalarımızda Cennet Gibi adıyla gösterildi), daha ilk sayfalarından başlayarak okuru kendine bağlıyor. Her ânı bu sevimli ikiliyle birlikte yaşıyor, duygulanıyor, çaresizliğe düşüyor, umutlanıyor, umutlarını yitiriyor ve büyüklere yazılmış bu masal için keşke gerçek olsa diyorsunuz
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789750712821
 • Orijinal Adı:
  Et si c'était vrai...
 • Çeviri:
  Saadet Özen
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Spoiler içeriyor!!!
Her şey arkadaşımın bu kitabı bana önermesiyle başladı.Başta çok istekli olmasam da kitabım arka kapağındakileri okuyunca içimden bir an önce kitabı okuma isteği geldi.Derken kitap bitmiş :) Çok akıcı ve sürükleyici bir kitap.Konusu da bir o kadar ilginç: Doktor olan genç bir kadının trafik kazası geçirmesi sonucu hayatı değişiyor.Kadın uzun süren bir komaya giriyor ve bu süreçte annesi kızının evini kiraya veriyor.Genç kadının evini kiralayan adam başlangıçta her şeyden habersiz bir yaşam sürerken bir gün bitkisel hayatta olan evin sahibi genç kadının ruhuyla karşılaşıyor... Bu kadar ipucu yeter. Devamını mutlaka okumalisiniz.Tavsiye ederim :)

Özge Uzun 
09 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Güzel bir hikaye olduğunu söylemeden başlamak istemem. Komadaki insanlarla ilgili gizem yıllar boyu daha bizi uğraştıracak gibi görünürken böyle konularda ilginç teorilere dayanan kitapları seviyorum. İnandırıcılığı tartışılır olsa da. Arthur'u Lauren' den daha ilginç bulduğumu söylemem gerek. Lauren için biraz sıkıcı da denebilir. Aralarındaki ilişki de fazla dramatik anlatıldığı için çok samimi gelmedi bana. Ancak Arthur'a ve ortağına, aralarındaki ilişkiye bayıldım. Yazar dili iyi kullanıyor belli ki. Basit ama bu tür kitaplarda böyle olmalı zaten diye düşünüyorum. Rahatsız edici olan şey bazı yerlerdeki duygusal, dramatik anlatımın diyalogları yapaylaştırması bana göre. Tabi bir çoklarına çekici gelebilecek bir özellik de olabilir.

yağmur 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitabın arkasında yazan cümleler ilgi çekici duruyordu. Ve gerçekten kitap bayağı akıcı. Sonuna nasıl geldim anlamadım. Bir günde bitirdim. Çok önemli noktalara değinmiş bir kitap. Fakat beni çok etkilemedi, etkisi altına almadı. Ama yine de okunması gereken kitaplardan.

Nigar 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gercekten de keşke gercek olsa diye bilecegimiz hikayeye sahip ve okurken film izler gibi etki yaratan bir kitap) Kitapta gecirdigi trafik kazası sonucunda komaya giren Laurenin sıradışı hikayesi anlatılıyor.

melike kalkan 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

...kitaplığımın belli bir köşesi sempatikler adı altında toplanıyor..ve bu canım kitabımda orada yerini almış durumda..
akıcılık hat safhada aynı zamanda Arthur ve Paul arasında geçen küçük atışmavari diyaloglar hoş bir tebessüm bırakıyor insanın yüzünde.. güzel bir film senaryosu olabilir diye düşünürken zaten çekildiğini öğrendim.. ama kitapla aynı tadı bırakır mı derseniz..pek sanmam..
son olarak Marc Levy'nin kitaplarını okuma kararı aldıran "Keşke Gerçek Olsa" romanını tavsiye ederim..

gülten kırmızıgül 
18 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazan keşke gerçek olsa dediğimiz anlar vardırya kitaptaki konu tam da öyle tekrar okuyabilirim dediğim kitaplardan biri harika bir nefeste okuycağınız bir kitap herkese tavsiye ederim.

Ayşegül Gündoğdu 
11 Haz 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaşadıkları duyguları ve olayları siz yaşamışsınız gibi, önünüzdeki birkaç gün kendinize gelemiyorsunuz. Muhteşem bir kitap...

Elif Küçükler 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Konusu olsun anlatımı olsun çok güzel bir kitaptı...

Kitaptan 20 Alıntı

yağmur 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kimse mutluluğun sahibi değildir, bazen şansımız yaver giderse bir kira sözleşmesi yapıp mutluluğun kiracısı oluruz. Kirayı ödemekte çok titiz davranmak gerekir; yoksa çok çabuk kapı dışarı edilirsin.

Keşke Gerçek Olsa, Marc Levy (Sayfa 85)Keşke Gerçek Olsa, Marc Levy (Sayfa 85)
yağmur 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Herkesin kendine ait dünyası var! Önemli olan, hangi toprağa kök salacağını bilmek.

Keşke Gerçek Olsa, Marc LevyKeşke Gerçek Olsa, Marc Levy
Bihter 
01 Şub 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

"...en güzel anılar, iki kişilik hayallerden doğar. Yalnızlık, ruhun kuruduğu bir bahçedir; orada yetişen çiçeklerin kokusu yoktur."

Keşke Gerçek Olsa, Marc LevyKeşke Gerçek Olsa, Marc Levy
yağmur 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Çünkü insan her şeyi yaşayamaz, o zaman esas olanı yaşamak önemlidir; ve her birimiz için 'esas olan' farklıdır.

Keşke Gerçek Olsa, Marc LevyKeşke Gerçek Olsa, Marc Levy
Bihter 
01 Şub 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

"Güç ve cesaret, doğru kullanılmadıklarında sahiplerine karşı dönen iki silah gibidirler."

Keşke Gerçek Olsa, Marc LevyKeşke Gerçek Olsa, Marc Levy
yağmur 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

... ama sana en kötü yalanın, insanın kendi kendine söylediği yalan olduğunu öğretmedim mi?

Keşke Gerçek Olsa, Marc LevyKeşke Gerçek Olsa, Marc Levy
Bihter 
01 Şub 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Çocukların bakışları bazen insanı o kadar uzak anılara götürür ki, sordukları soruyu yanıtsız bırakmanız olanaksızdır.

Keşke Gerçek Olsa, Marc LevyKeşke Gerçek Olsa, Marc Levy
yağmur 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Var olan en somut ve kesin şey geçmiştir, çünkü olup bitmiştir.

Keşke Gerçek Olsa, Marc Levy (Sayfa 83)Keşke Gerçek Olsa, Marc Levy (Sayfa 83)
2 /