“Bana ait bir mutluluk var kaybedilmiş bir mutluluk: bir tarafı gül gibi diğer tarafı bir diken gibi”
* Mevlâna Celaleddin-i Rûmî
SEVDİKLERİNİZE GÜL VERİN, GÜLÜNÜZ YOKSA GÜLÜVERİN!.. :) :)
Reklam
Oğlan kıza bir gül alsa Bilirdim odur en kırmızı zaman. Adına aşk diyorlardı Kalbimin doğusunda bir yalan dünya vardı.
Sayfa 40 - Metis YayınlarıKitabı okuyor
Hatırlamak için unutman gerekir, ben hiç unutmadım. İlk günkü kadar sıcak yerin, merhametle ellerim; seninle. Sen de unutma hiç. Bir anıyı ağırlamakla geçen bir hayatın, en güzel anısı olarak kalacaksın. Bir yerlerde bir şekilde iyi ol. Ayağına çiçekler sersin dünya hep. Sen yine gül bir yerde, dünya dönsün, sen sadece gül. Ellerin, hep güzelliklere dokunsun. Ellerini ve dahi seni hep, çoktan çok...
Bir çiçeğin gözlerine
• Sensiz çözülür mü gül ve muamma? Yüreğimden hala habersiz misin? Adını göklere yazarım amma, mehtabı kaybolur düşlerimizin..
Sayfa 44
sen gül kadar uğultunun tortusunu seven çocuksun çanları uyardığın için sesine geliyor o eski rüzgâr
Reklam
"Senin oradaki insanlar," dedi küçük prens, "Bir bahçenin içinde binlerce gül yetiştiriyorlar; ama yine de aradıklarını bulamıyorlar. Aslında aradıkları tek bir gülde ya da bir damla suda bulunabilir; ama kördür gözler. İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman gerçekleri görebilir."
Varmı senin ezberine dayanacak râvi ? Nazar etse harfine perişanına kâfi.. Seni kanları ile yazan hattatlar zâyi, Oldular, aşkınla canlandı toprağın bağrı, Düştü bülbül, goncalar gül diye seni açtı..
Şairin dediği gibi; "Kalbimin yamacında bir gül gölgesisin. bir şiirlik hakkım olsa,yine seni severdim
Yıllarca, beyniyle komut vermeyi hiç akıl edemediği sözcükler öylece ağzından çıkıvermişti hep. Kimi zaman, içini bir duygunun sardığı olurdu. Bu duygu söze dökülür, ama altında yatan ve dünyayı ikna etmeyi sağlayabilecek mantık suskun kalırdı.
Reklam
Bütün iyi niyetimizle bile değiştiremeyeceğimiz bir sürü neden var.
"Bağrıma bir gül tünemiştir."
İsmet Özel
İsmet Özel
# once upon a time
Evine kapanmıştı, kocasına bakıp kendinden geçiyor, istemini onunkini bağlıyordu; beğenileri hiçbir zaman çatışmıyor, aynı rahatına düşkünlük onları birbirine bağlıyordu, karşılıklı sevecenlik ve ilgi gösterileri içinde kırk yıldır gül gibi geçinip gidiyorlardı.
Pişmanlık kadar manasız bir duygu yoktur
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.