İllâmânâ, bir alıntı ekledi.
28 dk. · Kitabı okuyor

Solgun Bir Gül Dokununca
...
Solgun bir gül oluyor dokununca
Ellerde, dudaklarda, ıssız yazılarda
Akşamlara gerili ağlara takılıyor
Yaralı hayvanlar gibi soluyor
Bunalıyor, kaçıp gitmek istiyor
Yollar ya da anılar boyunca

|Behçet Necatigil|

Şiir Defterinden Kırk Şair, Kolektif (Sayfa 71)Şiir Defterinden Kırk Şair, Kolektif (Sayfa 71)
Nilüfer, bir alıntı ekledi.
37 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"İman gizlidir, İslâm açık. İman kalbdedir, İslâm zahirde."

Gül Yetiştiren Adam, Rasim Özdenören (Sayfa 133)Gül Yetiştiren Adam, Rasim Özdenören (Sayfa 133)

Verdiğim bütün sözler
sende kalsın isterim
ben sana gülüm derim
gül sana benzediği için ölümsüz
yazdığım bütün şiirler
sana başlayan bir kitap için önsöz

Seçkin Kanık, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Gül gibi gülmeni, bana çabucak dönmeni istiyorum senden. Varlığınla değil yokluğunla daha fazla yakma beni...

İncir Kuşları, Sinan Akyüzİncir Kuşları, Sinan Akyüz
Pelin Sueda, Babam İflas Edince'yi inceledi.
 2 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok sevgili Asude'den okuduğum yedinci kitaba da son verdim.Gül ve Avcı ile başlayan Asude maceramı hala devam ettirmek bana mutluluk veriyor.Komedi türünde oldukça başarılı bulduğum bir Türk yazar.Bu kitaptan önce okuduğum Dikkat! Aşk Çıkabilir de bana çok keyif vermişti.Babam İflas Edince ise Asude'nin en sevdiğim kitapları arasına yerleşti bile,çünkü gerçekten çok eğlenceli bir romandı.Tebessümler saçarak okudum.

Verda tam anlamıyla bir sosyete.Gösterişli ve pahalı kıyafetler giyiyor,modaya büyük ilgi duyuyor,İngiltere'de yaşıyor ve okuyor...Paranın dibine vuruyor anlayacağınız.Zengin bir ailenin tek çocuğu olması da işin cabası.Bu sosyetik hayattan çok memnun olan Verda'yı kötü bir haber de bekliyor elbette.

Marka giysilere,lüks yaşama veda etmesi gerekiyor çünkü babası aniden iflas ediyor.Verda'nın yeniden zengin hayatına dönmesini isteyen ailesi onu zengin biriyle evlendirmeyi öneriyor.Verda da bunu kabul etmek durumunda kalıyor.O zengin ise bir aile dostunun oğlu Murat Arsever oluyor.Bir taraftan marka takıntısını yenemeyen Verda,diğer tarafta yakışıklı ve kendinden emin Murat.Peki bu ikilinin arasında neler geçtiğini öğrenmek ister miydiniz? Bence öğrenmelisiniz.

Verda ile Murat'ın sosyeteyle donatılmış öyküsü gerçekten komikti ve eğlenceli bir okuma sunuyordu.Yoğun zamanlar geçiriyorsanız ideal bir komedi,sinema filmi tadında.Kapağını ve cildini de çok tatlı bulduğumu eklemeliyim. :) Bence elinize geçirdiğiniz an okuyup bitirebileceğiniz çok akıcı ve dinlendirici bir kitap.Romantik komedileri sevenlerin de çok hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Hepinize bol okumalı günler,,hep neşeyle ve kitaplarla kalın.

Dünya, Sana Gül Bahçesi Vadetmedim'i inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde

Şimdi yeniden bir seçim yapması gerekiyordu. Ama bu kez, terazinin dünyanın erdemlerini taşıyan kefesine yeni bir şey katılmıştı – umuttu bu, o küçük, küçücük Belki’ydi. Dünya, özellikle bir yabancı için, hâlâ tehlike ve ihanet dolu bir yerdi.
Belki'yle umudun tam anlamıyla tamamladığı bir kitaptı. Şizofreni olan ergenlik çağlarındaki kızın hayatından bahsediyor.Kendi iç dünyası- dış dünya, kendi içindeki arkadaşları- sonrasında kazanılan arkadaşları. İç-dış çatışmalar ayrıca dışarıdaki çatışmalar var. Şükür etmemi sağladı çoğu yerde, ama bazı kayıtsız davranışlarıyla Deb'in yerinde olmakta istedim.