1000Kitap Logosu

Güven

Aydin Aliev
bir alıntı ekledi.
İnsanların Hem Sevgisini Hem Saygısını Kazanmak Ne Büyük Talihtir. Bir insanın istediği şey saygı görmekse sevilmeye cesaret edemez. Aşk nefretten daha duyarlıdır. Aşk ve onur birbirleriyle pek anlaşamazlar. Bu yüzden ne çok korkulmak ne de çok sevilmelidir bir insan. Aşk güvenle alakalıdır, aşkta güven ne kadar artarsa saygı da o kadar uzaklaşmaya başlar. Tutkuyla sevilmektense, saygıyla sevilmeyi tercih edin. Çünkü böyle bir aşk birçok kişi için uygundur.
2
Mehmet Serhat Ercan
bir alıntı ekledi.
Şeffaflık talebi tam da güvenin artık olmadığı yerde sesini yükseltir. Şeffaflık toplumu, yok olan güven yüzünden sırtını denetime dayayan bir güvensizlik toplumudur. Halkta derin bir güven yaratmış olan ve bunun tadını çıkaran siyasi bir ki­şilik için şeffaflığın en alçak perdeden bile talep edilmesi bir alçalmadır. En yüksek perdeden dile getirilen şeffaflık talebi, toplumdaki ahlaki temelin kırılgan hale geldiğine, doğruluk ve dürüstlük gibi ahlaki değerlerin gittikçe anlamını yitirdiği­ ne işaret etmektedir. Yıkılmakta olan ahlaki mercinin yerine yeni toplumsal buyruk olan şeffaflık geçmektedir.
4
registan
bir alıntı ekledi.
Sanat ve Şeriat
Ha gayret bizim ölçümüz başkadır. Ahmet el Rufai Hazretlerinin şu sözünü analım: "Bir kimseyi havada uçu yor görseniz, buna bakmayın. Yaptıklarının şeriata uygunluğuna bakın." Evet sanat ve şeriat noktasına geldik. Açık iki kapı. Sa nat bu iki kapıdan aynı anda geçilebiliyorsa sanattır bizim için. Başka türlüsü de sanattır belki ama onların sanatıdır o. Bizce mak bul olamaz. Onlar guddelerin marifetlerini çok sanatkârane anla tabilirler meselâ. Demek ki şeriata uygun sanat ve şeriata uygun eleştiridir aslolan. Henüz hiçbir detayı üzerinde bilinçle durma dığım fevkalâde güzel ve güven dolu bir yargı bu.
2
Kız arkadaş arıyorum. Benim için ❤ önemli dış görünüşe bakmıyorum. Dost olabilecek dağ gibi yanımda durabilen ve bu yağan yağmurda benimle yürüyebilecek arkadaş istiyorum. Boyum, kilom, yüzüm ve daha bir çok şey konusunda hiç kimsenin beklentisini karşılamak zorunda değilim. Bazen insan birine ihtiyaç duyar. Arkasında dağ gibi dursun diye, bir yanlışı olduğunda bir şeyler öğretsin diye, içi dolup taştığında omzunu ona yaslasın diye. Bazen insan birine ihtiyaç duyar sadece sevilmek için değil, bir olup tamamlanmak için. Benimle birlikte yol almak isteyen lütfen mesaj atsın😊 olur veya olmaz. 💞 💌 🕊 Kurunun yanında yaş da yanar: “işledikleri kusurdan, suçtan dolayı cezalandırılanlar yanında kimi zaman suçsuzlar da hırpalanır, suçluyu suçsuzu ayırmak kolay olmaz" 🛡Güven 🔗Sadakat ♾Sonsuz sevgi
2