Giriş Yap
Hatice Nuriye Çetiner Semiz
@hncs
Anadolu Üniversitesi/Türk Dili ve Edebiyatı
Ankara
Isparta, 8 Mart
45 okur puanı
18 Eyl 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Her ne kadar duygular soyut olsa da görünürlüğü somuttur... Duygunun kendisi elle tutulmaz ama eylemleri elle tutulur, gözle görülür...
Reklam
Duyguların da kendini onarma özelliği vardır zararı uğramış duygular sürekli kendini onarma çabası içindedir. Içsel bir pozitif enerji ile duygular sürekli normallik seviyesine çıkmaya çalışır.
Duyguları yönetememek, iyi veya kötü insan olmakla değil çocukluk yıllarından bu yana biriken onlarca olumsuz hissin artık bireyin duygularını kontrol altında tutması ile ilgilidir.

Okur takip önerileri

Özdemir
@21gramsHatice Nuriye Çetiner Semiz ile benzer
Zeyneb
@ShayluHatice Nuriye Çetiner Semiz ile benzer
Tolga Uslu
@Tolgauslu0Hatice Nuriye Çetiner Semiz ile benzer
Daha fazla göster
Bireyin bir problem karşısında 'iç dünyasında yaşadığı baskının şiddeti' ve dayanılmazlığı ile 'tepkisel' davranması... Yaşadığı 'huzursuzluk' sonucu içe kapanıp, küsüp surat asması.. Veya dışa sönüp, bağırıp çağırması o kişinin onarım olan ihtiyacının göstergesidir. Böylesi kişiler, genellikle 'yönetemedikleri duygularını' değil, 'duygularını etkileyen olayları' problem zannederler.
Öfke duygusunu yönetemeyen kişiler, genellikle kendisinde bir sorun olduğunu ve onarılmaya ihtiyacı olduğunu kabul etmez.
Reklam
2
46
455 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42