Hatice Özdemir Tülün

Hatice Özdemir Tülün

Yazar
8.8/10
73 Kişi
·
178
Okunma
·
21
Beğeni
·
408
Gösterim
Adı:
Hatice Özdemir Tülün
Unvan:
İnteraktif Medya Koordinatörü, Yazar
128 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Ezber Bozan Kadınlar kitabının adını görür görmez alıp okumalısın dedim. Her kadın ezber bozar zannımca, istedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yok. Bu kitapta da bunları görüyoruz. Birbirinden harika, bilgili, yaşadığı coğrafyanın kurallarına baş kaldıran, ben burdayım ama burası bana yetmez ilerlemek istiyorum diyen kadınların hikayesi.
Pilot, kütüphaneci, dil bilimci, matematikçi, ilk üniversiteyi kuran, ilk doktor, hattat, ressam, şair ve niceleri. Okudukça duygulandığım, içimde çağlayan gibi bir gururla son sayfasını kapattığım bu güzelliği okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Kitabın son sayfalarında yazmamız için bırakılan yerlere ve içinden çıkan Ezber Bozan Kadınlar stickerlarına bayıldım.
Hatice Özdemir Tülün’ün öyle güzel, yalın ve akıcı bir anlatımı var ki, adeta sohpet havasında geçen bir saat oldu şahsım adına.
İyiki kitaplığımdasın,
Hoşgeldiniz Ezber Bozan Kadınlar..
128 syf.
·10/10 puan
2020'nin benim için en güzel tarafı her zamankinden daha fazla okuma yapma imkanı elde etmiş olmam,birçok farklı alanda. Ve birçoğunu burda paylaşma fırsatı elde edemedim. Fakat bu kitap için mutlaka birşeyler söylemek gerek. Öncelikle şu kitabın ben orta okul, lise zamanlarımda iken yazılmış olmasını çok ama çok isterdim. O yüzden Bu ay bu kitabı okuyacak olan İmam-Hatip'li kızlarım çok şanslılar. Kitapta farklı alanlarda, farklı coğrafyalarda ezber bozmuş müslüman hanımların hayat hikayeleri mevcut. Ama kronolojik bir hayat hikayesi değil. Ders çıkarabileceğimiz şekilde konuşur gibi yazmış. 12 yaş ve üzeri kızı olan herkes mutlaka okutmalı. Kadınların masalları bir birine benzer. Neden birinin de hikayesi seninkiyle aynı kitapta geçmesin ki...
128 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bir çocuk kitabı olmasına rağmen bir yetişkin olarak bana çok güzel ilhamlar verdi. Dünya da kadınlar her zaman ezberleri bozmuş ve gelecekte bozacak kadınlar bu güzel kitapla ilham alabilecekler..
128 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Harika bir kitap.Kadınların çok şey yapabileceğini kanıtlıyor.Bende yapabilirim diyorsunuz içinizden.Özellikle müslüman kadınlar var.Her sayfa rengârenk boyanmış.Resimleri çok gerçekçi ve yapışkanlı olarak tasarlanmış.Siz onları gözünüzün önünde bir yere yapıştırın ve bir kadının neler yapabileceğini ve sizin neler yapabileceğinizi her zaman hatırlayın diye...
Hatice Özdemir Tülün | Ezber Bozan Kadınlar | Mine B.
96 syf.
Her güne bir dua konularak planlayıcı olarak hazırlanmış eser çok hoşuma gitti. Daha kalın ve geniş çaplısını bekliyor olacağım. Hatice hanıma çok teşekkür ederim
128 syf.
·10/10 puan
Kadınlar hep bir adım geride bırakılmak istendi, belki bu yüzden ezber bozan, iz bırakan kadın kahramanlarla son yıllarda tanışıyoruz.Yaşadığımız çağdan isimlerin hayatına yer verilmesi de bizler için büyük örnek teşkil ediyor. Daha çok orta okul, lise öğrencilerine yönelik olsa da yetişkinler için de ilham kaynağı olan bir eser olduğunu düşünüyorum.
128 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Öncelikle kitabın cildi, sayfaları, çizimleri gerçekten çok güzeldi. Kitapta çağının sınırlarını aşan önyargı duvarlarına defalarca çarpmalarına rağmen asla pes etmeyen müslüman kadınların hayatlarından alıntılardan oluşuyor. Hitap ettiği yaş seviyesi 14-20 yaşları olsa da benim de yüreğime dokundu bazı hikayeler. Keşke çok daha önce tanısaydım bu kadınları. İşte bu yüzden benzer önyargılara maruz kaldığını hissettiğim her öğrencimle paylaşacağım bu kitabı.
128 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Kitabın çocuk kitabı olduğunu bilmeden aldım okudum. İyi ki okumuşum bilmediğim pek çok değerli insanın mücadelesini öğrendim. Özellikle gençler için iyi bir yol gösterici.. Eleştirim şu yönde ki bazı hayatlara çok yüzeysel değinilmiş. Belki de bilgilerine net ulaşılamadığı için. Ama ben biraz daha somut bilgiler isterdim doğrusu. Ezber Bozan Kadınlar Hatice Özdemir Tülün
128 syf.
·1 günde·9/10 puan
Kadınlar çoğu zaman bir adım geride bırakılmak istendi ve belki de bu yüzden ezber bozan, iz bırakan kadın kahramanlarla son yıllarda tanışıyoruz. Her kadın ezber bozar aslında, istedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey de yok. Bu kitapta da bunları görüyoruz. Birbirinden harika, bilgili, yaşadığı coğrafyanın kurallarına baş kaldıran, ben burdayım ama burası bana yetmez ilerlemek istiyorum diyen kadınların hikayesi.
Pilot, kütüphaneci, dil bilimci, matematikçi, ilk üniversiteyi kuran, ilk doktor, hattat, ressam, şair ve niceleri. Herkese hitap edecek çok kıymetli bir eser
.
.
Sende yapmak istediklerini sınırlama, kalbine ve aklına bak hepsine yetecek gücü orada bulacaksın.
128 syf.
·Puan vermedi
Aldığım gün bir saat içerisinde gururla okuduğum bir kitap oldu. Kesinlikle kadınların okumasını tavsiye ediyorum özellikle de birşeyler yapmak isteyen ve kendisinde bu güveni hissedemeyen veya etrafindakiler tarafindan engellenmeye çalışılan kadinlarin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hatice Özdemir Tülün
Unvan:
İnteraktif Medya Koordinatörü, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 21 okur beğendi.
  • 178 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 84 okur okuyacak.