Eylül Türk

Susturamamış senin sesini Yaşanmamış çocukluk bile. Kulak veriyorum. Fısıldıyorsun su geçitlerinde. Tanrım. Yolunu gözlüyorum Senin Bir balinanın karnında.
Otopsi raporu okundu: Ölüm sebebi, şiddetli insansızlık.

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Ölümümü adam gibi karşıladım, evet. İşte böyle etkiledim ölürken beni izleyenleri. Aglayıp, yalvarmamak benim günahımdır.
'Ruhlarımız yerlerde...'
Geçerken kana bulanmış feryat günlerinden Fazlasını yaşadık göründüğümüzden Süzülüp salındığı sularda zambakların Şişen ölü bedenleri yüzüyor çocukların Gönülsüzdük, sağır olduk Katliama çanak tuttuk Şimdi ruhlarımız kırılmış, yerlerde Bir harf bile kazınmamış kitabelerde.
Eylül Türk
Bir kitabı okumaya başladı
Kafesteki Kuşun Şarkısı
Kafesteki Kuşun ŞarkısıMaya Angelou
8.2/10 · 90 okunma
Eylül Türk tekrar paylaştı.
Mükemmellik hedef değil yöndür. Mükemmeliyetçilikse bir zaaftır, erdem değil.
Sayfa 418Kitabı okudu
Eylül Türk tekrar paylaştı.
Çocukluk yaraya bile bile tuz basılan bir yerdir
Küçükken şirin gelen bu konuşmam da bir tuhaflık olduğu fark edilseydi, Hacı İbrahim’in dediği gibi birkaç kırlangıç yumurtası içseydim, su gibi konuşurdum ama işte kader. Bu bahtsızlığım okul yıllarımda epey ıstırap çektirdi. Çünkü çocukluk çağı bir insanın en merhametsiz olduğu çağdır, büyüdükçe insan kendi kıvamınca yumuşar, ayıp nedir bilip öğrenir ama çocukluk bile bile tuz basılan bir yerdir.
Sayfa 77 - “Peltek Fısıltı” öyküsündenKitabı okuyor
Eylül Türk tekrar paylaştı.
Kuşkusuz bir 'giz'dir içdünyası insanın: kendi özünde sonsuz olumlulukları taşıması da uyumlu yaratılışındaki bu bilgelikle. (Düşünürüm: öyle olmasa, insan, şimdiye değin dayanabilir miydi ağırlığına yeryüzünün? Atılımlar atılımları izler miydi? İnsanın direnç gücü bu bilgelikten gelmiyor mu biraz da?).
Sayfa 23
Yeterli miktarda kaygı, sembol oluşumunun ve düşlemin zen­ginliği için gerekli bir zemindir; kaygının başarıyla ele alınması, bu temel evrenin uygun bir şekilde sonuçlanması ve benlik gelişiminin başarılı olması için, benliğin kaygıya ta­hammül edebilecek yeterlikte bir yeteneğe sahip olması çok önemlidir.
38,9bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.