Giriş Yap
Sanat
Sanatın kurtarıcı tarafı, bize varlığımızı unutturmasıymış. Kendilerini ve acılarını unutmak için, roman okumaya saldıran kimseler vardır.
Sis, Miguel de UnamunoSayfa 203 - Can Yayınları
Reklam
Sanatla değiş, dünyayı dönüştür
İstanbul Bienali sponsorluğunu 2036 yılına kadar uzatan Koç Holding, 17’ncisi sanatseverlerle 17 Eylül-20 Kasım tarihlerinde buluşacak olan bienali “Sanatla Değiş, Dünyayı Dönüştür” söylemine sahip kampanyasıyla karşıladı. mediacat.com/sanatla-degis-dunya...
1 yorumun tümünü gör
SANAT ve HİSSÎ-TELKİNÎ SEVİYE...
- "İslâmî sanat temelini, ilmî ve tebliğî çerçeveden ayırıp, hissî ve telkinî bir seviyeye çıkarabilmek lâzım... Esasen hissî ve telkinî bir seviyeye çıkılamayan yerde, sanat temeli mevcut değildir..."
Hakikat-i Ferdiyye -Çöle İnen Nur-, Salih MirzabeyoğluSayfa 23 - 1.Levha, -O'nun Hayatı- Kızıl Deve Üzerindeki Süvari, İBDA Yayınları
Reklam
"Modern sanatın bugün yaşadığı sorun ölmekte olmasıdır diyebiliriz. Karşısında savaşmaya değecek güçlü, akademik anlamda bir sanat olmamasıdır."
"kesitler" geçiyor; yani varlığı kesitlerle yakalıyorsun, herhangi bir anda aldığın bir kesit dünyanın imgesini oluşturuyor, portresini oluşturuyor.
Reklam
2
404
4.036 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42