Gülay Atasoy

Gülay Atasoy

Yazar
7.8/10
16 Kişi
·
55
Okunma
·
1
Beğeni
·
830
Gösterim
Adı:
Gülay Atasoy
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kahramanmaraş, 1956
1956 Kahramanmaraş Elbistan Ekinözü'nde doğdu. Yazı hayatına lise yıllarında Yeni Asya Gazetesinin aÇmış oluduğu M. Nezihi Polat hikaye yarışmasındaki aldığı ödülle atıldı. 1977 yılından itibaren aynı gazetede "İlham" adlı köşede günlük fıkralar yazdı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlanan yazar evli ve üÇ Çocuk annesidir.
" Bülbül gülün tomurcuk açmasını beklermiş de uykuya yenik düşüp göremezmiş...."
Hiç durmadan hayat öğütür,devreden çark,
Ölmek sırayladır,sıralanmakta varsa fark.
" Hayat,bir sağanak yağmur damlası kadar kısa,ama bir serap kadar da aldatıcı !..."
İşte, "Ben özgürüm!" diyerek yola çıkan ve sözde hayatını yaşayan ABD ve Batı' nın özgürlük tablosu:
'Cinsel özgürlük' sonucu ABD' de her yıl yüzbinlerce kadın tecavüze uğradı. Bu sebeple bu ülke 'tecavüz tedavi kriz merkezleri' açmak zorunda kaldı.
...
Cocuk suç çetelerinin yediyüz ellibin üyesi var.
Her yıl 100 doktar intihar ediyor.
Batı ülkelerinde neredeyse çocukların yarısı evlilik dışı doğuyor...
...
Norveç, yollara, gayrimeşru çocukların bırakılacağı sepetler koydu.
...
Münevver Karabulut, 18 yaşındaydı. Boğazı sevgilisi tarafından testereyle canlı canlı kesilmişti. (2009' da tüm medyada haber oldu. )
20 yaşındaki Tuğçe Anlaş ise hunharca bıçaklanarak ardından boğazı kesilmişti. (Zaman Gazetesi, 4 Aralık 2009.)
Selma Saçmalı, 16 yaşındaydı. Sevgilisinin elleriyle boğazı kesilerek diri diri mezara gömülmüştü. ( Bugün Gazetesi, 14 Şubat 2010.)
Ve medyaya aksetmeyen nice Münevver Karabulut' lar, Selma Saçmalı' lar, Tuğçe Anlaş'lar aynı kaderi paylaşmıştı...
MUTLAKA OKUYUN!!!
Merhaba arkadaşlar. Sevgili Gülay Atasoy'un "Özgür Kızlar" kitabıyla (onca kitap okuyan biri olmama rağmen) bir kez bile kullanmadığım okulun kütüphanesinde karşılaştım. Bu kitabın 1000Kitap'da ki ilk okuru olduğum için üzgünüm. Çünkü bu site çok uzun süredir açık olan bir site ve bu kitap daha önce bu sitede hiç okunmamış. Oysa en çok okumaya ihtiyacımız olan bir kitap. Şu an hâla bu kitabı okuyorum ve şu an bu incelemeylede bir iki kişide olsa bu kitaba başlasa o ona bu buna derken yayılmış olan bu kitap sayesinde biraz daha bilinçlenmiş oluruz. Kitap daha önce " Ben Özgür müyüm?" adı altında yayınlanmış fakat fazla dikkat çekmediği, yeterli bir kitleye ulaşılamadığı için, en azından genç kızların biraz daha dikkatli olmaları adına bu isim verilmiş. Ama şunu anlıyorum ki bu isim de fazla işe yaramamış. Lakin ben en azından kendi çevreme okutarak bu kitabı yaymaya çalışacağım. Lütfen arkadaşlar 143 sayfalık bir kitap sizi zorlamaz. Hele ki 300-400 sayfalarda romanlar okuyan bizler bu kitabın başına otursa en fazla 1 bilemedin 2 saatte bitirir. Kaybedecek bir şeyiniz yok!!! Aksine bu kitapla kazanacağınız çok şey var!!! ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM!!!!!! Hele ki birer gençseniz... Umarım bu kitapda bir gün en çok okunanlar listesine dahil olur.
Bir güzel kitap daha. İçinde Allah'a karşı inancını yitirmiş bir kızın, inancını tekrar nasıl kazandığı anlatılıyor. Ayetlerden de yardım alınmış ve bildiğim kadarıyla da gerçek bir hikaye. Okurken etkilendim açıkcası. Özellikle Yüce Rabbime inanmayanlara önerebilirsiniz. Yazarın eline sağlık.
Keyifli Okumalar...=))
Yazar kendi eğitim hayatını ve de o dönemde yaşadığı zorlukları anlatiyor. O dönemdeki baskıcı tavır ve bu yüzden seçimleri sebebiyle okuyamayan birçok genç kiz. Yaşanılan gerçekleri anlamak için okunabilecek bir eser.
Gerçekten hayatın gerçeklerini içinde barındıran bir kitap. Adına bakmayın siz , asıl önemli olan içeriği ! Yazar öyle güzel yazmış ki , okuyan kişi imansız ise iman bile edebilir.
Hayatın acı gerçeklerinin kaynağı gibi bir kitap. Ama o kadar güzel ele alınmış ki , tavsiye etmek değil , zorla okutmak gerekir.
Gülay Atasoy'un kendi lise anılarına dayanarak yazdığı kitap, bir yönden o yıllara ait sorunlar, bir yönden her zaman var olacak tiplemelerle hayattan bir kesit olarak okunabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gülay Atasoy
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kahramanmaraş, 1956
1956 Kahramanmaraş Elbistan Ekinözü'nde doğdu. Yazı hayatına lise yıllarında Yeni Asya Gazetesinin aÇmış oluduğu M. Nezihi Polat hikaye yarışmasındaki aldığı ödülle atıldı. 1977 yılından itibaren aynı gazetede "İlham" adlı köşede günlük fıkralar yazdı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlanan yazar evli ve üÇ Çocuk annesidir.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 55 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.