Ahmet KOCATAŞ, bir alıntı ekledi.
25 dk. · Kitabı okuyor

Necip Celal ANDEL
Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer
Bir ân acı duyar insan, sevmişse biraz eğer Anlar ki geçenlerin rüyaymış hepsi meğer Rüya olsa bile o günlerin hayali cihan değer

Ah, Fatih Duman (Sayfa 12)Ah, Fatih Duman (Sayfa 12)
Esra, bir alıntı ekledi.
28 dk. · Kitabı okuyor

Je ne veux pas travailler... Çalışmak istemiyorum... Je ne veux pas déjeuner, kahvaltı etmek istemiyorum, Je veux seulement oublier, sadece unutmak istiyorum... Sadece unutmak. Hani derler ya insan ölürken hayatı bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçermiş, yok çocuğum, yalan. Ben ölüyorum ve hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden falan geçmeyecek. Hissediyorum. Ben unutmak istiyorum doktorcuğum. Eskiden olan her şeyi unutmak. İnsan ölürken geçmişi hatırlarsa çok üzülür değil mi? İnsan ölürken kendi kendini niye üzsün ki? Je veux seulement oublier... Ah doktorcuğum o şarkıyı alırken içimden dikkat et çok güzel bir cümle vardır, o düşmesin: Vie qui veut me tuer, beni öldürmek isteyen hayat, c'est magnifique, muhteşemdir. Çocuğum hayat gerçekten muhteşemdir. Şarkılar da muhteşemdir ama hayat onlardan daha muhteşemdir. Hayat bu kadar muhteşem olmasaydı çocuğum, o şarkıları söyleyecek, o şarkıları melodi melodi ezberleyecek şevki nasıl bulabilirdik, değil mi ya?

Deli Kadın Hikayeleri, Mine SöğütDeli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt

Düşünmek günah işlemeye benzer, insan onun zevkini bir kez tattı mı artık ondan bir daha vazgeçemez.

Erich FROMM

#biryudumkitap
Günaydın. Beklenen, ekseriyetle gelmez. Yani gelir de, beklendiğini bilirse gelmez. Ama bir insan ama bir haber ama bir mevsim... Ne tuhaf. Uşaklıgil bir başka kitabında, "Zaten hayatın ehemmiyetli vakaları hep beklenmeyen dakikalarda çıkmaz mı?" der. O vakit, beklemeyi bırakıp yaşamalı sevgili okur. Elbet kavuşur insan insana, mektuplara, bahara.

#DidemMadak
Ama yazgısını yaldızlı çokomel kağıtları gibi, 
Tırnaklarıyla düzeltemiyor insan..

Özlem uyanık, bir alıntı ekledi.
41 dk. · Kitabı okuyor

İnsan aklı,tek gözlü bir koyununki gibi pek gelişmemiştir.Bir yanı her şeyi tüm açıklığıyla algılarken,diğer yanıyla tamamen kördür.

Nemrut'un Son Avı, Josef Nyary (Sayfa 276)Nemrut'un Son Avı, Josef Nyary (Sayfa 276)

yazık
Bir kadinin kamera karsisina gecip, sırf popüler olmak icin yirmi yasindan küçükleri tahrik edicek giyim tarzıyla numune numune hareketler yapmasi kadar iğrenç bir şey varmıdır?
Tabi sanane diyebilirsiniz, haklisiniz. Zaten o duruma gelmiş kişiliksiz bir kadını takan bir insan degilim. Benim canımı sıkan ve beni ilgilendiren kısım sırf işe yaramaz, hayatinda hic bir basarısı olmamiş bir insanın egosunu tatmin etsin biraz izlenme alsın diye, kadın vücudunu objelestirip değersizleştirmesi.

Ömer Nasuh AĞIR, bir alıntı ekledi.
 53 dk. · Kitabı okuyor

O Sahabeler ki;
Hiç melek olmadılar ama meleklerle yarışıp onları imrendirdiler. İnsan oldukları için de insanın karşılaşabileceği ne varsa onunla karşılaştılar. Günahlarla yüzyüze geldikleri oldu. Günaha düşebildiler. Hemen toparlandılar. Günahı tevbeyle örttüler. Gözyaşlarıyla en ağır günahları yıkadılar. Sinirlenip kaba konuştular. Uyarılınca hemen toparlandılar. Allah Teâlâ onlara, peygamberin yanında yüksek sesle konuşmayın dedi, neredeyse dillerini keseceklerdi.

İşi Vaktinden Çok Olanlar 1, Nureddin Yıldız (Sayfa 23 - Tahlil Yayınları)İşi Vaktinden Çok Olanlar 1, Nureddin Yıldız (Sayfa 23 - Tahlil Yayınları)

Ragayip Kandiliniz Mübarek Olsun:))
Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

Hakan Ç, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

İnsan çektim kur'ayı,
Olmazlara meylim var.
Ne kalp isterdim, ne baş!
Üstelik bir dilim var.
Sılabilmez ayağım,
Boşta kalır elim var.
Görmeli öldüğüm gün;
Ne garip bir halim var.

Otuz Beş Yaş, Cahit Sıtkı Tarancı (Sayfa 94)Otuz Beş Yaş, Cahit Sıtkı Tarancı (Sayfa 94)