Turgay Bağan, bir alıntı ekledi.
 7 dk. · Kitabı okuyor

İnsan hemen her zaman güneş ışığında hayalet­ler, hortlaklar ve yaşayan ölülere karşı güvendedir. Geceleri de başka­larıyla beraber olduğu zaman güvencede sayılır. Ama karanlıkta yalnız kaldı mı, o zaman durum değişir. Karanlıkta yalnız kalan kişiler açık kapılar gibidirler, Jessie. Seslendikleri ya da bağırarak yardım istedik­leri takdirde kim bilir ne korkunç şeyler onlara cevap verir? Bazı erkek ve kadınların yalnız başlarına öldükleri anda neler gördüklerini kim bile­bilir? Defin ruhsatında ne yazarsa yazsın içlerinden bazılarının korku­dan öldüklerine inanmak o kadar zor mu?

Oyun, Stephen King (Sayfa 127)Oyun, Stephen King (Sayfa 127)
Esma Yıldız, bir alıntı ekledi.
11 dk. · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi

- Olric insan nedir biliyor musun? Ağaçları kesip kağıt yapan, sonra o kağıda "ağaçları koruyun" yazandır...

Tutunamayanlar, Oğuz AtayTutunamayanlar, Oğuz Atay
IRMAKK70, Lûgat 365'ı inceledi.
16 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Insan hic sozluk okur mu demeyin:) Okumayan arkadaslar icin tavsiyemdir. Kitapta da dedigi gibi "bazi kelimeler cok guzel"... Soylerken dilinde biraktigi tadi ayri, duydugunda kulakta biraktigi tinisi ayri guzel, hele ki anlam derinligi bambaska guzel.

Zeynep Yıldırım, bir alıntı ekledi.
22 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

İnsan kalbinde, başlangıç ile son, hayat ile ölüm arasındaki çelişkiyi uzlaştıran, yalnız ve yalnız, bilinmeyen, görülmeyen Tanrı idi. Dualar işte bunun için okunuyordu.

Gün Olur Asra Bedel, Cengiz AytmatovGün Olur Asra Bedel, Cengiz Aytmatov
Ünzile Elif Benli, bir alıntı ekledi.
22 dk. · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bak,kökenine,ilk kaosa geri dönme umut ve arzusu,insanı mum karşısındaki kelebeğe benzer kılar;insan,sürekli arzularla,hep bir şenlik havasıyla yeni baharı,hep yeni yazı,hep yeni ayları,yeni yılları bekler;arzu ettiği şeyler geldiğinde çok geçmiş gibi gelir ona,oysa kendi yok oluşunu arzuladığını fark etmez.

Yazılar, Leonardo da Vinci (Sayfa 155 - Yapı kredi yayınları)Yazılar, Leonardo da Vinci (Sayfa 155 - Yapı kredi yayınları)
Mahmut, bir alıntı ekledi.
23 dk.

İnsan ancak olabildiğince az yalan söylediğinde olabildiğince az yalan söylemiş olur; yoksa olabildiğince az yalan söyleme fırsatını bulduğunda değil.

Aforizmalar, Franz KafkaAforizmalar, Franz Kafka
Turgay Bağan, bir alıntı ekledi.
25 dk. · Kitabı okuyor

Özellikle insan yalnızken her şey karanlıkta değişir. Böyle olduğu zaman da hayal gücünün kapatıldığı kafesin kilitleri düşer... Ve herhangi bir şey... her şey... serbest kalabilir.

Oyun, Stephen King (Sayfa 127)Oyun, Stephen King (Sayfa 127)
Mehmet BOZKURT, bir alıntı ekledi.
27 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

insan bazı şeyleri unutabilir, yaşam bu, bazı şeylerı de hiç unutmaz

Körlük, José SaramagoKörlük, José Saramago
Halise, bir alıntı ekledi.
 28 dk. · Kitabı okuyor

Ve oruç tutmak, insan yüreğini canlı, cıvıl cıvıl sesli kuşlarla doldurmak değil midir? O kuşlar ki, âdeta gökyüzüyle beslenir ve gökyüzünü örtünürler.

Samanyolunda Ziyafet, Sezai KarakoçSamanyolunda Ziyafet, Sezai Karakoç
Selman Ç., bir alıntı ekledi.
31 dk.

Seslerde Başka Sesler
Sessizliğin elle tutulabilir, gözle görülebilir bir sureti olmasa da kim inkar edebilir ki var olmadığını? Bir odanın, odadaki duvarların, duvarların önlerine konulan eşyaların sessizliğin içinde bir sesi vardır. Her şey sesiyle vardır aslında.

İnsan Çürümeye Başladığında, Mustafa Becit (Sayfa 30 - Küsurat Yayınları)İnsan Çürümeye Başladığında, Mustafa Becit (Sayfa 30 - Küsurat Yayınları)