İpek Demirer

İpek Demirer
@ipekkamuran
Sabitlenmiş gönderi
200 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
15 günde okudu
Onlarca baskı yapması gereken o muhteşem kitap. Azıcık spoiler içerebilir
Ayhan Koç’un İlk kitabı Sırlıçeşme romanı. Bu kitapla 2017 Everest İlk Roman ödülüne layık görüldü. İkinci kitabı Kara Havadisler Kervanı. 12 öyküden oluşuyor. Öykülere baktığımızda yazarın kurgudaki ustalığı hemen fark ediliyor. Öykülerin çoğunda kurgu çarpıcıydı. Ve genel olarak eleştirel öyküler. İlk öykü “222. Daire”, var olmayan bir yazarı
Kara Havadisler Kervanı
Kara Havadisler KervanıAyhan Koç · İthaki Yayınları · 201892 okunma
Reklam
İpek Demirer tekrar paylaştı.
“Ne tuhaf aşk denen şey! Şimdiyi hiç yaşıyamıyorum sanki! Bir yandan, bıkıp usanmadan gelecekte ne olacağını düşünüyor, öte yandan da bütün hareketlerini ve sözlerini anlamlandırabilmek için olup bitenleri yeniden defalarca düşünerek geçmişte yaşıyorum. Üstelik bunun, o aşağılık heriflerin aşk diye böbürlendikleri şey olup olmadığını bilmiyorum bile.”
Sayfa 544 - İletişim Yayınları, pdfKitabı okudu
İpek Demirer tekrar paylaştı.
"Denizi bir kez daha görebilseydim keşke, demişti annesi ölümünden altı ay önce, sonunun geldiğini sezdiğinde, ama buna gücümüz yetmez ki. Hangi banka bana kredi verir ki, dediğini duymuştu babasının Gregorius, hem de böyle bir şey için."
Sayfa 74 - Nakkal Elektronik Yayıncılık(pdf)Kitabı okudu

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
İpek Demirer tekrar paylaştı.
Hayat, yaşadığımız şey değildir; hayat, yaşadığımızı hayal ettiğimiz şeydir, yazıyordu Prado’nun kitabındaki notlardan birinde.
Sayfa 360 - Nakkal Elektronik Yayıncılık(pdf)Kitabı okudu
"Bu evdeki kalabalık aramıza giriyor. Üstelik Nermin'i bir başkasıyla gördükten, Osman'ın da yaptıklarını senden öğrendikten sonra bu evdeki hayat beni ikiyüzlülük yapmaya zorluyor. Artık onların karşısında kendim gibi olamıyorum."
Sayfa 454 - İletişim Yayınları, pdfKitabı okuyor
Reklam
120 syf.
5/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Bayan Caliban
Bayan CalibanRachel Ingalls
7.3/10 · 235 okunma
Recep Zühtü'nün kendisini vurmasından korktuğu için Atatürk'ün hastalığında İstanbul'a gidemeyen İsmet Paşa, şimdi onlarla barışıyor." Bir dedikoduyu hatırladı: Recep Zühtü, Atatürk'e İsmet Paşa'yı vurduğunu söylemiş. Atatürk son aylarda hep Ismel'i öldü sanır, üzülürmüş. Ismet'in çocuklarının eğitimi için para ayrılmasını da onun için vasiyetnamesine yazdırmış. Bu dedikoduyu ha tırlayınca keyiflendi.
Sayfa 429 - İletişim Yayınları, pdfKitabı okuyor
Mutluluk daima orada önündeydi, dokunabilir fakat erişilemez; büyük ihtimalle herkes için erişilemez.
Sayfa 384 - Alef YayıneviKitabı okuyacak
Singor Falegnami, Her Zimmarmann, Doktor Voigt... Sizi, Auschwitz'deki insanlık dışı deneylerinizin kurbanları adına öldürüyorum.
Sayfa 363 - Alef YayıneviKitabı okuyacak
Hiç pişman değilim. Hiçbir diktatör senin hayatından bir buçuk iki yılı talep etme hakkına sahip değildir, amin.
Sayfa 336 - Alef YayıneviKitabı okuyacak
Reklam
...istisnasız tüm Yahudilerin yok edilmesine programlamak oldu.Ve dehşetin gerekli olduğu yerde dehşet sonsuzdu, zulmün gerekli olduğu yerde zulüm mutlaktı, çünkü şimdi söz sırası Tarihteydi."
Sayfa 327 - Alef YayıneviKitabı okuyacak
188 syf.
·
Puan vermedi
·
22 günde okudu
Sivas'ta ki Tek Ağaca
Sosyal medyada çokca paylaşılması üzerine okumaya karar verdim. Kitap bölümlerden oluşuyor. Yeraltı Havuzu ve Çatlak bölümleri (ilk iki bölüm) en beğendiklerim oldu. Yeraltı Havuzu bölümünü soluksuz okudum çünkü yazarın 'havuz'u bir metafor olarak kullandığını düşündüm. Bu metafora-alegorik anlatıma o kadar yaklaşmıştı ki. Bu beni çok
Yüzücüler
YüzücülerJulie Otsuka · Domingo Yayınları · 2023213 okunma
%69 (425/610)
Cevdet Bey ve Oğulları
Cevdet Bey ve OğullarıOrhan Pamuk
8/10 · 5,7bin okunma
3.574 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.